Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2012
Мислења
378
Поени од реакции
107
Денеска требаше да стигне одговорот од Кабак , наводно Баерн М го зема пред нас , Крунич уште не е официално , беа во Мадрид а нема ништо од тоа , се ми иде на уште една пропадната сезона .
Сега читам по твитер едни пишуват ако Бобан и Малдини веруват во овој пројект кој сме ние да не веруваме , но до сега не остават место за ОПТИМИЗАМ ..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.144
Поени од реакции
32.916
Да бе веднаш сакате од Мадрид да се вратат со играч. Крунич нема поминато втор дел од прегледите и сигурно е на одмор сега или се чека 1ви јули.
Тој Кабак и ме зачуди како некој од Баерн или Дортмунд не го собра досега и дојде до тоа да се мисли за понуда од Италија.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.795
Поени од реакции
3.979
Dosta se pisuvase deka ke ja prifati ponudata..ne e prioritet centralen defanzivec ali ako e takov potencijal i za 15m vredi da se zeme..[DOUBLEPOST=1561390569][/DOUBLEPOST]Breaking: Ozan Kabak's agent appears in Casa Milan

[calciomercato.com]
 
Последно уредено:

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.257
Поени од реакции
446
Momentalno agentot na Kabak e vo Milanello...Ovoj vo prednost,onoj vo pol pozicija...Soznam site spekulacii treba da se zemaat so golema doza na rezerva poso site pisuvaat po nesto kolku za da dignat tiraz. Uvek sum bil optimist,ali koa gleam deka ova televo od trener sto go zedovme zapnal po tie igracite od Sampdoria mi se place. Isto kao Montela so Kalinic i kompanija. Znaci so pola Sampdoria ne povrzaa segasni ili poranesni igraci.Toreira,Shick,Praet,Anderson,Murru i sega posledno za Jakub Jantko. Krunic ce go zaboravev. Razbiram nema videno nisto podobro vo karierata.[DOUBLEPOST=1561391308][/DOUBLEPOST]I uste ednas.. Giampaolo OUT!!
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
292
Поени од реакции
191
Milan appears to be a possible destination for Nabil Fekir. The Rossoneri are interested and have inquired about the 25-year-old’s situation. His price is currently estimated at €35-40M.

[France Football] "


Oва ќе биде совршен партнер во напад за Пјонтек. Само тешко дека ќе се случи ваков трансфер.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.185
Поени од реакции
71.764
Има мозок Тореира, не е уопште бос играч.
Не знам со кој памет Арсенал би го пуштиле.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.214
Поени од реакции
29.789
Има мозок Тореира, не е уопште бос играч.
Не знам со кој памет Арсенал би го пуштиле.
Имаш погоре, главна причина е што наводно фамилијата воопшто не можела да се прилагоди на Лондон.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.987
Поени од реакции
24.350
toa ima sansi da e slucaj, prvo garant se nubovi se razbiraat ko gluvonemi retardi po toa londonot, drugo, stilot na zivot i klimata ne im odgovaraat mnogu na juznoamerikancite tamu, ali pa na klub sto grebe za pari da mu ponudis 2 godisna pozajmica pa togas pari na kraj .... :cenzura::cenzura::cenzura:
Mnogu bosa ponuda, ne gleam apsolutno nikakva osnova ova da go prifati arsenal so ogled deka ocajno im trebaat pari, a ako go dadat i nego, im se otvora plus problem za pazarenje i vo sredina, ne zaboravajte deka i Ramsey go izgubija, a za odbranata da ne praam muabet, 14 igraci im trebaat tamu.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.144
Поени од реакции
32.916
Требаше да мисли пред да направи трансфер. Ти оди тешко јазикот, не сакаш дождливо време, па не менувај средина. Тогаш за тие пари можеше да направи трансфер во поголем клуб во Италија.

После една сезона на него и на женска му им фали сонцето, ова не чини, она не чини, а тој не се ни труди на научи англиски.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Нинович

Циник
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.472
Поени од реакции
1.549
Ако е Милан стварно засилен со вољата на Тореира да се врати назад, нормално дека ќе испрати боса (прва) понуда до Арсенал. Овој сака кај нас, незадоволен е кај вас, еве ова ви нудиме. И почнува пазар наравно и се наоѓаат на пола пута некаде. Моја претпоставка е дека ќе има некоја висока позајмица и облигација после две сезони под услов на ЛШ или слично. И исто претпоставка ми е дека скоро цело лето ќе се натегаат за овој Тореира. И уопште не е сигурно дека ќе го договорат, а одлична прилика е. Јас појше не верувам дека овој трансфер ќе се деси отколку што верувам.

Кастинг на имиња, којзнае уште колку ќе се појавуваат. Мене ми е пресмешно коа читам: Во следните 24/48 саати Кабак/Верету ќе одлучат и објават што одлучиле, еве во секој момент ќе одлучат, се мислат, мозгаат, еве само што не одлучиле бла бла..

Колку е досаден животот на навивач на Милан.

Што праиш брат? -Еве брат, чекам Озан Кабак да обзнани што одлучил. Ај полека брат, ќе биде во следниве 5-6 саати, а Џордан Верету што напраи?! -Па еве брат, Наполи се укључиле во задњи момент, си зел допунски 12 саати у курац да оди, го утепав од чекање.

Последен играч за кој вака 24/48 саати чекавме да видиме што ќе одлучи: Дали ќе дојде и ќе ја прифати атрактивната понуда на Галијани или ќе остане во Монпеље кај тој преседникот фарбаниот кловн беше вансерискиот Мапу Јанга Мбива. Не мора да има никаква сличност со сегашнава ситуација, све е случајно, ништо не прејудицирам.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.230
Поени од реакции
13.663
Ако стварно успеат некако да го донесат Фекир има да им го простим некупувањето на Бакајоко
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.144
Поени од реакции
32.916
Не може сите трансфери да се со истата формула платена позајмица од две години и откуп, мислам дека некој ќе платат веднаш.
Фекир беше послаб оваа сезона за разлика од минатата. Цената му падна на околу 40 мил.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
378
Поени од реакции
107
Фекир Тореира се недостапни за наас , колку и да изгледат дека има можност да ги земата .
Крунич и компанијата такви ке донесат
 
На врв Bottom