Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тоа додавањето назад до Донарума и одбраната треба да се прекине, па и Запата бе додава на играч кој е под притисок и големи се шансите да ја изгуби топката.
Не ми се допадна играта како за против најлошата екипа во лигата која 12345 натпревари нема дадено гол. Победија само со 3 играчи и одбраната на Киево ептен лоша.
Од почеток на сезона само Родригез е добар во одбрана, а Лаксалт треба да добива поголема минутажа. Многу касно ги направи измените, Хакан и Сусо требаше да излезат уште во 60 минута. Ај ако не нека играат по 85 минути на веќе решен натпревар.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Наводно го договориле Лукас Пакета од Фламенго.

Ако е ова точно, секоја чест на Леонардо, пошто пола европа го бараше посебно ПСЖ беше многу загреан за него, оѓин од играч.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Пакета многу блиску, за во јануари се спомнуваат Барела од Каљари и Ибра. Во перспектива тимов ни е у пичку матер. Ако младиве играчи се развиваат упола од тоа што им се предвидува, со вакво купување и стварање основа на екипата, само прашање на време е кога Милан ќе се врати во сам врв на европски фудбал. Нормално, има многу услови да се поклопат, као на пример да не ги продаваат играчите панично, да не забегаат и да стагнираат овие од кои се очекува највише, ама конечно се глеа некоја перспектива и простор за оптимизам пред Милан.

Донарума и Кутроне со причина номинирани за најдобри млади играчи во Европа. Пакета сигурно е во Топ 3 најталентирани во Бразил моментално. Ромањоли и Калдара - млади, а ипак со значително искуство во Серие А, репрезентација, па и Европа. Кеси - некад забораваме дека братот има само 21 година. Конти - прашање каков ќе се врати после толку долга повреда, ама ако се врати као оној од Аталанта секако е најдобар десен бек во Италија - има само 24 години. Хакан и Сусо - исто по 24 иако овие барем засега мене не ме убедуваат дека можат да бидат носители за некој шампионски Милан, ама секако се солидни играчи да ги имаш во тим.

До скоро глеавме оптимистички за Милан без некаква реална подлога и причина. Овојпат највише од било кога досега последниве темни години имаме причина да бидеме оптимисти дека Милан се враќа и има реални шанси да се врати таму каде што му е местото.

Што се тиче Ибра. Нема некој што може да рече дека не го сака, не ни треба, што ќе ни е. Поготово коа го зеаме во ситуација каде го имаме Игуаин како прв напаѓач и не е главно засилување во напад. Уствари, опасно курчење е да го имаш Ибра за трет напаѓач во тим. :icon_mrgr: Иако знаејќи каков е, ќе гризе за да игра почесто. А и растење во тим заедно со Игуаин и Ибра, може да биде и тоа како битно за Кутроне, па и другите. Зијан од Ибра немаме ама баш никаков во моментов. Одма нека иде.

SKY потврдија. Пакета е нов играч на Милан. Да не хистеришеме одма, ама господине Елиот фала ти за Леонардо, љубим ти курац! :pos:
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.564
Lucas Paquetá from Flamengo to AC Milan, done deal for €30M. Medicals soon, he’ll arrive in Italy on next January.

- Fabrizio Romano, SKY
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овој циганот ако дојде не верувам и за Барела во јануари. Премногу пари за млади играчи кои ќе се борат за прв тим или циганот ќе го остават на позајмица некаде.
Можно е некој од оние слободните играчи како Ремзи ако не продолжат договор.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Da da, sekako deka ke go dadat brazilcevo na pozajmica otkako ke slupaat 30m za nego a i u tim imame deficit na kreativci.

Od ova so sum gleal i cital se raboti za pekol igrac, Klop dolgo vreme napinjal za nego poso mu e odlicen za toj presing sto go forsira ali izglea nie sme bile pobrzi i pokonkretni, a i realno kaj nas ima poekje sansa za igra i razvivanje, Liverpul imaat mnogu jaki ofanzivci pa sigurno ke mu bide potesko da se nametne.

Neka se oficijalizira prvo dodusa transferov, ne sakam da zboram pred vreme, ali ova e toa sto se barase i ocekuvase od Leonardo.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И Габивол беше пекол ама...
Никогаш не се знае со циганите и освен него ако донесат друг поискусен може да оди некаде 6 месеци.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Брaзилчевo нa кoи пoзиции знaе дa игрa?
Крилo или вo срединa.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Брaзилчевo нa кoи пoзиции знaе дa игрa?
Крилo или вo срединa.

По фудбал менаџер жаргон игра Амф/лмф, по италијански мецала, би играл кај што игра Бонавентура у моментов.

Од она што сум го глеал Наинголан ми е најблиску со кого би можел да го споредим.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
По фудбал менаџер жаргон игра Амф/лмф, по италијански мецала, би играл кај што игра Бонавентура у моментов.

Од она што сум го глеал Наинголан ми е најблиску со кого би можел да го споредим.
Пoсле Рoмaњoли Џек му е нaјoмилен игрaч нa Гaтузo,кoј знaе дaли ке му дaвa шaнсa.
Плус вo тимoт немaме Брaзилец штo ке му биде другaрче нa Пaкуетa a тoa е гoлем прoблем зa прилaгoдувaње нa Јужнo Америкaнец.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Пoсле Рoмaњoли Џек му е нaјoмилен игрaч нa Гaтузo,кoј знaе дaли ке му дaвa шaнсa.
Плус вo тимoт немaме Брaзилец штo ке му биде другaрче нa Пaкуетa a тoa е гoлем прoблем зa прилaгoдувaње нa Јужнo Америкaнец.

Гатузо нема да биде тренер на Милан до Јануари :icon_mrgr:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
По фудбал менаџер жаргон игра Амф/лмф, по италијански мецала, би играл кај што игра Бонавентура у моментов.

Од она што сум го глеал Наинголан ми е најблиску со кого би можел да го споредим.
Свака част како успеа со Наинголан да го споредиш.:нинџ:
Играчов изгледа на млад Кутињо, Кака, Фекир тип на играч, со одлична техника,трикови, агилност и брзина.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Свака част како успеа со Наинголан да го споредиш.:нинџ:
Играчов изгледа на млад Кутињо, Кака, Фекир тип на играч, со одлична техника,трикови, агилност и брзина.

Млад Кутињо беше дупка, продаден за 7 мил евра :icon_lol:
Колку што трча по топка Пакета у една утакмица Кака трчал у цела сезона.
Фекир кој го гледал.

Годинава игра малце поофанзивно па можда си добил таков дојам, лани играл цела сезона ЦМ/ЛМ позиција
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Абе кaкo и дa е сaмo некa се угoде дететo.
Oчaјнo ни требaaт квaлитетни игрaчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom