Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
23 август 2010
Мислења
38.188
Поени од реакции
107.825
https://www.facebook.com/ShotScience/videos/10154069372894326/
Зар имаше бар еден нормален човек што се сомневаше дека ќе го погоди ова, а и шутот пред тоа? Едноставно си гледаш утакмица, доаѓа крајот и ако е тесно лаганица знаеш што следува.

Јас сум 1000000% убеден дека ова би го погодил и на 65 години, едноставно ова не може да ти го даде ниту еден тренер, ниту еден пријател или соиграч, ОВА Е ВРОДЕНО. Ликот се родил со мадиња до под и тоа е тоа. Сега нека одмори некое време и за некоја година да го видиме на тренерското столче во Лејкерс, му личи да биде тренер.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Можеа со Шек уште титули ама егото им беше поголемо од нив..

Секоја чест легендо среќно во пензионерсќите денови...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
:(:(:(:(:place::place::place::place:


Не се бавам со кошарка веќе.
Легенда,цар,мајстор,Бог.
Толку.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.353
Поени од реакции
29.828
Teшко ми е на душава.
Дотолку да поголемиот дел од сезонава не ги гледав Лејкерси, не гледав НБА воопшто. Не ја гледав ни последнава утакмица, воопшто не ни знаев дека е последната. Не пратев НБА оваа сезона затоа што мачна ми беше помислата дека ова му е последна сезона на човекот кој толку долго, целата кариера, беше лице на клубот за кој навивам.

Ќе го паметиме, и ќе го славиме. Еден од најголемите и најдобрите во историјата на кошарката.
Легенда.

Завршувањето на кариерата на Коби Брајант, е тешко за сите љубители на кошарката. Уште потешко е за навивачите на Лејкерси. Но на некој начин можеби најтешко е за нас што сме и љубители на кошарката, и навивачи на Лејкерси, но и врсници на Коби. За нас неговото повлекување од НБА е нешто како соочување со сопствената смртност. Нажалост од фактите нема бегање, се си има почеток, и крај. Дури и кариерите на великаните како Коби, и тие имаат крај.

А за нашите Лејкерси - се надевам дека ова е нов почеток!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
После ерата на Коби, откако ќе ги смириме емоциите, следува главното прашање ,
Кој догодина?
Вестбрук или Дјурант ?
За сега најблиску до ЛАЛ се они, фаворит на форумот ? :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Вестбрук можда е поексплозивен ама има мозок на мува...Дурентула у секое време пред него.
А стварно ако го земат Дероузен:tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom