Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Za mene najdobar NBA tim bez razlika so ne igraat dobro poslednive dve sezoni igraat so stil a osobeno COBE BRYANT :zver: najgolem
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Da te popravam "Kobe Bryant" :) Inace mene ne mi se svigjaat ic, ne mi se ni svigjale ic, ne gi sakam uste koga gi tepaa Sacramento vo Play Off sekad. :(
Moe mislenje e deka Kobe treba da si ide u drug tim kade sto ke ima nekoj kako nego (slicen) nadprosecen igrac da ne pravi sVe sam.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Еј како сум ги замрзел од кога го тепаа Сакраменто во плејофот па па за секој нивни пораз се радував после ама тоа е...иначе Коби кај и да отиде таков ке си остане to e to
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Abe sega zaradi toa da gi mrzite aj sega so se dobri se dobri a i Cobe e zver ne zaebavajte sega
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Mlad_man напиша:
Abe sega zaradi toa da gi mrzite aj sega so se dobri se dobri a i Cobe e zver ne zaebavajte sega
Pa kako sto kazav McGrady bese pogolem "zver" koga igrase sam taka vo Orlando. Ama zatoa ne pominuvaa ni prv krug, ista situacija ke bide i so Lakers. :P
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
F.A. напиша:
Pa kako sto kazav McGrady bese pogolem "zver" koga igrase sam taka vo Orlando. Ama zatoa ne pominuvaa ni prv krug, ista situacija ke bide i so Lakers. :P
Точно..многу повеќе го почитувам Мегреди отколку "скржавиот" Коби..како што кажа Ф.А Лејкерси не поминува односно не оди натака
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Не знам зошто ама ова од секогаш бил мојот омилен тим.
Како и да играат секогаш навивам за нив, иако има многу афери поврзани со Коби и не го почитувам баш како личност според она што се врти низ медиумите за него ( може се и само шпекулации, којзнае... ) меѓутоа како кошаркар е легенда. :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Многу слабо играат во последно време. Од кога замина О'Нил тимот не е веќе ист.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Без оглед што е точно, секогаш ќе ми се фејворит тим и секогаш само тие кога играат ќе гледам НБА. Верувам дека пак ќе се вратат на тоа што беа, па останува само да причекаме на тоа ... златните тие!:bilder: :bilder: :bilder:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мислам дека на Лејкерси им фали само некое добро засилување. Ако пак Лејкерс почнат да играат како што играа NBA лигата ќе стане уште поинтересна. Ништо нема да се знае.

:zlo::zlo::zlo::zlo:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Vlatko_Rusin напиша:
Мислам дека на Лејкерси им фали само некое добро засилување. Ако пак Лејкерс почнат да играат како што играа NBA лигата ќе стане уште поинтересна. Ништо нема да се знае.

:zlo::zlo::zlo::zlo:
Абе Влатко едно исто сто пати го кажа:)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Во недела играат пак против Феникс.на домашен терен за 2-2:tv:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Навивам за нив ама слаби се. Коби ако не дава по 40 поени ке губат. Им треба некој нов, ама добар. А не овие остатокот мочковците. во последната четвртина од 10 обиди ниедна тројка не успеаа да погодат. Поарно нека го купат Врбица Стефанов :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom