Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пратам НБА, поточно кошарка од кога знам за себе, истото важи и за фудбалот... знам дека Селтикс се најтрофејни, но скоро никој од форумот не биле родени кога Селтикс ја освоија последната титула (без ланската)... сакам да ти кажам дека 90% се такви навивачи, ако наместо во Лејкерс, Коби и Шек играле пример во Хјустон скоро сите ќе навивале за Хјустон или било која друга екипа од НБА... јас навивам за Сакраменто од времето на Вебер, Дивац, Стојакович, Биби, Туркоглу, Боби Џексон, Полард... и сеуште навивам за нив, иако имаат најслаб скор во лигата... но никогаш не сум навивал за играч, секогаш за тим... играчи кој моментално ми се допаѓаат во НБА и за кој мислам дека се најдобри се ЛеБрон и Хауард и бидејќи Сакраменто не играше плеј-оф, "помалку срамежливо" :) навивав за Кливленд, а сега за Орландо во финалето... не можам да кажам лош збор за Коби, бидејќи е еден од најдобрите во историјата на НБА, ама мој прв избор е ЛеБрон и никој не може да ме убеди дека Коби е подобар... а споредбата Коби- Роналдо никако не ти е на место, незнам само во кој контекст ја ставаш... исто како јас да ти речам дека ти чим го мразиш ЛеБрон и дека исто е како да го мразиш Роналдо... :toe:
Јас уште повеќе го засакав Лејкерс зошто кога играа плеј-оф и кога ги плескаа Сакраменто, сите беа за Сакраменто, се србомани во државава и затоа не можев да ги поднесам ни Сакраменто ни Стојаковиќ, а ни Дивац:toe:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.533
Поени од реакции
17.892
Се повеќе Лејкерс ми наликуваат на Манчестер Јунајтед, сите се против нив, на сите им се во око, секогаш кога играат финале сите се за противникот на ЛА па макар и прв пат ги гледаат и слушаат за некој од нивните играчи.
Има сироти луѓе:tapp:
Tocno brat site se protiv zosto se nadobri ne mozat da se pomirat so toa
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Tocno brat site se protiv zosto se nadobri ne mozat da se pomirat so toa
Јас сум од Ресен и од сите што ги знам, само 2-3 се за Лејкерс, сите навиваа за Сакраменто, Индијана, Филаделфија, Детроит,како и за Кливленд и Орландо во поново време:tapp:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.533
Поени од реакции
17.892
А па мене навивачите на Лејкерс ми наликуваат на оние на Реал Мадрид... кога некој почне да навива за фудбал и го одбере Реал, тоа значи дека нема појма од фудбал и навива за Реал оти е најтрофеен клуб во Светот, со исклучоци... истото и за Лејкерс... освоија Лејкерс неколку титули со Коби и Шек во екипа и сите од тогаш за Лејкерс, ги прашаш кој е најдобар играч- сите Коби мајстор, а да ги прашаш незнаат 5 екипи од НБА :toe:
da brat za real se soglasuvam za nikade se ama lejkers i koni haha aj kazi eden kosarka si sutira potesi sutevi od kobi i gi pogoduva

Јас сум од Ресен и од сите што ги знам, само 2-3 се за Лејкерс, сите навиваа за Сакраменто, Индијана, Филаделфија, Детроит,како и за Кливленд и Орландо во поново време:tapp:
abe nesakam da praem muabet kobi e naj jak najteski sutevi zema u n ba i gi pogoduva so saks pojce da zborim a kazi mi dali znaes zs nema nba na obn ovk na alfa me utepa so komentarive
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
abe nesakam da praem muabet kobi e naj jak najteski sutevi zema u n ba i gi pogoduva so saks pojce da zborim a kazi mi dali znaes zs nema nba na obn ovk na alfa me utepa so komentarive
Е тоа не знам, кај мене на кабловска ја нема ОБН:toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас уште повеќе го засакав Лејкерс зошто кога играа плеј-оф и кога ги плескаа Сакраменто, сите беа за Сакраменто, се србомани во државава и затоа не можев да ги поднесам ни Сакраменто ни Стојаковиќ, а ни Дивац:toe:


Поарно за Срби, наши соседи, наш народ што се вели, од колку за Американци со Африканско потекло и + напишав дека не навивав(м) за Сакраменто поради Дивац и Стојакович, туку како клуб го сакав(м) иако се разбира и тие имаат удел... а ако навивам јас за тимови каде што настапуваат Срби, треба за пола тимови во НБА да навивам :toe:
Колку за потсетување, ако си толку против Србите- па и Дивац, а "до вчера" и Радманович играа за ЛА Лејкерс, значи не треба за Лејкерс да навиваш :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.533
Поени од реакции
17.892
Хауард е недоделкан бачиња,остајте тоа со скокал 20 пат ипо топката на утакмица коа неможе да постигне поише од 10п и 70% му ја собира некој...не викам дека е лош,туку дека не заслужува тиAbe brat xaulard ne zasluza titula zs toj nema kosarkarsko znaenje toj samo na sila nema suot od polu distanca ko gasol
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Поарно за Срби, наши соседи, наш народ што се вели, од колку за Американци со Африканско потекло и + напишав дека не навивав(м) за Сакраменто поради Дивац и Стојакович, туку како клуб го сакав(м) иако се разбира и тие имаат удел... а ако навивам јас за тимови каде што настапуваат Срби, треба за пола тимови во НБА да навивам :toe:
Колку за потсетување, ако си толку против Србите- па и Дивац, а "до вчера" и Радманович играа за ЛА Лејкерс, значи не треба за Лејкерс да навиваш :)
Јас навивам за клуб, а не за Коби, Шек, Радманович и останати, значи јас го сакам тимот и што и да се случи ќе сум со него. Истото го правам и со Јунајтед.
Кога Лејкерси не играат во финале или и пред тоа испаднат јас за никого не навивам, не ни пратам за разлика од тебе кој овде доаѓаш да делиш правда и навиваш како што кажа погоре за Орландо, пред тоа си бил за Кливленд итн итн.
Такви навивачи има со лопата да ги риниш. Ако навиваш така и за Јунајтед, подобро побрзо откажи се:toe:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.533
Поени од реакции
17.892
Abe dali znae nekoj zosto ne davat n b a na obn
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас навивам за клуб, а не за Коби, Шек, Радманович и останати, значи јас го сакам тимот и што и да се случи ќе сум со него. Истото го правам и со Јунајтед.
Кога Лејкерси не играат во финале или и пред тоа испаднат јас за никого не навивам, не ни пратам за разлика од тебе кој овде доаѓаш да делиш правда и навиваш како што кажа погоре за Орландо, пред тоа си бил за Кливленд итн итн.
Такви навивачи има со лопата да ги риниш. Ако навиваш така и за Јунајтед, подобро побрзо откажи се:toe:


Чомбе ти читаш што напишав или сакаш да го свртиш муабетот за 360 степени... кажав дека навивам за Сакраменто, но тие последните 3-4 сезони немаат тим и затоа не играат плеј-оф... и никогаш не сум рекол дека навивам за друг тим, го сакам, а и ќе продолжам да го сакам понатаму, без разлика дали ќе е последен, дали ќе игра плеј-оф, дали ќе остане во градот Сакраменто или ќе го преселат во Лас Вегас, како што имаше најави... и според твојата теорија, веќе кога Сакраменто не е влезен во плеј-оф, дека не треба да гледам НБА?... грешка си... јас долго време пратам и секогаш кога сум во можност гледам кошарка, и за да не ми биде џабе гледањето, за да ми биде поинетересно, за фаворит го одбрав Орландо во финалето и затоа што игра Двајт Хауард, а не дека ќе продолжам да навивам за нив... а како и секој навивач, така и ја се сметам за најголем фан на Манчестер Јунајтед, и никогаш во животот не сум навивал за друг тим било да е и од корист на Манчестер, а да не го барам твојот пост пред натпреварот Ливерпул-Арсенал каде што напиша дека со цело срце ќе навиваш за Арсенал на тој натпревар...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе ти читаш што напишав или сакаш да го свртиш муабетот за 360 степени... кажав дека навивам за Сакраменто, но тие последните 3-4 сезони немаат тим и затоа не играат плеј-оф... и никогаш не сум рекол дека навивам за друг тим, го сакам, а и ќе продолжам да го сакам понатаму, без разлика дали ќе е последен, дали ќе игра плеј-оф, дали ќе остане во градот Сакраменто или ќе го преселат во Лас Вегас, како што имаше најави... и според твојата теорија, веќе кога Сакраменто не е влезен во плеј-оф, дека не треба да гледам НБА?... грешка си... јас долго време пратам и секогаш кога сум во можност гледам кошарка, и за да не ми биде џабе гледањето, за да ми биде поинетересно, за фаворит го одбрав Орландо во финалето и затоа што игра Двајт Хауард, а не дека ќе продолжам да навивам за нив... а како и секој навивач, така и ја се сметам за најголем фан на Манчестер Јунајтед, и никогаш во животот не сум навивал за друг тим било да е и од корист на Манчестер, а да не го барам твојот пост пред натпреварот Ливерпул-Арсенал каде што напиша дека со цело срце ќе навиваш за Арсенал на тој натпревар...
Така напишав зошто тоа беше од интерес за Јунајтед, а победа на Орландо во финалево не е од интерес на Сакраменто:toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Така напишав зошто тоа беше од интерес за Јунајтед, а победа на Орландо во финалево не е од интерес на Сакраменто:toe:

Незнам колку си упатен, но на ЛА Лејкерс после Клиперс, како најголеми ривали се сметаат Сакраменто Кингс, бидејќи Сакраменто како град е главен на таа држава Калифорнија, а и се соседи со Лос Анџелес... и нивните натпревари без разлика дали се играло плеј-оф или натпревар во регуларен дел секогаш се биле интересни за гледање и салите секогаш биле полни... и како и на секој навивач на Сакраменто и мене омразен клуб ми е ЛА Лејкерс

Точно дека на тој натпревар повеќе ме "влечеше" за Арсенал, но при постигнување на гол на Арсенал никогаш не сум скокал или радувал (Арсенал е еден од најлутите ривали на Манчестер Јунајтед), затоа што Манчестер не зависи од резултатите на други тимови, а ти дури и напиша дека ќе навиваш за Арсенал, што ја никогаш не би го направил тоа... навивањето е сосема различен поим...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Незнам колку си упатен, но на ЛА Лејкерс после Клиперс, како најголеми ривали се сметаат Сакраменто Кингс, бидејќи Сакраменто како град е главен на таа држава Калифорнија, а и се соседи со Лос Анџелес... и нивните натпревари без разлика дали се играло плеј-оф или натпревар во регуларен дел секогаш се биле интересни за гледање и салите секогаш биле полни... и како и на секој навивач на Сакраменто и мене омразен клуб ми е ЛА Лејкерс

Точно дека на тој натпревар повеќе ме "влечеше" за Арсенал, но при постигнување на гол на Арсенал никогаш не сум скокал или радувал (Арсенал е еден од најлутите ривали на Манчестер Јунајтед), затоа што Манчестер не зависи од резултатите на други тимови, а ти дури и напиша дека ќе навиваш за Арсенал, што ја никогаш не би го направил тоа... навивањето е сосема различен поим...
Многу добро знам кое е калифорниско дерби и се тоа, не се секирај.
А за Арсенал не навивав туку бев само за таа утакмица да победат за да биде подобро за Јунајтед, значи не е тоа навивање туку "навивање" зошто не можам да ги замислам ни нив ни Лузерпул.
Муабетов ми е доаѓаш тука за да провоцираш, а за Орландо си ради реда, колку да се гледа.
Во тема НБА пиши колку сакаш и што сакаш ама овде не може да толерирамесе и сешто:toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Многу добро знам кое е калифорниско дерби и се тоа, не се секирај.
А за Арсенал не навивав туку бев само за таа утакмица да победат за да биде подобро за Јунајтед, значи не е тоа навивање туку "навивање" зошто не можам да ги замислам ни нив ни Лузерпул.
Муабетов ми е доаѓаш тука за да провоцираш, а за Орландо си ради реда, колку да се гледа.
Во тема НБА пиши колку сакаш и што сакаш ама овде не може да толерирамесе и сешто:toe:


Само пишав како што е... дека Лејкерс имаа среќа тој натпревар, што е сосема точно иако можеби нема да сакате да признаете, дека сега следуваат 3 интересни натпревари во Орландо, дека очекувам победа на Орландо за да биде интересно финалето до крај... тоа е се и мислам дека имам право на дискусија иако не навивам за ЛА Лејкерс... кажувам како неутрален гледач со мали симпатии кон Орландо (објаснив зошто е така)... :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само пишав како што е... дека Лејкерс имаа среќа тој натпревар, што е сосема точно иако можеби нема да сакате да признаете, дека сега следуваат 3 интересни натпревари во Орландо, дека очекувам победа на Орландо за да биде интересно финалето до крај... тоа е се и мислам дека имам право на дискусија иако не навивам за ЛА Лејкерс... кажувам како неутрален гледач со мали симпатии кон Орландо (објаснив зошто е така)... :toe:
Среќата ги прати храбрите.....
Да имаа среќа само при последниот шут на Кортни Ли, инаку целосно земено, многу повеќе беше оштетен Лејкерс одколку Орландо. Коби 2 банани му залепи на играчите на Орландо и 2 пати фаул му судеа, а на забавена снимка се гледа дека е сомнително, да не почнувам и за играњето на мрежа на Хауард, избивањето на топките на Коби од раце кои беа судени за Орландо, рампата од Одом за хауард чиста како солза, ама за судиите фаул............и пак на крај Лејкерс му го начука на сите:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom