Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
2-0 со добра преднос ке одиме во Орландо:vozbud::vozbud:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
дали ќе заврши серијата у пет утакмици?:) Хауард уште е мал,треба да учи уште
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Во една реченица, се контраш самиот. Одлучи се, за Коби беа судиите или за Орландо. Вака матно е...
Не е матно друже сакав да му потенцирам дека судиите не ве оштетија нешто драстично вчера односно добро си ја судеја утакмицата. како за вас така и за орландо.:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Нема што да брзаме...мислам дека серијава ќе заврши...со чистка!

Тврдеење засновано на реалниот однос на силите...
Нема шанси да заврши со чистка серијава сигурен сум сто посто.
Ако сакаш и кладба ке ставиме и тоа во јузер. Орландо победува дома најмалку барем еден натпревар тоа сигурно го тврдам.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Едноставно нели,незапирливи.
Сега во гости една победа ке биде доволна,па дома да ја дигнеме титулата.
Маѓичните не се дораснати да бидат шампиони.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Нема шанси да заврши со чистка серијава сигурен сум сто посто.
Ако сакаш и кладба ке ставиме и тоа во јузер. Орландо победува дома најмалку барем еден натпревар тоа сигурно го тврдам.


Кога ќе подразмислам добро...има логика муабетов твој!
Во право си...филингот на славење на титулата нема да биде тој ако ја освоиме на флорида! :)
Поголема фешта ќе се спрема во ЛА за враќањето на трофејот дома, местото каде што треба да биде! :) :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Во аватар се кладам дека ако Орландо ги победи дома овие 3 утакмици, тогаш една ќе добие една и во ЛА, сеуште е рано за Шампионски прстен... вчера се извлекоа Лејкерси, Кортни Ли требаше да го "закопа" Стејплс центар ама така било пишано, ама во Орландо нема... а тој што вика дека Хауард е недораснат нека премине на друга тема оти кошарка нема веза... 16 скока од кој 3-4 офанзивни и + 17 поени и 4-5 асистенции, 4-5 блокади (3 врз вашиот омилен Коби) не се малку ако се земе и фактот дека со секој прием на топката беше удвојуван, но и често наоѓаше начин да се справи со Гасол и Одом, но некогаш и ја губеше + и од тие што му ги украдоа половината беа со недосуден фаул... :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се повеќе Лејкерс ми наликуваат на Манчестер Јунајтед, сите се против нив, на сите им се во око, секогаш кога играат финале сите се за противникот на ЛА па макар и прв пат ги гледаат и слушаат за некој од нивните играчи.
Има сироти луѓе:tapp:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
На крајот од хајлајцот:
Си обезбедивме солидна предност, не?
Хех мразам статистики ама ќе ти кажам една подобра и застрашувачка.

Фил Џексон е 43-0 кога ќе ја победи првата утакмица од серијата.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Се повеќе Лејкерс ми наликуваат на Манчестер Јунајтед, сите се против нив, на сите им се во око, секогаш кога играат финале сите се за противникот на ЛА па макар и прв пат ги гледаат и слушаат за некој од нивните играчи.
Има сироти луѓе:tapp:


А па мене навивачите на Лејкерс ми наликуваат на оние на Реал Мадрид... кога некој почне да навива за фудбал и го одбере Реал, тоа значи дека нема појма од фудбал и навива за Реал оти е најтрофеен клуб во Светот, со исклучоци... истото и за Лејкерс... освоија Лејкерс неколку титули со Коби и Шек во екипа и сите од тогаш за Лејкерс, ги прашаш кој е најдобар играч- сите Коби мајстор, а да ги прашаш незнаат 5 екипи од НБА :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А па мене навивачите на Лејкерс ми наликуваат на оние на Реал Мадрид... кога некој почне да навива за фудбал и го одбере Реал, тоа значи дека нема појма од фудбал и навива за Реал оти е најтрофеен клуб во Светот, со исклучоци... истото и за Лејкерс... освоија Лејкерс неколку титули со Коби и Шек во екипа и сите од тогаш за Лејкерс, ги прашаш кој е најдобар играч- сите Коби мајстор, а да ги прашаш незнаат 5 екипи од НБА :toe:
Вака сега, да те исправам малку. Најтрофејна екипа во НБА е Бостон Селтикс, значи не е Лејкерс.
Јас навивам за Лејкерс уште од времето кога играше Дивац, ван Ексел, Кемпбел, Линчи, Ворти и кога Коби и Шек си играа со песок на плажа. Значи тие дојдоа отпосле и направија екипа и освоија 3 по ред.
За Коби не трошам зборови, тој во кошарката е како К.Роналдо во фудбалот така да ќе сватиш зошто го мразат, а и ти си направил грешка што мразиш зошто по ова што го кажа ти треба да го мразиш и Роналдо зошто и тој е мајстор:toe:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Хауард е недоделкан бачиња,остајте тоа со скокал 20 пат ипо топката на утакмица коа неможе да постигне поише од 10п и 70% му ја собира некој...не викам дека е лош,туку дека не заслужува титула моментално!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Вака сега, да те исправам малку. Најтрофејна екипа во НБА е Бостон Селтикс, значи не е Лејкерс.
Јас навивам за Лејкерс уште од времето кога играше Дивац, ван Ексел, Кемпбел, Линчи, Ворти и кога Коби и Шек си играа со песок на плажа. Значи тие дојдоа отпосле и направија екипа и освоија 3 по ред.
За Коби не трошам зборови, тој во кошарката е како К.Роналдо во фудбалот така да ќе сватиш зошто го мразат, а и ти си направил грешка што мразиш зошто по ова што го кажа ти треба да го мразиш и Роналдо зошто и тој е мајстор:toe:


Пратам НБА, поточно кошарка од кога знам за себе, истото важи и за фудбалот... знам дека Селтикс се најтрофејни, но скоро никој од форумот не биле родени кога Селтикс ја освоија последната титула (без ланската)... сакам да ти кажам дека 90% се такви навивачи, ако наместо во Лејкерс, Коби и Шек играле пример во Хјустон скоро сите ќе навивале за Хјустон или било која друга екипа од НБА... јас навивам за Сакраменто од времето на Вебер, Дивац, Стојакович, Биби, Туркоглу, Боби Џексон, Полард... и сеуште навивам за нив, иако имаат најслаб скор во лигата... но никогаш не сум навивал за играч, секогаш за тим... играчи кој моментално ми се допаѓаат во НБА и за кој мислам дека се најдобри се ЛеБрон и Хауард и бидејќи Сакраменто не играше плеј-оф, "помалку срамежливо" :) навивав за Кливленд, а сега за Орландо во финалето... не можам да кажам лош збор за Коби, бидејќи е еден од најдобрите во историјата на НБА, ама мој прв избор е ЛеБрон и никој не може да ме убеди дека Коби е подобар... а споредбата Коби- Роналдо никако не ти е на место, незнам само во кој контекст ја ставаш... исто како јас да ти речам дека ти чим го мразиш ЛеБрон и дека исто е како да го мразиш Роналдо... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom