Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Алооо не велам дека победата не е регуларна затоа што Лејкерс имале среќа, туку ова е големо финале, Лејкерс се фаворити и затоа... да имаа среќа Орландо немаше да биде толку занемарливо, но каде појак тим, па и со среќа победија на домашен терен... позз

не знаеш ни ти што збориш:) Лејкерс биле појак тим и тепале на среќа,е добро де,значи секогаш мора да тепа подобриот тим?не те сфаќам што сакаш да кажеш или имаш компекси од ЛА?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ajde neka pobedi nasiot tim i da povede so 3 0 vo serijata i da sme na cekor do osvojuvajne na nov sampionsski prsten
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Вечерва не се надевам баш на победа, ама сепак ќе има урлање дома до 6 сабајле. А во врска со коментаторов мене баш ми се свиѓа како коментира ниту е пристрасен ни ништо се гледа дека се разбира од кошаркава.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.533
Поени од реакции
17.892
ajde neka pobedi nasiot tim i da povede so 3 0 vo serijata i da sme na cekor do osvojuvajne na nov sampionsski prsten
A da im dademo malku nades na ovja sto navivat za orlando sto vikas ili ne a :helou:

Вечерва не се надевам баш на победа, ама сепак ќе има урлање дома до 6 сабајле. А во врска со коментаторов мене баш ми се свиѓа како коментира ниту е пристрасен ни ништо се гледа дека се разбира од кошаркава.[denes bi trebalo da tepmo ama ce vidimo a za komentatorov na alfa ne e los mada ne mi e jasno so se slucua so obn tie se ludaci koa se raboti za kosarka
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Орландо во финалето на истокот го победија најдобриот тим, сакаш да кажеш дека на среќа Орландо се во финале?
Нема јаки и слаби во финале, памтам и со Детроит беа Лејкерс фаворити па го примија 4-1:toe:


Абе Чомбе вие читате ли убаво или само колку да контрирате... ајде најди каде пишав дека Орландо се на среќа во финале? Напишав дека Лејкерс се фаворити во ова финале, бидејќи имаат натпревар + на домашен терен, тоа не е мала работа иако немора да значи дека е секогаш така... и дека каде што се фаворити па и среќата ги послужи, а Орландо не се фаворити и + немаа среќа, да имаше Орландо среќа на последниот натпревар немаше да биде толку занемарливо, како што беше занемарлива среќата на Лејкерс... знам дека е доста сложено ова за деца како juvejuve, ама немам намера да им дообјаснувам, или па ако треба да почнам да цртам :uvo:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе Чомбе вие читате ли убаво или само колку да контрирате... ајде најди каде пишав дека Орландо се на среќа во финале? Напишав дека Лејкерс се фаворити во ова финале, бидејќи имаат натпревар + на домашен терен, тоа не е мала работа иако немора да значи дека е секогаш така... и дека каде што се фаворити па и среќата ги послужи, а Орландо не се фаворити и + немаа среќа, да имаше Орландо среќа на последниот натпревар немаше да биде толку занемарливо, како што беше занемарлива среќата на Лејкерс... знам дека е доста сложено ова за деца како juvejuve, ама немам намера да им дообјаснувам, или па ако треба да почнам да цртам :uvo:
Јунајтед колку пати имал среќа со послаби тимови иако бил фаворит?
Значи исто е и во кошарката, среќата ги прати храбрите, а донекаде и искуството кое Орландо го нема, а Лејкерс и те како имаат искуство:toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
убаво е за финалето да тепа орландо,лејкерс се тим не брајант само,инаку познато е дека се најомилени на судиите тоа е факт,но тепаа со знање и срека некни
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
убаво е за финалето да тепа орландо,лејкерс се тим не брајант само,инаку познато е дека се најомилени на судиите тоа е факт,но тепаа со знање и срека некни
што е до мене нека тепа Орландо 2, а Лејкерс 1 и во Стејплс Центарот да се прослави титулата:)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јунајтед колку пати имал среќа со послаби тимови иако бил фаворит?
Значи исто е и во кошарката, среќата ги прати храбрите, а донекаде и искуството кое Орландо го нема, а Лејкерс и те како имаат искуство:toe:


И тоа со Јунајтед ретко сум го оправдувал кога имаат среќа на крајот со послаби екипи, но ако Манчестер доминира цел натпревар и постигне гол на крајот, тоа не е среќа... а Лејкерс-Орландо секогаш резултатот беше тесен, дури и на крајот често водеше Орландо, но тесно и имаше шанса за победа, но Кортни Ли не успеа да го реши натпреварот и на крај победи Лејкерс... значи Лејкерс не биле доминантни цел натпревар, така? А во Лејкерс освен Коби и до некаде Фишер, кој друг има искуство во вакви натпревари? Позз идам да гледам :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И тоа со Јунајтед ретко сум го оправдувал кога имаат среќа на крајот со послаби екипи, но ако Манчестер доминира цел натпревар и постигне гол на крајот, тоа не е среќа... а Лејкерс-Орландо секогаш резултатот беше тесен, дури и на крајот често водеше Орландо, но тесно и имаше шанса за победа, но Кортни Ли не успеа да го реши натпреварот и на крај победи Лејкерс... значи Лејкерс не биле доминантни цел натпревар, така? А во Лејкерс освен Коби и до некаде Фишер, кој друг има искуство во вакви натпревари? Позз идам да гледам :smir:
Па тоа ми е муабетот, затоа според мене Лејкерс не се фаворити.
Единствено Коби и Дерек имаат искуство колку цел тим на Орландо заедно со останатите од Лејкерс:toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
A da im dademo malku nades na ovja sto navivat za orlando sto vikas ili ne a :helou:

Вечерва не се надевам баш на победа, ама сепак ќе има урлање дома до 6 сабајле. А во врска со коментаторов мене баш ми се свиѓа како коментира ниту е пристрасен ни ништо се гледа дека се разбира од кошаркава.[denes bi trebalo da tepmo ama ce vidimo a za komentatorov na alfa ne e los mada ne mi e jasno so se slucua so obn tie se ludaci koa se raboti za kosarka
Е да тие кога коментираат се е урнебес тогаш. Се дерат викаат како ненормални. Само кај нас ја исклучија ОБН па морам да гледам на Алфа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Одлична игра на Коби кој навистина е нешто вонземјанско, машина е батето:toe:


 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.533
Поени од реакции
17.892
A da im dademo malku nades na ovja sto navivat za orlando sto vikas ili ne a :helou:



Е да тие кога коментираат се е урнебес тогаш. Се дерат викаат како ненормални. Само кај нас ја исклучија ОБН па морам да гледам на Алфа.[/ utakmicava ja izgubija poradi promasenite slobodni na kobi i izgubenite topki ama toa e toa

i pokraj 30 poeni na kobi izigra loso neka se raduvat tie so navivat za orlando duri mozat zosto slednata ce izgubat i toa ubedlivo
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
Тооооооооо Орландо.Време беше:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom