Фан Клуб: Шкендија

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Дечки, кј има у тетово да се купат карти за со Салзбург, имам гости од Австрија навивачи на Рапид, сакаат да дојдат да навиваат за Шкендија
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Дечки, кј има у тетово да се купат карти за со Салзбург, имам гости од Австрија навивачи на Рапид, сакаат да дојдат да навиваат за Шкендија
Во центар кај фан шопот на Шкендија.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Edno golemo bravo do momcite,toa e maximumot protiv lanskiot polufinalist,ne se obruka,igra maski ,otvoreno i cist futball..e sega tie se moznostite.Da se nadevame na uspeh protiv Rosenborg,na hartija tie se favoriti nonsmetam deka moze da se nosime i konecno da se plasirame vo grupi..Od druga strana,apel do upravata i Buba da ne ja pravat ciganskata,i dvete strani gubat( osobeno po povredata na Radeski),tuku da sednat i makar za edna godina da se dogovorat.Pozdrav i do instant navivacite,se pocnaa nagolemo da navivat preku facebook,a gi nema vo tribinite-ebes takvi navivacii..Sakaj go klubot vo stadion a ne se glupiraj po socijalni mrezii..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
За следниот натпревар во ЛЕ се пренесуваат жолтите картони од ЛШ? Ако да, тогаш Бејтулаи ќе биде суспендиран оти во вторникот со Залцбург по трет пат доби жолт. Ова до некаде е и добра вест (доколку Мурати се врати во игра до тогаш), оти Мурати каде-каде подобар е од Егзон (кој стварно мислам има некои врски во управа оти но сенс ми е колку го форсираат). Со оглед на тоа што Мурати веќе беше на клупа во вторникот, претпоставувам не му е толку сериозна повредата и ќе се врати во игра, иначе воопшто немаше да биде во состав пред два дена.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
За следниот натпревар во ЛЕ се пренесуваат жолтите картони од ЛШ? Ако да, тогаш Бејтулаи ќе биде суспендиран оти во вторникот со Залцбург по трет пат доби жолт. Ова до некаде е и добра вест (доколку Мурати се врати во игра до тогаш), оти Мурати каде-каде подобар е од Егзон (кој стварно мислам има некои врски во управа оти но сенс ми е колку го форсираат). Со оглед на тоа што Мурати веќе беше на клупа во вторникот, претпоставувам не му е толку сериозна повредата и ќе се врати во игра, иначе воопшто немаше да биде во состав пред два дена.
Ne znam shto ima i dali ima neshto ama preterano e so nego, odamna treba da padne od formaciava !
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Не ве даваат на ТВ вечер а? :/
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Захов не е реален. Нека се обеси колку е лош.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Jebali :ROFLMAO:

Ах, штета, изгледа со огромна трема како да влегле играчиве, сигурно не е до толку разликава меѓу екипиве за 3-0 да биде на полувреме...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Jebali :ROFLMAO:

Ах, штета, изгледа со огромна трема како да влегле играчиве, сигурно не е до толку разликава меѓу екипиве за 3-0 да биде на полувреме...
Разликата е Захов дрвото. Шкендија пред да го прими голот константно напаѓаше и да не ги направеше ова клошарот тие аматерски грешки Шкендија сега ќе водеше.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Nemavme sreka deneska.

Cela utakmica go kontroliravme I gubime 3-1.

Na kraj cist ne dosuden penal za nas.

Jas mislim deka ke tepame ubedlivo vo skopje
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
ти можеш и 5 утакмици да контролираш ама контрола не се брои,голови се бројат
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Епа послаб противник во плеј оф не верувам да имаме некогаш. Ама тоа е кога од две шанси ќе ти дадат три гола. Тоа е кога минатогодишниот резервист Емини сега е стандарден првотимец, тоа е кога Алими се форсира да игра и кога не знае што прави на теренот.
Најголемата грешка е што не се донесе плејмекер на местото на Буба.

На реваншот ако дадеме гол во првото полувреме, чудото е достижно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom