Фан Клуб: Шкендија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Nema mnogu prostor za slucajnosti vo posledno vreme,taka stana fudbalot,klasata se gleda ,steta za Ibraimi,trebase od prva da sutne..Da se nadevame deka ke se plasirame vo EL,a so toa upravata da sfati deka so prosecni igraci za nasata liga vo Evropa ke staneme samo ekipa za podobruvanje na gol-razlikata
Нема пласирање во групи со ваков срање среден ред. Алими бе, уште и траката ја носи, дај предај ја сам не се брукај!

Бесарт се посра баш кога требаше да даде гол.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Имаше 2-3 убави шанси за гол,не ги искористија.
2 пенали,гол од прекин,тоа е.
За ЛЕ има шанси,Розенборг и Корк се далеку под нивото на Салзбург.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Prviot gol stigna od penal sto go gubevme topkata, penalot bese katastrofalen od Totre nemase ni opasnost ni nisto.

Posle toa vednas sansa Ibraimi sam so golmanot ne mozese da dava gol od cista situacija, posle toa posledni momenti na utakmicata Adili prae glup faul blisku do 16 I gol.
Vtoroto poluvreme gi nadigravme Avstricjite, mnogu dobro igravme nemavme sreka za goll.
Posle toa ne mozev da gledam od 75 minuta sto se sluci.

Nafiu e mnogu dobar igrac, jas veruvam deka toj ke se vrati vo forma, deneska toj so Murati bea najdobrite vo terenot.
Sekako nemavme sreka deneska.
Jas veruvam deka ke gi pomineme Rosenborg bez problemi
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
Prviot gol stigna od penal sto go gubevme topkata, penalot bese katastrofalen od Totre nemase ni opasnost ni nisto.

Posle toa vednas sansa Ibraimi sam so golmanot ne mozese da dava gol od cista situacija, posle toa posledni momenti na utakmicata Adili prae glup faul blisku do 16 I gol.
Vtoroto poluvreme gi nadigravme Avstricjite, mnogu dobro igravme nemavme sreka za goll.
Posle toa ne mozev da gledam od 75 minuta sto se sluci.

Nafiu e mnogu dobar igrac, jas veruvam deka toj ke se vrati vo forma, deneska toj so Murati bea najdobrite vo terenot.
Sekako nemavme sreka deneska.
Jas veruvam deka ke gi pomineme Rosenborg bez problemi
Bese li ti koj go kritiguvashe ovoj transfer ?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
B

Beck's

Гостин
беше клоцнат од позади доволно за да загуби рамнотежа и да не шутне убаво. имаше елементи за пенал!
Pa barem da padnese, zaboravi i toa da go napravi. Da padnese vo toj moment posto svekako i kontakt imase, osven penal i crven ke iznudese i koj znae kakov tek ke imase natprevarot.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Која е причината што веќе година дена имате тројно помала посета од минатите години?
Се засити ли публиката? Дали го имате истиот проблем како Скопската публика?
Ретко се случувало порано за дерби дуели воопшто да ги немате ни пуштено алтернативни трибини, едвај да се полни главната, а Балисти да бидат 50-тина души?
Општо, премала бројка имавте и во Европските дуели, а богами и во цела втора полусезона. Порано сред недела собиравте по 5000 публика на небитни дуели.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
I cicko mi 72 godini go vide penalot na kraj,ama Stavrev picka nevidena,sekogas istoto ni go pravi..Nema vrska,pak dvojna kruna,samo bas ne mora na vakov nacin opstrukcii da ni pravat..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Kakva gnida e Stavrevski
Не заебавај сега и ти :D
Компензираше за првиот пенал кој можеше, но и не мораше да го досуди. Слободниот исто така беше престрого досуден.
Одлично судеше Ставрев денес, вашиве играчи сами ги загубија двата бода, бидејќи во моменти кога се вративте од мечот без никаква потреба заострија со играта и приговараа за секој старт.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ја оствари целта педерчето Ставрев ги спаси пичките цигански.
Надмоќни бевме и со играч помалку, но Алими глуп е, ако беа посмирени ќе ги победевме како ништо.

Фали Буба или сличен на него па пак да издоминираме со милион бодови разлика, но најмногу ни треба за плеј-оф за ЛЕ.
 
B

Beck's

Гостин
Не заебавај сега и ти :D
Компензираше за првиот пенал кој можеше, но и не мораше да го досуди. Слободниот исто така беше престрого досуден.
Одлично судеше Ставрев денес, вашиве играчи сами ги загубија двата бода, бидејќи во моменти кога се вративте од мечот без никаква потреба заострија со играта и приговараа за секој старт.
Tesko kopile, najgolema gnida od sudija. Misli deka on e semoken, neka sudi taka vo Evropa da go vidam. Zasluzuva tetovski tunel, sto sto ne sudese na vremeto koga bese aktiven tunelot.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Tesko kopile, najgolema gnida od sudija. Misli deka on e semoken, neka sudi taka vo Evropa da go vidam. Zasluzuva tetovski tunel, sto sto ne sudese na vremeto koga bese aktiven tunelot.
Процени сам.
https://ekipa.mk/tenzichen-kraj-na-derbito-imashe-ili-ne-penal-za-shkendija-video/

Нафрлена топка, скокаат голманот, играч на Вардар и играч на Шкендија, сите ја промашуваат топката и истата го закачува Новак во рака (не може ни да се види убаво каде го погодува, ама веројатно во рака) кој нема преглед на летот на топката (притоа нема влијание врз акцијата, бидејќи ниту оди кон гол, ниту пак позади има друг играч на Шкендија). Друже, ова не е пенал во НИТУ ЕДНА ЛИГА, а камоли на дерби натпревар во ситуација кога имаш претходно досуден млитав пенал и акцијата е во 95 минута.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom