Фан Клуб: Челзи

G

Geezer

Гостин
Ќе му нас'скам на овој Пеја 69 неупатени фанови, па ќе видиме дал ќе вреѓа...

Челзи си го бара назад Мурињо.
Манчестер, Роналдо.
Арсенал, Фабрегас.
Ливерпул и неговите фанови, си бараат назад црно-бел телевизор.


Ха!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.917
Поени од реакции
84.337

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Луиз кој цар е човекот,тоа е чудо!
Во одлична форма е...


Ај уште едно европско финале,освојуваме 100 % .
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.428
Поени од реакции
42.695
Која дрога му ја давате на овој Луиз? Од времето на Есиен немам видено такви голови кај вас. :)

Иначе, честито нека ви е финалето. И ова ако го изгубите, слободно можете да си ја прогласите сезоната за најлузерска последните не знам колку години. Не сакам да провоцирам, ама на секое натреварување стигнавте минимнум до 1/2 финале. (освен ЛШ)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.917
Поени од реакции
84.337
Него Рамче и Луиз во финале ќе играат против својата поранешна екипа. Се надевам дека нема да бидат деконцентрирани од овој факт.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Бенфика уште кога играа со нас лани се докажа дека не е лесен противник. Од сите што играа оваа година у ЛЕ мислам дека најдобри се токму Бенфика. Но има време до финале :D. Прво Базел - ќе има 2 у 1 ;)

Уште Реал кога играше со Манчестер ми текна нешто.
Реал освојува ЛШ со Мурињо,
Ние освојуваме ЛЕ со Бенитез,
Мурињо иде кај нас,
Се игра Реал - Челзи Супер куп,
и на крај го освојуваме и тој трофеј :cautious:
Мх, како не ја уплатив на ситно, не ми се мрдаше од дома :(

Ќе биде тешко против Бенфика и тоа многу.

Друго нешто што сакам да споменам е околу Торес. Тоа што упати таков шут му се случува на секого (и на Дрогба му се имаше случено многу пати), но само бидејќи е Торес тој е одма за потсмев, дрво е и сл. Торес на овој натпревар изигра одлично - откако го постигна голот никој не искоментира за него. Ме нервира кога се гледа единствена грешка на натпреварот којашто секој ја прави без разлика на голман, дефанзивец, напаѓач, а не целокупниот придонес и залагање на натпреварот...

И за Луиз е исто, единствено нешто што направи денес е одличниот погодок што го постигна (слично како Оскар против Јувентус), инаку беше незабележителен. Многу простор се оставаше во средината.
Такви удари очекувам од Мата, Хазард, Оскар, Торес, Лампард, Ба... карактеристични од времето на стариот Челзи... Токму тоа ме нервира нерешителноста да се упати шут надвор од 16. Единственото нешто кое тоа го прави од поновите е Оскар.
Најмногу ми е криво за Мата - се со цел да му ја погоди на некој постојано додава-нафрлува, шутира само внатре од 16-никот, а има одличен шут...


^

Мозес е сосема солиден за годините и за дебитантската сезона, не гледам зошто не е саглам. Освен Ројс, овие двајца не се десни крила. Ројс е врв на таа позиција моментално, ама па има простор за огромен напредок кај Мозес, јас го сметам за првотимец од в година.
Според мене е солиден за замена - против полесни противници, а далеку е од тоа да биде првотимец. За напредок кај него има простор да, но не гледам кај него да биде предводник на неговата позиција, во клуб со големи амбиции...
Ова е само јас како го гледам, исто како и за Калу претходно и Марин сега. Не значи дека ќе бидам во право, но тоа е моето видување околу него.
А околу останатите двајца Милер и Шурле искоментирав како играчи на ниво над Мозес, чисто само за споредба. Шурле како лево, а Милер како десно „крило“ (многу често игра во Баерн на таа позиција, кога го нема Робен - повреден или на клупа).
Пак ќе повторам дека ова е само моето мислење, не мора да е така. :)
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
893
Поени од реакции
1.049
Geezer Да не биде дека јадам само го*на. Браво за Мозес. Пријатно ме изненадува од утакмица до утакмица.

За Луиз немам зборови. :cuc:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.576
Поени од реакции
62.635
Таму каде што застана Лампард, продолжи Давид Луиз... Браво за голчињава, посебно овој со левата....
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
958
Поени од реакции
417
Честито нека ни е, би требало да бидеме прваци пак :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom