Фан Клуб: Челзи

Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Дај бе нека се јави тој што го предвиде ова дека сите ќе слават тука :)
Деновиве се повеќе и повеќе ми се врти во глава дека во Вторник сите Фан Клубови како Реал, Милан и компанија ќе праат собиранка тука. Победа за целосен оргазам :vozbud:
Глупо, веруј, стварно глупо ми е да се самоцитирам, ама неможам а да не се испофалам. Сите (Како што може и да се види) прават собиранка тука. Ја гледав утакмицава со фанови на Манчестер, Арсенал, Реал и ред други. Непотребно, али мора да се спомне: сите ми честитаа од се срце, ама оноа, баш од се срце!

тие 5 секунди кога торес одеше на кај голот верувам дека уништи многу срца :)
Моето не го уништи, and I'm happy about it! Напротив, го испуни до недоглед и ме натера да заборавам на сите негови киксови сезонава. Не дека голот беше нешто многу битен (битен беше и те како, али знаеш на што мислам нели), али Торес да постигне гол против Фарса? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Кој црни Босингва бе пријателе?
Ако игра Босингва а 99% сум сигурна дека немат да играт, ќе гледаме силување во буквална смисла на зборот.:D.
Буљаши. Пошто ме цитиравте, да ви вратам една убава контра. Скоро и да не помина напад по нивната лева страна (за неписмените што не ги знаат квалитетите на Босингва, нашата десна). Дали тоа е поради тоа што нивната лева страна е послаба или поради тоа што Босингва е доста добар, сосема нерелевантно. Типчето си одигра според задачата без разлика дали вие сте или не сте задоволни од него. И guess what? Ќе го гледате и наредната утакмица та пукнале!


Сеуште неможам да поверувам дека идеме у финале! И да изгубиме со 10-0 од Реал/Баерн, баш ми е гајле. Ја тепавме Барселона - тоа е моето финале! Ќе биде фино конечно да кренеме и ние едно пехарче, не викам не. Но, волку возбуда не сум имал од Челзи - Манчестер финалето мислам...

KTBFFH!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
И уште едно прашање:Има некој од тука што е од Драчево? Пошто еден другар ми кажа ептен откачено било во Драчево после мечот :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Ushte se neam smireno ... ushte ne se smireni emociiteee.. Samo ke kazam : Gol vreden 50 miliona funti i finale Champions League! Odmazdata e slatka !!

Povekje detali od Charlie, utre, ili posle docna vo nokjta ... :icon_mrgr: :cool:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Глупо, веруј, стварно глупо ми е да се самоцитирам, ама неможам а да не се испофалам. Сите (Како што може и да се види) прават собиранка тука. Ја гледав утакмицава со фанови на Манчестер, Арсенал, Реал и ред други. Непотребно, али мора да се спомне: сите ми честитаа од се срце, ама оноа, баш од се срце!


Моето не го уништи, and I'm happy about it! Напротив, го испуни до недоглед и ме натера да заборавам на сите негови киксови сезонава. Не дека голот беше нешто многу битен (битен беше и те како, али знаеш на што мислам нели), али Торес да постигне гол против Фарса? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Буљаши. Пошто ме цитиравте, да ви вратам една убава контра. Скоро и да не помина напад по нивната лева страна (за неписмените што не ги знаат квалитетите на Босингва, нашата десна). Дали тоа е поради тоа што нивната лева страна е послаба или поради тоа што Босингва е доста добар, сосема нерелевантно. Типчето си одигра според задачата без разлика дали вие сте или не сте задоволни од него. И guess what? Ќе го гледате и наредната утакмица та пукнале!


Сеуште неможам да поверувам дека идеме у финале! И да изгубиме со 10-0 од Реал/Баерн, баш ми е гајле. Ја тепавме Барселона - тоа е моето финале! Ќе биде фино конечно да кренеме и ние едно пехарче, не викам не. Но, волку возбуда не сум имал од Челзи - Манчестер финалето мислам...

KTBFFH!

Добро бе да не сме гледале некој различен натпревар?Ај види и кај двата гола по која страна напаѓаат Барса?Каде е тоа играчиште Босингва и кај двата гола?Па тој треба да покрива таму или не е тој десен бек ?Ајде кај вториот Тери е надвор веке па тој се префрли на стопер...А кој ке ти е изговотор за првиот ?И најмалко што сакам сега е да се карам со навивач на CHELSEA биди ми поздравен ама тој е нај феил играч во историјата на Chelsea заедно со Kalou...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
И уште едно прашање:Има некој од тука што е од Драчево? Пошто еден другар ми кажа ептен откачено било во Драчево после мечот :D
so imalo u dracevo =nisto ,nie dracevci sme fanovi na Man.Utd, use ednas bravo chelsea
 
F

fantomX

Гостин
Добро бе да не сме гледале некој различен натпревар?Ај види и кај двата гола по која страна напаѓаат Барса?Каде е тоа играчиште Босингва и кај двата гола?Па тој треба да покрива таму или не е тој десен бек ?Ајде кај вториот Тери е надвор веке па тој се префрли на стопер...А кој ке ти е изговотор за првиот ?И најмалко што сакам сега е да се карам со навивач на CHELSEA биди ми поздравен ама тој е нај феил играч во историјата на Chelsea заедно со Kalou...
Тери. Бускец беше останат сам во дел од теренот кој барем по почетна поставеност, требаше да го покрива Тери. А него го немаше.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Тери. Бускец беше останат сам во дел од теренот кој барем по почетна поставеност, требаше да го покрива Тери. А него го немаше.

А што се прошета таму по левата страна Куенка како на зелен пазар во сабота?И таму ли требаше да биде Тери ?
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Глупо, веруј, стварно глупо ми е да се самоцитирам, ама неможам а да не се испофалам. Сите (Како што може и да се види) прават собиранка тука. Ја гледав утакмицава со фанови на Манчестер, Арсенал, Реал и ред други. Непотребно, али мора да се спомне: сите ми честитаа од се срце, ама оноа, баш од се срце!


Моето не го уништи, and I'm happy about it! Напротив, го испуни до недоглед и ме натера да заборавам на сите негови киксови сезонава. Не дека голот беше нешто многу битен (битен беше и те како, али знаеш на што мислам нели), али Торес да постигне гол против Фарса? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Буљаши. Пошто ме цитиравте, да ви вратам една убава контра. Скоро и да не помина напад по нивната лева страна (за неписмените што не ги знаат квалитетите на Босингва, нашата десна). Дали тоа е поради тоа што нивната лева страна е послаба или поради тоа што Босингва е доста добар, сосема нерелевантно. Типчето си одигра според задачата без разлика дали вие сте или не сте задоволни од него. И guess what? Ќе го гледате и наредната утакмица та пукнале!


Сеуште неможам да поверувам дека идеме у финале! И да изгубиме со 10-0 од Реал/Баерн, баш ми е гајле. Ја тепавме Барселона - тоа е моето финале! Ќе биде фино конечно да кренеме и ние едно пехарче, не викам не. Но, волку возбуда не сум имал од Челзи - Манчестер финалето мислам...

KTBFFH!
Додавањето од Куенка кон Бускец беше токму од таа лева (наша десна) страна којашто остана празна, зошто Босингва незнаеше каде е... додека пак неколку минути потоа го исклучија Тери и тој се префрли на негова позиција, а Рамирес беше десно (фантастичен)....
Микел беше пред него заедно со Петелот коишто изиграа многу добро...

Види и самиот дали по таа страна никој не помина додека беше Босингва десно (од 15 секунда на видеото...)
http://www.101greatgoals.com/gvideos/barcelona-2-chelsea-2-2/
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Додавањето од Куенка кон Бускец беше токму од таа лева (наша десна) страна којашто остана празна, зошто Босингва незнаеше каде е... додека пак неколку минути потоа го исклучија Тери и тој се префрли на негова позиција, а Рамирес беше десно (фантастичен)....
Микел беше пред него заедно со Петелот коишто изиграа многу добро...

Види и самиот дали по таа страна никој не помина додека беше Босингва десно (од 15 секунда на видеото...)
http://www.101greatgoals.com/gvideos/barcelona-2-chelsea-2-2/
Без тропање глупости, за првиот гол беше крив меиралеш, како само излета човече како да игра првпат фудбал, гледам тука и читам никој не го спомнува голот на Рамче кој што е можеби најдобриот гол во ЛШ оваа сезона... инаку уште сум во состојба на делириум ја гледав утакмицата со цимерми кај едни колешки и верувам дека веќе истите мислат дека нешто не е во ред со мене :vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
А што се прошета таму по левата страна Куенка како на зелен пазар во сабота?И таму ли требаше да биде Тери ?
Не, Тери требаше да биде кај шо беше Бускец. Шо значи двајца во одбрана дебело кикснаа. Шо е катастрофа.
Како свртија во второ тие шо беа, секоја им чест, а еден од нив беше и Босингва, кој ако не се лажам носи и асистенција за голот на Торес. А Тери веќе беше в соблекувални оти направи таков потег шо не ми текнува да сум видел нешто поаматерско од ко пратам фудбал.
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Без тропање глупости, за првиот гол беше крив меиралеш, како само излета човече како да игра првпат фудбал, гледам тука и читам никој не го спомнува голот на Рамче кој што е можеби најдобриот гол во ЛШ оваа сезона... инаку уште сум во состојба на делириум ја гледав утакмицата со цимерми кај едни колешки и верувам дека веќе истите мислат дека нешто не е во ред со мене :vozbud:
Не сакам да се расправам ама де види Босингва како се пика накај средина а неговата страна празна....
Не викам дека не е крив и Миерелеш ама Босингва што бара таму :mad:
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Добро бе да не сме гледале некој различен натпревар?Ај види и кај двата гола по која страна напаѓаат Барса?Каде е тоа играчиште Босингва и кај двата гола?Па тој треба да покрива таму или не е тој десен бек ?Ајде кај вториот Тери е надвор веке па тој се префрли на стопер...А кој ке ти е изговотор за првиот ?И најмалко што сакам сега е да се карам со навивач на CHELSEA биди ми поздравен ама тој е нај феил играч во историјата на Chelsea заедно со Kalou...
Ист натпревар сме гледале ваљда... Различни коментатори можда па ти го солат паметот, што знам... За тоа и се платени, јбг.
Второво прашање малку е глупо (со извинение) со оглед на тоа што Фарса ја гњават/гмечат/шутираат/подаваат топката од сите можни страни (да можеа и од трибини и од таму ќе правеа акција ваљда).
За третото, шо знам... Веруј, би тупел мозок до утре ако треба па би ти нашол некој убав изговор, па после ти до задутре и тако даље до недоглед со што не би оделе никаде во дискусијава. Најлогичен одговор би бил можда: мал карамбол, им се дешава на сите играчи. Ако киксне Голманот, ондак не е само голманот крив, туку и дефанзивецот што дозволил да пројде таа топка, Ако киксне дефанзивецот, ондак и оној од среден ред кикснал малце итд... Се сфаќаме ваљда, нели?

И да, не реков дека Босингва заслужува награда, најдобар десен бек па да се јачам у груди кога уствари и јас самиот знам дека не е нешто нај нај, туку дечкото во глобала си заврши доста добра работа додека вие го плукавте пред почетокот.
Додавањето од Куенка кон Бускец беше токму од таа лева (наша десна) страна којашто остана празна, зошто Босингва незнаеше каде е... додека пак неколку минути потоа го исклучија Тери и тој се префрли на негова позиција, а Рамирес беше десно (фантастичен)....
Микел беше пред него заедно со Петелот коишто изиграа многу добро...

Види и самиот дали по таа страна никој не помина додека беше Босингва десно (од 15 секунда на видеото...)
http://www.101greatgoals.com/gvideos/barcelona-2-chelsea-2-2/
Ништо битно не видов во таа 15та секунда, најискрено... Имаше толку добри напади по голот на Челси, а ти се фати баш за тоа видео... Чудно :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom