Фан Клуб: Челзи

Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Фала богу дека нема да играат овие, ќе играат Мата и Рамирес кој мислам дека е Болт за останатите крила што ги имаме. Сигурен сум дека ќе почнат:

Чех
Иванович Кејхил Тери Кол
Микел
Меирелеш Лампард
Мата Рамирес
Дрогба
Повеќе типувам на Босингва на таа позиција, незнам зашто...
од РДМ досега не сум бил разочаран ама оваа утакмица многу се разочарав, мораше да одиме на победа.
Ако ги кикнеме Барса простено му е, макар и не тепале финале :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.890
Поени од реакции
11.508
Фала богу дека нема да играат овие, ќе играат Мата и Рамирес кој мислам дека е Болт за останатите крила што ги имаме. Сигурен сум дека ќе почнат:

Чех
Иванович Кејхил Тери Кол
Микел
Меирелеш Лампард
Мата Рамирес
Дрогба
ќ :P
Инаку и јас мислам дека РДМ ќе излезе со овој состав, едно 90% сум сигурен. Во принцип единствена дилема е Микел или Есиен, но со оглед на тоа што Есиен денеска беше стартер, не верувам дека пак ќе биде и во вторник. И да, во зависност од околностите Стариџ треба да влезе во второ полувреме, може и Торес, ама Калу и Малуда не, посебно првиов...ај вториов некогаш знае да задржи топка малку да украде од времето.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Повеќе типувам на Босингва на таа позиција, незнам зашто...

Ако ги кикнеме Барса простено му е, макар и не тепале финале :D

Кој црни Босингва бе пријателе?Ајде да не му го земаме последниот натпревар земи ја втората полу сезона...Само на еден натпревар се покажа солидно еден Фереира кој едвај му дадоа шанса подобро изигра од него.


 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Судија во вторник ќе е Cuneyt Cakir од Турција. Спонзор на Барселона е Turkish Airlines.



Браво.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.974
Поени од реакции
84.448
Судија во вторник ќе е Cuneyt Cakir од Турција. Спонзор на Барселона е Turkish Airlines.



Браво.
А бе вака ако гледаме се нешто е поврзано со Барса.
Ако пак Барселона обезбеди пласман во финале со судии мислам дека цела Европа ќе се дигне на нозе а тоа УЕФА не сака да си го дозволи
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Штом ви ставаат анонимен судија се гледа на кај врти работава. Се надевам дека ќе ме демантира пријатно судијата али нц , не е на арно.:cenzura:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Не е на арно ова. Велев јас за следна си земаат свој човек тие. Тој сега дај боже да суде како што треба али го гледаш знакот Барселона се е јасно нема што да се зборе тука. Само незнам од каде ги наоѓаат овие . А професори се па ги земаат за судии без врска .
 
H

HoT IcE

Гостин
Дефинитивно стариџ треба да стартува во вторник. Знам дека не е во форма и премногу себичи и упропастува акции, ама немаме друго чаре.
Шансата ја гледам само во контри, каде потребна ни е брзина и неможеме да играме со троми желки како Малуда или Калу.
Тоа е тоа, да играме поинаку и малку да се отвориме ќе доживееме потоп.

П.С [B]HoT IcE Ти whizzkid си така? :icon_lol: [/B]
You blow my cover bitch..
Шала на страна, така ќе да е, ваљда...:icon_lol:
 
F

fantomX

Гостин
Едно е умереност во одредени моменти, друго е страшна летаргија ко ова вчера. Без разлика шо составот беше таков ко шо беше, ова беше смешно. Арсенал исто катастрофално лош, инаку тешка работа ќе беше.
--- надополнето: 22 април 2012 во 20:00 ---
Освен Феруз и Чалоба засега, ниту јас не гледам иден фудблаер за прв тим.
Феруз е идеален за ПЛ, идеален за Челзи, сличен со Руни, само апла побрз.
Чалоба си е стандард секоја сезона, плус сезонава се истури од голови во многу битни натпревари.
Баш оти си е стандард, не чини. Ама ќе да нема ни 18 полни години уште, така да рано е за него, многу рано.
Феруз е нов, не знам ни ја, ни ти, а многу веројатно ни тренерите на Челзи колку можи да е сличен со Руни или не.
--- надополнето: 22 април 2012 во 20:01 ---
fantomX имам една идеја ја за тебе а да си навиваш ти за Арсенал ил Барселон а што викаш, глеам им требаат експерти ко тебе за младинците ;)
Искрено, не те разбрав шо сакаш да кажиш.
--- надополнето: 22 април 2012 во 20:05 ---
За судиијата и вторник, аман, кој и да е судија ќе свири во полза на Барселона ако ситуацијата е тесна и Барселона не е сигурна за финале, дали турчин, арап, марсовец или било шо друго не е битно. Истото важи и за Реал Мадрид против Баерн Минхен. Платини кажа: Ел Класико за финале. Не оти тој многу ги сака едните и другите, поентата е појак бизнис. Јасно ко ден.
Проблем на Челзи е играчите изиграт ко шо треба, да дојме до ситуација судиите да треба да имаат улога во остварување на бизнис-целите на УЕФА. Тука веќе ништо не се можи.
 
H

HoT IcE

Гостин
Баш оти си е стандард, не чини. Ама ќе да нема ни 18 полни години уште, така да рано е за него, многу рано.
Феруз е нов, не знам ни ја, ни ти, а многу веројатно ни тренерите на Челзи колку можи да е сличен со Руни или не.
Па и јас целев кон тоа дека нема 18 години, и дека со неполни 18 години тој е лидер на резервите, најдобар играч втора сезона по ред, иако сезонава има конкуренција во Лукаку, Феруз и Пиазон.
За Феруз јас не сум комептентен да зборувам, но од она мое познавање од фудбал, и гледајќи како игра Феруз, си стојам на своето дека е сличен играч со Руни, баш како што реков, но рано е, ќе видиме што ќе излезе како финален производ од сите овие младинци.

За прв тим мислам дека ќе успеат да се пробијат Чалоба, Лукаку и Феруз, за Пиазон не знам зошто, но не сум оптимист.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.974
Поени од реакции
84.448
Ќе има некаде собир за мечот со Барса?
--- надополнето: 22 април 2012 во 23:29 ---
Роденденот на Луиз :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom