Фан Клуб: Челзи

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Слабо англискиот, ама барем не е како на Стоичков:
Му се разбира на Конте, нема вокабулар, нема произнесување на зборовите. Хеликоптерски англиски. И пошто Челзи е Челзи, ќе му однесат таму на лето некоја убавица за учителка и ние тука ќе ставаме нови аватари.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ај на здравје Конте и да ги избрка Микеловци и остала багра цицачи :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.071
Поени од реакции
84.696
А бе ви текиња кога беше активна темава? Бар ме хејтавте порано "хехе нема да падне челзи врска немаш"..сега ни тие постови ги нема :(

Конте...не знам што да кажам. Немам никакво мислење за потегов. Тешко дека се ќе зависи од Конте ако зад кулисите се дешава срање.

Уствари вака-така ама најголеми успеси сме имале со Италијанци како менаџери..ај да чукнам во играч на Челзи можеби ќе се повторат успесите
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.079
Поени од реакции
17.854
Челзијаши нека ви е со среќа Конте, долго да ви служи, да ве опорави од летаргијата сезонава и да си лапнете некое трофејче под негово водство (y)
 
H

HoT IcE

Гостин
Само сакам од старт да се постави како Фергусон, да се знае кој е главен у соблекувална и кој кажува како се игра. Не сакам да биде другарче со фудбалери како што е Хидинк или како што сакаше да биде Мурињо. Уште од старт сакам да бидне Хитлер и да пискаат на тренинзи све им ебам лигаво.
 
W

wicked_1

Гостин
Конте ме возбудува. Знам, знам...
Ги возбудува и тие 10% што мислеа дека Мурињо е проблемот, се до првото нерешено коа ќе бараат нов тренер, сигурен сум.

Ваљда ќе заокружиме барем некое време со Конте и нема да праиме нови добродошлици за година/две.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.175
Поени од реакции
16.613
Само сакам од старт да се постави како Фергусон, да се знае кој е главен у соблекувална и кој кажува како се игра. Не сакам да биде другарче со фудбалери како што е Хидинк или како што сакаше да биде Мурињо. Уште од старт сакам да бидне Хитлер и да пискаат на тренинзи све им ебам лигаво.
То и го добивте - Тврдоглав Хитлер.

Мн ме изнервира начинот на кој не напушти и никогаш нема да му простам како што нема да му ја простам тврдоглавоста али никогаш нема да прекинам да му бидам благодарен за тоа што не крена од мртвите и победничкиот менталитет кој го врати и никогаш фала богу нема да прекинам да го сакам како легенда наша едноставно беше играчиште, мотор, мотиватор, победник. Ќе ве следам од наредната сезона имате фан плус :)

Баш ме интересира дали минусите кои ушти му ги сметам беа до него како тренер или имаше нешто друго зад сцена.[DOUBLEPOST=1459786936][/DOUBLEPOST]
Слабо англискиот, ама барем не е како на Стоичков:
Му се разбира на Конте, нема вокабулар, нема произнесување на зборовите. Хеликоптерски англиски. И пошто Челзи е Челзи, ќе му однесат таму на лето некоја убавица за учителка и ние тука ќе ставаме нови аватари.
Попрво цел тим ќе научи Италијански или ќе донеси некој од то говорно подрачје :D Ете Пјанич бил во Лондон на преговори кај вас :)[DOUBLEPOST=1459786969][/DOUBLEPOST]
Reports in Italy suggest Roma midfielder Miralem Pjanic is on a flight to London, potentially for Chelsea talks.

The English side today confirmed Antonio Conte as their manager for next season, with the Italy CT signing a three-year deal.

The Bosnian has been linked with the Blues in the past, and Tuttomercatoweb reports that the 25-year-old is flying to London today.

Pjanic, along with the other Giallorossi players who were on international duty last week, has been given permission to skip training until Wednesday following yesterday’s 4-1 win over Lazio in the Derby della Capitale.

Having celebrated his birthday with his teammates last night, the playmaker is today heading to the British capital, though it’s not certain that he is going to speak with Chelsea.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Охо, ако е таква работата со Конте, веќе очекувам јака чистка летово.
Да му биде јасно на Конте уште сега, поголем дел од играчите на Челзи моментално немаат муда, не се борци. Мотивираш борци, а не лингури.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.175
Поени од реакции
16.613
Охо, ако е таква работата со Конте, веќе очекувам јака чистка летово.
Да му биде јасно на Конте уште сега, поголем дел од играчите на Челзи моментално немаат муда, не се борци. Мотивираш борци, а не лингури.
Можи и да нема чистка и само некој да побара да си оди. Пјанич или Наинголан сигурен сум дека ќе лапните еден милијарда посто. Само да не се враќа во Јуве мрш иш иш :popce:
 
H

HoT IcE

Гостин
Најголем проблем ќе му биде мотивирање дибеци како Микел, Кехил и група или голошијани деца како Оскар. Виша сила ќе треба за овие играчи да плукаат крв на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom