Фан Клуб: Челзи

Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ако дојди Пјанич ќе се тепат со Вилиан кој да мава слободни :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.123
Поени од реакции
16.398

НА Бонучи еднаш му рече ќе ти го скинам вратот уште еднаш ако напрјаш глупост :D
и фала богу морам ова да ви го постирам
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
Дај бе не тепајте досада со бош муабети...
Ако на некој му се игра фудбал, тактиката ќе ја разбере и од преведувачот.
Што мотивација му треба на играч што зима 200к неделно... да е Меси и да има освоено 5 златни топки и да е 10 сезони на врвот да разберам дека му има досадено...
Ама играчи како Хазард и Матич имаат изиграно само 1 сезона на врвно ниво а немаат ни 50% покажано за да конкурираат блиску до освојување на златната топка...

За авторитет го имавме Мурињо значи факторот авторитет not working во Челзи...

Во Челзи болеста се знае... немањето вистинска доверба во менаџерите и преголемото мешање на бордот на директори тука ќе го ставам и правењето на траснфери на нивна рака.

50% од трансферите кои беа направени беа направени по нивна желба а не по желба на менаџерите...

За Конте немам конкретно никакво мислење сеедно ми е... само да не седнеше некој од Брендан, Пелегрини и онј бившиот на Севиља (заборавив како се вика)

Прва работа ако сака успех мора да поработи на реконструкција во одбраната... останатото и не е така болно...
Ако им се игра фудбал на Хазард, Матич добро, ако не нека се продадат и да им се најде замена
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Непланирам многу да упаѓам овде само ради Конте, ама најако кај него ми е ако некој не е спремен за игра, не му се играт, не е мотивиран и т.н одма се нацртвит на трибини, и Азар ако прикажвит ништо чудно ако го гледате на трибина за време на дерби. :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.971
Поени од реакции
84.436
Еј во фан клубов Микел се хејтал бе? :/ Микел не изигира ништо полошо од тоа што се очекува од него сезонава. Супер си беше.

Вака кога размислувам уствари топ е што официјално се реши ова. Може да си бара трансфери уште од сега има 2 месеци до почетокот на ЕП а и ете месец за време на ЕП да најде добри играчи кои што ќе ги скоцка. Не очекувам ништо така да ќе го оценувам меч за меч. Првична цел е топ4 догодина па ќе видиме шо како. Ете кај Јуве им го врати менталитетот. Да видиме дали ова ќе го направи и кај нас. И ептен битно ми е кои игрчаи ќе си ги донесе од Италија. Ако се некои 30+ годишни у старт ќе ме разочара...ај ќе видиме :D

Него, Јувенташи...да ми напраивте некои споредби и разлики меѓу Конте и Анчелоти?


За ова памтам суспензија му бараја :pos:
Зошто да добие суспензија за ова?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.123
Поени од реакции
16.398
Еј во фан клубов Микел се хејтал бе? :/ Микел не изигира ништо полошо од тоа што се очекува од него сезонава. Супер си беше.

Вака кога размислувам уствари топ е што официјално се реши ова. Може да си бара трансфери уште од сега има 2 месеци до почетокот на ЕП а и ете месец за време на ЕП да најде добри играчи кои што ќе ги скоцка. Не очекувам ништо така да ќе го оценувам меч за меч. Првична цел е топ4 догодина па ќе видиме шо како. Ете кај Јуве им го врати менталитетот. Да видиме дали ова ќе го направи и кај нас. И ептен битно ми е кои игрчаи ќе си ги донесе од Италија. Ако се некои 30+ годишни у старт ќе ме разочара...ај ќе видиме :D

Него, Јувенташи...да ми напраивте некои споредби и разлики меѓу Конте и Анчелоти?



Зошто да добие суспензија за ова?
Анчелоти можеби е единствениот модерен тренер до Алегри кој го извади Италија. Под модерен мислам на тактика, поставеност, и европски фудбал и подигање на клуб на европско ниво. Тотално се различни. Анчелоти е татко на играчите, Конте е клетникот.

Конте мери го со Трапатони негова копија само со помало тактичко знаење и фала богу успеси :)

Eден од Пјанич и Наинголан лапате сигурен сум. Нека бидат и 35 години ама има да трчат ко да се 22. :)

E зошто да добие де имаше гласини такви, тренери го осудваја и некои про-милански новинари чешит беше.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
Не, само пласман во топ 4 ќе биде неуспех за мене.
Ливерпул, Сити и Утд летово ќе се во фаза на транзиција, 2/3 ќе имаат нов менаџер, играчи кои ќе треба да се прилагодат на новата филозофија.
Арсенал не го рачунам за здрава конкурениција... може Тотенхем ќе изненадат.

Конте ќе има значително олеснати околности за веднаш да почне со резултати.
И тимот што ќе го наследи не е на исто рамниште како што беше Ливерпул кога пристигна Клоп па да бараме само пласман во топ 4.
Тимот има играчи од светска класа само што ги фатило болест.


@DeviAngel По тоа што го пишуваш ми изгледа како Симеоне стил и став...
Многу натпревари има во Англија, премалку одмор... дај боже да немаме во фебруари месец пола тим во болница.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тимот има неколкумина класа играчи. Да не се лажеме, Челзи и те како ќе биде во транзиција.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.060
Поени од реакции
3.844
Не, само пласман во топ 4 ќе биде неуспех за мене.
Ливерпул, Сити и Утд летово ќе се во фаза на транзиција, 2/3 ќе имаат нов менаџер, играчи кои ќе треба да се прилагодат на новата филозофија.
Арсенал не го рачунам за здрава конкурениција... може Тотенхем ќе изненадат.

Конте ќе има значително олеснати околности за веднаш да почне со резултати.
И тимот што ќе го наследи не е на исто рамниште како што беше Ливерпул кога пристигна Клоп па да бараме само пласман во топ 4.
Тимот има играчи од светска класа само што ги фатило болест.


@DeviAngel По тоа што го пишуваш ми изгледа како Симеоне стил и став...
Многу натпревари има во Англија, премалку одмор... дај боже да немаме во фебруари месец пола тим во болница.
А вие нема да имате? :D
Па кај вас ќе има повеќе проблеми одколку во тие што ги наброја.
Ливерпул сигурен сум дека ќе се бори за титула до крај на сезона, може нема да освои ама у Топ3 ќе е, Сити со Пеп ќе газат, Арсенал се секогаш тука, освен ако не си оди Венгер и меѓу вас, Манчестер и Тотенхем ќе биде четвртиот во топ4. Предност давам на Јунајтед ако Мурињо отиде таму.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.123
Поени од реакции
16.398
Не, само пласман во топ 4 ќе биде неуспех за мене.
Ливерпул, Сити и Утд летово ќе се во фаза на транзиција, 2/3 ќе имаат нов менаџер, играчи кои ќе треба да се прилагодат на новата филозофија.
Арсенал не го рачунам за здрава конкурениција... може Тотенхем ќе изненадат.

Конте ќе има значително олеснати околности за веднаш да почне со резултати.
И тимот што ќе го наследи не е на исто рамниште како што беше Ливерпул кога пристигна Клоп па да бараме само пласман во топ 4.
Тимот има играчи од светска класа само што ги фатило болест.


@DeviAngel По тоа што го пишуваш ми изгледа како Симеоне стил и став...
Многу натпревари има во Англија, премалку одмор... дај боже да немаме во фебруари месец пола тим во болница.
Па да Симеоне став буквално или па Конте има Симеоне стаф сеедно, Мурињо за Конте изјави дека тој е новиот 'The Special One' и дека е еден од најдобрите тренери.

http://www.goal.com/en/news/10/italian-football/2012/09/06/3357053/mourinho-conte-is-the-italian-special-one
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
А вие нема да имате? :D
Па кај вас ќе има повеќе проблеми одколку во тие што ги наброја.
Ливерпул сигурен сум дека ќе се бори за титула до крај на сезона, може нема да освои ама у Топ3 ќе е, Сити со Пеп ќе газат, Арсенал се секогаш тука, освен ако не си оди Венгер и меѓу вас, Манчестер и Тотенхем ќе биде четвртиот во топ4. Предност давам на Јунајтед ако Мурињо отиде таму.
Реално никој нема да има лесна работа, кај сите клубови постои ризик.

Ливерпул нема светска класа на играчи, ако сака до титула ќе мора прво одбраната да ја реконструира, свтска класа на мц и напаѓач.
Пеп ќе мора многу да менува во Сити, таа негова филозофија со висок пресинг тешко дека ќе профункционира во првата сезона... а и голем дел на играчите не се за такво нешто.

Арсенал е секогаш тука, но не е конкурентен за тронот.

Можеби Јунајтед со Мурињо и јас му давам предност на него.

Челзи за мене има готов тим, доколку успее да ги мотивира Хазард и Матич останува само одбраната да се среди. Зума е ок, уште еден негов партнер и можеби лев или десен бек, во зависност каде че се рачуна Аспи и тоа е тоа... завршена работа...
Може и на Баба ќе рачуна, за мене е ок играч му фалат натпревари до сега од тоа што играше покажува знаци дека може да игра квалитетно.
Но прави грешки кои не се така страшни бидејќи нели е релативно млад играч.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.958
Поени од реакции
1.928
Ројс не ми беше нешто посебно вчера, премногу е „мек“ за премиер лигата.
Вилиан е попродуктивен и поконкретен не дека има којзнае каква статистика, ама на теренот врши голема работа.

Гризман е нешто друго, друга димензија. Ако си отиде Хазард него го сакам за замена, никој друг.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Наинголан ќе биде првото засилување на Конте. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom