Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Најискрено, лично гледање, не можам да зборам за другите :)
Ми гори многу повеќе зошто Хендерсон нема да ни игра а е клучен играч за пресингот и немаме изиграно утакмица без него сезонава и фактот дека Стариџ е повреден а не се знае колку сериозно и до кога.

Не сакам да се надевам на некој бекпас како Стиви што му даде на Дидиер :)
Тука е Мозес да го замени.:icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Реално, ако одбраната ни е на ниво, не гледам како би не победиле. Од друга страна па вашата не е нешто ептен стабилна, ве вади нападот цело време. Што значи дека треба само да се искористат шансите и би ве тепале без проблем. Ама само ако одбраната одигра перфектно. Иначе губиме.
Абе и нас ако ни е одбраната на ниво, не знам што би барале на таа утакмица, ако веќе така гледаш :)

Реално, одбраната ќе биде клучна и за двата тима. Ако таа изигра на ниво, другиот тим нема што да бара на утакмицата. Ако ни игра Стариџ, мислам дека имаме поголеми шанси, ако не игра, тогаш мислам дека ќе биде репризна утакмица на новогодинешната!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.618
Поени од реакции
52.479
Абе и нас ако ни е одбраната на ниво, не знам што би барале на таа утакмица, ако веќе така гледаш :)

Реално, одбраната ќе биде клучна и за двата тима. Ако таа изигра на ниво, другиот тим нема што да бара на утакмицата. Ако ни игра Стариџ, мислам дека имаме поголеми шанси, ако не игра, тогаш мислам дека ќе биде репризна утакмица на новогодинешната!
Сакав да кажам дека вашата многу ретко сезонава била на ниво и не очекувам сега да е. Ама поради нападот успевате да тепате затоа што можете да дадете повеќе него што ќе примите. А ако ви го сопреме нападот, би требало да може после да се најде дупка во вашата одбрана за да се дојде до победа.
Мене ме плаши само тоа што ќе мора да победиме ако сакаме титула, па да не се отвориме повеќе него што треба и да наебеме. А не верувам дека Мурињо се има откажано од титулата, иако јавно тврди дека нема да освоиме.

Ќе биде јако во секој случај. Ништо чудно Суарез пак да гриза :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Атлетико вистински џентлмени, секоја чест.
Enrique Cerezo(Atletico President): "I don’t know how many times I've repeated it, Courtois is Chelsea’s player. We’re trying to get him on loan for another season. I think he’ll end up playing against them, but only if we reach an agreement with Chelsea. We’re gentlemen and we observe everything we sign."

"I don’t know. I think he’ll play, but with an agreement between both parties. If he doesn't play, Aranzubia will come in."

Изненаден сум од понашањево на Атлетико, браво! Вака се однесуваат вистински професионалци. Сега Челзи може да им даде услов, играјте го Куртоа без да платите никаква сума под услов да имаме предоговор и право на први да преговараме со Диего Коста, вашиот миленик.
Како и да е, позитивно сум изненаден од Атлетико. WP!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Луѓе што ви е бе Ливерпул освојуваат ЕПЛ сезонава прочитав во ЕПЛ темана.

Ова ќе биде прва титула за Ливерпул во ЕПЛ сезонава од кога пред 3 недели Сити беа крунисани за шампиони поради тоа што на Норвич им давале голови кои што пак ја освоија титулата од Челзи кој што ја доби титулата во Февруари поради тоа што ги победија Сити. Не знам зашто се замарате земете малце прочепкајте го форумов ќе видите кој е шампион
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сакав да кажам дека вашата многу ретко сезонава била на ниво и не очекувам сега да е. Ама поради нападот успевате да тепате затоа што можете да дадете повеќе него што ќе примите. А ако ви го сопреме нападот, би требало да може после да се најде дупка во вашата одбрана за да се дојде до победа.
Мене ме плаши само тоа што ќе мора да победиме ако сакаме титула, па да не се отвориме повеќе него што треба и да наебеме. А не верувам дека Мурињо се има откажано од титулата, иако јавно тврди дека нема да освоиме.

Ќе биде јако во секој случај. Ништо чудно Суарез пак да гриза :D
Затоа и реков, главен фактор може да биде неиграњето на Стариџ :)
Минатата без него, успешно го затворивте Суарез и чао-пријатно.

Змејски пак јадел кловнови за доручек.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.618
Поени од реакции
52.479
Затоа и реков, главен фактор може да биде неиграњето на Стариџ :)
Минатата без него, успешно го затворивте Суарез и чао-пријатно.

Змејски пак јадел кловнови за доручек.
Може и подобро да не игра. Што ако уствари уште е плав од внатре...
А може да ви понудиме нешто ко со Атлетико, да дадете некој милион за Мозес да ви игра, или па без пари да дозволиме да игра па он да си ги покаже вистинските бои :sneaky:

А цело време забораваме нешто ептен битно во муабетов. Утакмицата со Ливерпул е измеѓу двете со Атлетико. И тоа може да има големо влијание. Посебно ако не извадиме добар резултат на првата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Може и подобро да не игра. Што ако уствари уште е плав од внатре...
А може да ви понудиме нешто ко со Атлетико, да дадете некој милион за Мозес да ви игра, или па без пари да дозволиме да игра па он да си ги покаже вистинските бои :sneaky:

А цело време забораваме нешто ептен битно во муабетов. Утакмицата со Ливерпул е измеѓу двете со Атлетико. И тоа може да има големо влијание. Посебно ако не извадиме добар резултат на првата.
Тенок резултат на првата, со нас ви паѓа морал ја губите и ги трешате Атлетико на возвратниот дуел :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.618
Поени од реакции
52.479
Тенок резултат на првата, со нас ви паѓа морал ја губите и ги трешате Атлетико на возвратниот дуел :D
Ние ЛШ, вие ПЛ и сите среќни :X3:[DOUBLEPOST=1397478662][/DOUBLEPOST]We completed 14 of the 23 take-ons we attempted at the Liberty Stadium, with Mohamed Salah beating his man on an impressive nine out of 10 occasions.

Не го бива.
Плус два пати по ред МОТМ. Не го бива.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.926
Поени од реакции
11.534
Не дека не го бива, ама можеше подобро да се финишираат контрите. 3-0 ќе беше да беа малце поприсебни. Али нема везе, ќе го поправи и тоа момакот. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.618
Поени од реакции
52.479
Не дека не го бива, ама можеше подобро да се финишираат контрите. 3-0 ќе беше да беа малце поприсебни. Али нема везе, ќе го поправи и тоа момакот. :D
Нормално. Ама уште му треба прилагодување, плус ептен е млад. Јас сум задоволен од досега прикажаното.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Еден ќе играл во ЛШ а ? Топ.[DOUBLEPOST=1397486434][/DOUBLEPOST]
Ние ЛШ, вие ПЛ и сите среќни :X3:[DOUBLEPOST=1397478662][/DOUBLEPOST]We completed 14 of the 23 take-ons we attempted at the Liberty Stadium, with Mohamed Salah beating his man on an impressive nine out of 10 occasions.

Не го бива.
Плус два пати по ред МОТМ. Не го бива.
Салах МОТМ на оваа ? Хм.

И не беше Вилиан на минатата ? Пошто знам некој постираше таква слика и ја се разочарав зошто не му ја дале на Салах :ROFLMAO:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.618
Поени од реакции
52.479
Еден ќе играл во ЛШ а ? Топ.[DOUBLEPOST=1397486434][/DOUBLEPOST]
Салах МОТМ на оваа ? Хм.

И не беше Вилиан на минатата ? Пошто знам некој постираше таква слика и ја се разочарав зошто не му ја дале на Салах :ROFLMAO:
Стварно бе. Јас цело време погрешни информации добивам :D
Како и да е, добар е. Ќе биде многу подобар наредна сезона :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom