Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Како со две леви да е мумијава, ниту еден асален шут и центршут.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Според мене Стариџ е циганарија од играч и нема толку голем квалитет како што мислиат повеќето дека има, рецимо Суарез е две класи над него, така да и да игра Стариџ неверувам дека некој посебен проблем ке им е на Челси, главен проблем за Челси ке биде Суарез кој е главен предводник во нападот на Ливерпул.
Брат, јас го ценам твоето мислење. Ако е циганарија според тебе, нека биде. Мене ми е доволно тоа што покрај 10тина пропуштени утакмици тој има 20 голови и 7 асистенции во ПЛ кои на ЛФЦ директно му имаат донесено 18 бодови :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Samo sto slusnav na alfa tv, demek sme go dogovorile Costa za 50mil funti...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Чим алфа кажала така наш е , недај боже да слушнеше на Сител и тоа Латас да го кажуваше ќе имаше директен пренос од тоа како потпишува за нас :свиркам:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Брат, јас го ценам твоето мислење. Ако е циганарија според тебе, нека биде. Мене ми е доволно тоа што покрај 10тина пропуштени утакмици тој има 20 голови и 7 асистенции во ПЛ кои на ЛФЦ директно му имаат донесено 18 бодови :)
Такоѓе твое мислење и јас го поштувам истото, но го пратев во Челси доста и го гледам сега и во Ливерпул не се сменил воопшто, Роџерс ако почне да го игра принудно на друга позиција или да игра тактика што нему одговара веднаш ке почне да диза галама, во Челси неможеше да фати место покрај мизерен Торес, е такви играчи неможам да сварам, плус на сето тоа да него заборавиме себичењето, така да моето мислење се заснова на овие општо познати факти :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
E dobro de, samo vi preneseh spekulacija ccc napisah le ja gotovo e ojde u chelsea? Stvarno ste čkorovi

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Samo cekate nekoj nesto da napisa i odma se nafrlate cccc, koga nekoj dr prenesuva spekulacii od nekoj vesnici ili tv, jas odma pocnam da galamam kolku bil verodostoen izvorot...
Chill....

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.220
Поени од реакции
5.237
воопшто не треба да се лутиш за такви работи , гледаш дека се е заебанција...:cool:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Znam jas deka e zajbancija, ama te nekako me epten iznervira nz, taka koga pocnah da pisam na temava koku problemi si imah dodeka da sfanam deka celo vreme si praat zajbancii... :D :D

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Така е Никац, писни малку. :D Иначе Алфа имаат најобемни спортски вести од сите други канали, но пласираат се што им дојде при рака. Безвезални информации во секое време. Meне само едно не ми е јасно во врска со Коста. Нели порано излегоа шпекулации дека има откупна клаузула од околу 30 милиони фунти, а сега пак деновиве на повеќе места сретнав, демек цената била 50 милиони.

п.с. Клубот денес ги намалил влезниците за со Атлетико на гости, за 20 фунти. А достапни ќе биле 3071 влезница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom