Фан Клуб: Челзи

Член од
26 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
511
Кој е овој бре?
Овој е замената за Галагер кога ќе го продадат или поточно син му на Мареска.

Многу лошо е воден клубов, не знам што мислат ама вака не оди на добро работата.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.982
Поени од реакции
1.940
И овој Келимен од Вила игра десно крило

Гиу е добро технички подкован ако успее да се развие како треба ќе гледаме добар тандем со Палмер.





Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Како бе вака фрлија пари за недокажан играч од воена зона ко Мудрик а сега им текна да штедат за Вилијамс? :facepalm:

КДХ лани беше најдобар играч можда во Чемпионшип, дали ради кладилници дали ради фантази дали така се потрефи да имам време некако ги гледав Лестер лани колку-толку, има потенцијал.
Сумата е тамам. Реков уназад, тројца КДХ > 1 Мудрик, немам проблем со ваква тактика на купување на играчи.
Ко за дубина дефинитивно вреди, има потенцијал, башка со Мареска ќе се знаат што е секако плус.
Автоматски споено мислење:

Гиу е добро технички подкован ако успее да се развие како треба ќе гледаме добар тандем со Палмер.
Не би се изненадил да е донесен за да се подмират сметки и да е планиран за продажба за 2 години од сега :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.621
Поени од реакции
52.481


Човекот што во Челзи ја изгради една од најдобрите фудбалски академии во светот.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
564
Поени од реакции
285
Ovie izgleda imaat fetish na igraci od sredina drugo objasnivanje nema, ovoj 2023 bil skautiran I vo plan da se kupi, ali sea go zemaa pri 8 igraci od sredina daj uste ne e na odmet. Their Calafiori.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom