Фан Клуб: Челзи

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Не знам зашто викате сме се бранеле погледни шутеви на гол и посед на топка само што не знаат да погодат гол , да погодевме уште еден шут на гол , гол ќе дадевме пример е и голот што го постигна Ба , не беше кој знае каков шут но идеше у рамки на гол...
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Треба да си поработат на реализација оти ги чека посериозни натпревари и тоа пред крајов на сезонава . Така да нека бидат посериозни и поконцентрирано не ајде ќе шутираме ќе направиме 50 шутеви во гол а не е битно дали ќе дадеме :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Затоа и викам, не драматазирајте, и не очајувајте, Салах дојде од Швајцарска лига, каде најдобрите партии му се против Челзи во ЛШ, дечкото се сеуште адаптира, и засега е одличен, немам апсолутно никаква замерка, опасно крило е, и само може подобар да биде.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Ваљда ќе го среди Мурињо , оти додека е Мурињо на клупа се е достижно и ќе си останам на тоа моето дека може и ЛШ и ПЛ на крај сезона да бидат наши :свиркам:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Салах е огромен талент само му треба искуство да знае кога треба да иде не влез , кога да подаде а кога да шутне да не прави потег пвеќе , ќе биде добар играч се гледа дека има волја да се докажува(y)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Фали Хазард факт! Од 30 шута 1 гол.
Сепак добро е,одиме понатаму.Тепаме на Енфилд а Сити губи на Гудисон.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Бреј ептен негативно вие сте гледале на работиве бе. Ок си беше Салах сега и вие ептен барате. Без Хазард со гз игра некако стигнавме до 3 бода на гости ! Добро е.
Сандерленд сега играат во среда така да ете ни шанса и следната да ја добиеме и да сврземе победи во серија. Напред !
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Да не беше Хазард нема да го тепаме ПСГ дома.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Еј тапа им се повредил Диего Коста на Атлетико :([DOUBLEPOST=1397417064][/DOUBLEPOST]Стварно ептен негативна атмосфера има во фан клубов, како да сме изгубиле, после тешкиот меч во вторникот што очекувавте ?

Ајде малце пожустро.

Цел Лондон е Челзиевски град, Челзиевски град, Челзиевски град :vozbud:

Уште 3 меча.

@Forrest Gump HIT IT !
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
wow ја и змејски делиме исто мислење, втф..освојуваме нешто..гарант....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830


Форест џубре едно постирај песна победивме или што ?
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Денес драгонски знаеш шо - 2 ќефа.

Првиот ќеф: Продавачот у маало шо ми е, ко нема ситни да ти врати, се научил ти дава бонбонче. Од тие социјалните. Денес дека досаден ден, ми се праеше нешто авантуристички и адреналински, па фатив му ги собрав 15 бонбона (шо ми ги враќал цела недела) и му ом препотентно и клизачи. Му ги ставив на каса 15 -те бонбони и му викам: Дај ми еден јогурт од 15. Е не! #Империјата го возвраќа ударот.

Вториот ќеф: Челзеааааааааааааааа! Песна шо цел викенд ми е на рипит:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom