Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не ме загрижува поразот, туку колку на моменти изгледа млитаво средниот ред. Ни фали плејмејкер и напаѓач, ќе кажам по 100ти пат.
Играа крајно дефанзивно, и искористија 1 контра. Не заслужи Челзи да победи, уште помалку Сити.

Добро е што изгубивме (да, ДОБРО Е) за навреме да сфатат дека сезоната е долга и никој не е недопирлив, секој меч треба да се игра константно добро од 1-95 та минута
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не ни фали плејмејкер,го имаме МекЕкран...1000 подобро изигра за 10 минути од Есиен и Рамирес заедно...
 
A

Auditore

Гостин
Побогу зошто го гледаа Кол и Тери на Тевез како се доближува до шеснаесетникот,и го оставија да шутне и да даде толку шугав гол,дури пошугав од самиот Тевез?
А,Чех беше само гледаш,и ја проследи топката со поглед!

Разочаран сум затоа што губиме 3 утакмици од овие мајмуни,во исто толку изиграни.На Тевез му станавме редовни пациенти,исто и на Манчини.
Криво ми е што не игравме толку лошо за да загубиме,заслуживме нерешено и бод.
Малуда и Дрогба отсечни реков,Рамирес изигра лошо второ полувреме,Микел исто така,а највеќе сум разочаран од Есиен!Човекот од 10 шутеви 11 на гол ги опали,ко некој аматер.
Стариџ внесе брзина во играта,исто и МекЕкран.Детево треба да игра прв тим,жими се.Како го излета тој од Сити со ролинг,останав со устата отворена!
Се на се,лоша партија во второто полувреме од наша страна.

Два порази по ред,боли,но тоа е,се случува.Сега ќе бараме рехабилитација против Марсеј,па после со Арсенал.
И двете ќе ги добиеме.

Не паничите,еден пораз е ништо страшно,Сити не се кој било тим,гледајте малце оптимистички.
Криво ќе ми биде што ќе мрчат фановите на Јунајтед дека на посериозен противник сме се сопнале,ама да не се замараме со нив.
Лош период за нас,од наредна недела се враќаме на старите патеки.
Уживам да те читам и да ги читам твоите глупости пишувани, без навреда ама се гледа дека си голем шутрак.И пред натпреварот со Сити велеше наши се, ќе ги тепаме а сеа демек не се било каква екипа.Арсенал е далеку поуиграна екипа и појака ако немаат кој знае какви ѕвезди.Ова е силата на Челзи да бидеме реални немора ко муви без глави, знам дека сме фанови на Челзи и дека секогаш да очекуваме победа али барем малце да бидеме реални.

--- надополнето ---

Очекуваме од Стариџ,МекЕкран да ни решат дерби утакмица...
А Дрогба,Малуда,Ањелка да лазат по терен...
Никој не очекува, таква ни е клупата, и секој нареден меч кога ќе има потреба да се спасува(недај боже) пак ќе очекуваме од нив.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Уживам да те читам и да ги читам твоите глупости пишувани, без навреда ама се гледа дека си голем шутрак.И пред натпреварот со Сити велеше наши се, ќе ги тепаме а сеа демек не се било каква екипа.Арсенал е далеку поуиграна екипа и појака ако немаат кој знае какви ѕвезди.Ова е силата на Челзи да бидеме реални немора ко муви без глави, знам дека сме фанови на Челзи и дека секогаш да очекуваме победа али барем малце да бидеме реални.

--- надополнето ---


Никој не очекува, таква ни е клупата, и секој нареден меч кога ќе има потреба да се спасува(недај боже) пак ќе очекуваме од нив.
Зато губиме 2-0 дома од ВБА...
 
A

Auditore

Гостин
Зато губиме 2-0 дома од ВБА...
Нема врска, и Шити губеше од смешни па не тепаа, Арсенал нема да игра исто како со ВБА, на пример.
Иначе утакмицава беше голем минус за Челзи, исто така и за Анчелоти.Не знам кај му беше паметот да се постави толку дефанзивно против брзите Шити.Со 3 деструктивци во среден ред ова и очекував до некаде(очекував нерешено али ај).Дрогба и Малуда отсечени утакмицава, Анелка се трудеше, правеше глупости важно се трудеше. Рамирес ме разочара, куп грешки направи, Есиен отсечен, Микел уште не е дораснат за прв тим, секој го добива на психолошка предност ми се чини.
Одбраната морам да ја пофалам освен онаа кардинална грешка на Кол при голот на Тевез поради негово влечење.
Било што било, глава горе и да ги дупнеме Марсеј па да добиеме малку самодоверба после поразов за Арсенал и таму ќе има доста напнатост.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.681
Поени од реакции
52.560
Тоа е. Мораше еднаш да изгубиме, неможе цело време да победуваме.
Највеќе ми е криво што трет пат по ред губиме од Сити. А денес не заслужиа победа. Не заслужи ни Челзи, нај реален резултат ќе беше нерешено.
Цело време се бранеа и напаѓаа само на контри. Не успеавме да им ја пробиеме одбраната, и немавме баш некои по конкретни шанси. Во прво полувреме не беше лоша играта, ама во второ попуштиа, и падна голот.

Дрогба беше добро затворен и воопшто не се виде. Со право Стариџ влезе место него а не место Анелка. Анелка барем се трудеше, трчаше и пробуваше да создаде шанси. И Малуда не изигра на ниво. Средината не функционира вака. Барем Лампард да играше, можеби подобро ќе беше. Рамирес во првото полувреме изигра солидно, иако направи неколку грешки. Во второто ептен се влоши неговата игра и направи многу повеќе грешки меѓу кои и онаа по која следуваше голот на Тевез. Сепак, сеуште е нов во ПЛ, и ќе му треба време за да се навикне. Есиен немаше ниту еден добар шут, се јако ги шутираше надвор од голот. Микел божем се подобруваше, ама изгубен беше денес. МекЕкран добар впечаток ми остава, и мислам дека има огромен талент, и ако добро се искористи, ќе биде одлична замена за Лампард. Одбраната и не беше толку лоша освен при голот на Тевез, кога требаше подобро да биде затворен. Но, некогаш одбраната ептен се разделува, Ешли и Бане одат напред и не се враќаат на време, а Тери и Алекс неможат сами добро да затворат при контри.

Се на се, многу тешка утакмица која требаше да заврши нерешено. Многу груб фудбал, посебно од Сити, и лошо судење од страна на Маринер.
Неможеме ништо сега да промениме, треба што побрзо да заборавиме на поразов, и да победиме на наредните натпревари. Против Марсеј очекувам убедлива победа. Против Арсенал се освен победа би било катастрофа.

Одиме понатаму, има уште доста да се игра, и уште ништо не е загубено. Имавме лош ден, и се надевам дека нема често да се повторува.

пс. Би замолил некој од модераторите да му даде на МанСитиФан бан од тема.
 
В

Вори

Гостин
Уживам да те читам и да ги читам твоите глупости пишувани, без навреда ама се гледа дека си голем шутрак.И пред натпреварот со Сити велеше наши се, ќе ги тепаме а сеа демек не се било каква екипа.Арсенал е далеку поуиграна екипа и појака ако немаат кој знае какви ѕвезди.Ова е силата на Челзи да бидеме реални немора ко муви без глави, знам дека сме фанови на Челзи и дека секогаш да очекуваме победа али барем малце да бидеме реални.

--- надополнето ---


Никој не очекува, таква ни е клупата, и секој нареден меч кога ќе има потреба да се спасува(недај боже) пак ќе очекуваме од нив.
Слушај никој не те навреди како прво...немој многу да лаеш.
Ко второ ова не е силата на Челзи,Челзи може многу подобро од ова.
Факт е дека ни треба плеј и напаѓач,тоа серев цело лето,но во недостиг на засилувања,и со ова ќе бидеме задоволни.
А,ете гледај колку е Арсенал подобра и поуиграна екипа,изгуби од тимот што го посравме на почетокот на сезоната 6-0.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Манчини:Што пиче сум ти нашол вечер за дупење...Ао ао ао.
Анчелоти:Хе хе хе...Фала брате. :icon_bigg
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Тоа е бе баце она што јас го кажувам цело време, ни фали усте еден плејмејкер, неможеме вака кога ќе се повреди Лампард нишо не праиме против појакиве екипи!!! Единствен плејмејкер друг ни е МекЕкран кој не навистина супер талентиран но се уште не добива поглема шанса за настап (иако одлично ја користи секоја добиена) поради младоста!!!
Вака не знаат треба само крилата да ги затворат само Малуда и Анелка, а со тоа ќе нема топки и за Дрогба шо значи комплетно не онеспособиле ( секоја чест на универзалноста на Есиен и Рамирес но они сепак не се плејмејкери него деструктивци)!
Значи ни треба уште еден плејмејкер, на сите други позиции сме солидно пополнети!!!
 
В

Вори

Гостин
Manchester City manager Roberto Mancini agreed with his fellow Italian by insisting Chelsea cannot be written off by this one performance alone.
'Chelsea will probably win the title,' said Mancini. 'It is not possible that they can score four, five goals every game. Sometimes they have to play like today.
'Carlo is one of the best managers in the world. I am happy for me, I am sorry for him today but he can't win always
Еве една паметна изјава од Манчини.
Болдираниот дел ми остави впечаток.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Вчера немавме 2 работи. Среќа и плејмејкер. Уштеод првото полувреме бев сигурен дека играта на Сити ( да чекаат само контри ) ќе им се исплати.

Во стил на Анчелоти : Уште сме први.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom