Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
Вчера сите се ситеа и навива за Сити.
Од фановите на Арсенал,Јунајтед па до тие на Интер и Реал.Ама ете и тие кикснаа а никој од кај нас не им покоментира ниту почна да провоцира кај нив.
Ама ете после ние сме биле криви што сме имале полесен распоред од Арсенал и Јунајтед.Немој не ме радуј.
Со Марсеј очекувам победа и мислам дека со нив потешко ќе ни биде него ли со Арсенал.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Вчера сите се ситеа и навива за Сити.
Од фановите на Арсенал,Јунајтед па до тие на Интер и Реал.Ама ете и тие кикснаа а никој од кај нас не им покоментира ниту почна да провоцира кај нив.
Ама ете после ние сме биле криви што сме имале полесен распоред од Арсенал и Јунајтед.Немој не ме радуј.
Со Марсеј очекувам победа и мислам дека со нив потешко ќе ни биде него ли со Арсенал.
i jas navijav za city vcera be druze simpaticen tim mi e ne deka gi mrazam celzi
sakam celzi da osvoe titula od mancester i arsenal
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.682
Поени од реакции
52.560
Зошто го отпишавте Лампард за со Арсенал? Ништо конкретно не кажаа за него. Може ќе биде спремен. А ако не е, тогаш мислам дека ќе биде истиот состав од вчера.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Вчера сите се ситеа и навива за Сити.
Од фановите на Арсенал,Јунајтед па до тие на Интер и Реал.Ама ете и тие кикснаа а никој од кај нас не им покоментира ниту почна да провоцира кај нив.
Ама ете после ние сме биле криви што сме имале полесен распоред од Арсенал и Јунајтед.Немој не ме радуј.
Со Марсеј очекувам победа и мислам дека со нив потешко ќе ни биде него ли со Арсенал.
10-ка за постов.
 
В

Вори

Гостин
Зошто го отпишавте Лампард за со Арсенал? Ништо конкретно не кажаа за него. Може ќе биде спремен. А ако не е, тогаш мислам дека ќе биде истиот состав од вчера.
Moжно е Карло да го чува ко скриен ас во ракавот(Калински стил:))да го изненади Арсенал.
Како и да е,јас мислам дека Бенајун и Калу ќе бидат фит за Арсенал,и дека израелецов ќе биде стартер против комшиите.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
^Не верувам толку брзо да се вратат...ќе видиме...се е можно. :)
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Кој има нека пушти Спорт Клуб имат емисија за Chelsea.


Едит:
Сега ме потсетија на еден од моите омилени голови на Chelsea.
 
A

Auditore

Гостин
И јас сакам да го видам него,но сепак е многу млад да изигра едно дерби со Арсенал.
Иначе не е Рамирес толку лош бе.Одигра само едно лошо полувреме вчера.На секому се дешава такво нешто.Плус нов е,му треба време за адаптација и остало.
Ќе видите за некое време која машина ќе биде.
Брат слушај ме МекЕхран ќе одигра подобро отколку Рамирес, зошто?
Ќе биде полн со желба да се докаже, ако е млад, има кондиција ќе се натрчува со исто така младите од Арсенал, не ја гледам многу разликата од МекЕхран и некои поединци од Арсенал.
Повеќе ќе ми е криво да прави Рамирес грешки отколку МекЕхран, али ипак тоа е работа на Анчелоти.
Како и да е ни фали креативност.
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Брат слушај ме МекЕхран ќе одигра подобро отколку Рамирес, зошто?
Ќе биде полн со желба да се докаже, ако е млад, има кондиција ќе се натрчува со исто така младите од Арсенал, не ја гледам многу разликата од МекЕхран и некои поединци од Арсенал.
Повеќе ќе ми е криво да прави Рамирес грешки отколку МекЕхран, али ипак тоа е работа на Анчелоти.
Како и да е ни фали креативност.
Точно е дака ни фали креативност и дека во моментов единствен плејмејкер ни е мекехран но ипак сум повејќе за да настапиме во истиот состав како со сити (иако загубивме) бидејќи Арсенал ќе влезе со еден сосема поразличен пристап во однос на Сити! Значи Арсенал верувам дека по никој цена нема да се откаже од својот стил на игра т.е напајѓачка со брз проигувања и со прилично офанзивни бекови што значи ќе оставаат повеќе простор по крилните позиции што значи многу простор пред се за Малуда, кој на предходниот меч беше тотално отсечен исто како и Дрогба и Анелка поради дефанзивниот пристап на Сити! Значи како што реков мислам дека со Арсенал нема да биде така, ќе има мнгоу простор за крилата а и сметајќи на целокупната лабилност на одбраната на Арсенал (тука го сметам и голманот) многу полесно би поминале со нив него со Сити!!! Сепак зборот ми беше дека не треба да се турка во оган детето (МекЕхран) бидејќи на ваква утакмица (која според мене ќе ја одлучат брзите контри) Рамирес може подобро да ја заврши задачата на плејмејкер одошто на натпреварот за сити бидејќи сега ќе има повеќе отворени играчи за проигрување отколку на мечот со Сити каде секој си имаше свој чувар и во такава ситуација навистина ни беше потребен играч кој мижеечки ќе ги пронајде соиграчите (вистински плејмејкер) од типот на Лампард!!!
Уште еднаш со должна почит кон Арсенал и Венгер напоменувам дека на овој меч можеме да поминеме и без вистински плеј т.е да не се ризикува со МекЕхран кој се уште нема доволен број натпревари за да игра на ваков меч од 1 минута!!!

--- надополнето ---

А да и да се надополнам. Овој меч се треба да го добие одбраната т.е да ги задржи налетите на брзите фудбалери на Арсенал и со тоа да создадат прилики за тие наши убиствени контри за кој верувам одбраната на Арсенал ќе нема решение!!!
Проверен рецепт од минатата година, им дозволивме прво они да се испукаат а кога неможеа да ја скршата одбраната стануваа се по исфрустрирани и се помаце мислеа на играта во одбрана т.е беа дефокусирани и постигнавме гол и од една навидум неизградена позиција!!!
А на нас сега не ни останува ништо друго освен да им посакаме срејќа на нашите момци и да го повторат ова сценарио,
па да го сочекаме мечот и НЕКА ПОБЕДИ ПОДОБРИОТ!!!

ПС: Сакам да видам подетално размислување на фановите на Арсенал за овоја меч!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Вчера сите се ситеа и навива за Сити.
Од фановите на Арсенал,Јунајтед па до тие на Интер и Реал.Ама ете и тие кикснаа а никој од кај нас не им покоментира ниту почна да провоцира кај нив.
Ама ете после ние сме биле криви што сме имале полесен распоред од Арсенал и Јунајтед.Немој не ме радуј.
Со Марсеј очекувам победа и мислам дека со нив потешко ќе ни биде него ли со Арсенал.
Никогаш не сум се сител на другите успеси/неуспеси, но повекето од мојот фанклуб, Да ! Можеби бев единствен кој предупредив дека ВБА нема да е наивен противник, и дека вашиот пораз нема да ни значи нас ништо... Бев во право, дека никогаш не треба да се сметаат бодовите пред време и тоа против било кој клуб...

Едвај го чекам дербито на Стемфорд....


Поздрав

--- надополнето ---

Точно е дака ни фали креативност и дека во моментов единствен плејмејкер ни е мекехран но ипак сум повејќе за да настапиме во истиот состав како со сити (иако загубивме) бидејќи Арсенал ќе влезе со еден сосема поразличен пристап во однос на Сити! Значи Арсенал верувам дека по никој цена нема да се откаже од својот стил на игра т.е напајѓачка со брз проигувања и со прилично офанзивни бекови што значи ќе оставаат повеќе простор по крилните позиции што значи многу простор пред се за Малуда, кој на предходниот меч беше тотално отсечен исто како и Дрогба и Анелка поради дефанзивниот пристап на Сити! Значи како што реков мислам дека со Арсенал нема да биде така, ќе има мнгоу простор за крилата а и сметајќи на целокупната лабилност на одбраната на Арсенал (тука го сметам и голманот) многу полесно би поминале со нив него со Сити!!! Сепак зборот ми беше дека не треба да се турка во оган детето (МекЕхран) бидејќи на ваква утакмица (која според мене ќе ја одлучат брзите контри) Рамирес може подобро да ја заврши задачата на плејмејкер одошто на натпреварот за сити бидејќи сега ќе има повеќе отворени играчи за проигрување отколку на мечот со Сити каде секој си имаше свој чувар и во такава ситуација навистина ни беше потребен играч кој мижеечки ќе ги пронајде соиграчите (вистински плејмејкер) од типот на Лампард!!!
Уште еднаш со должна почит кон Арсенал и Венгер напоменувам дека на овој меч можеме да поминеме и без вистински плеј т.е да не се ризикува со МекЕхран кој се уште нема доволен број натпревари за да игра на ваков меч од 1 минута!!!

--- надополнето ---

А да и да се надополнам. Овој меч се треба да го добие одбраната т.е да ги задржи налетите на брзите фудбалери на Арсенал и со тоа да создадат прилики за тие наши убиствени контри за кој верувам одбраната на Арсенал ќе нема решение!!!
Проверен рецепт од минатата година, им дозволивме прво они да се испукаат а кога неможеа да ја скршата одбраната стануваа се по исфрустрирани и се помаце мислеа на играта во одбрана т.е беа дефокусирани и постигнавме гол и од една навидум неизградена позиција!!!
А на нас сега не ни останува ништо друго освен да им посакаме срејќа на нашите момци и да го повторат ова сценарио,
па да го сочекаме мечот и НЕКА ПОБЕДИ ПОДОБРИОТ!!!

ПС: Сакам да видам подетално размислување на фановите на Арсенал за овоја меч!
Повели, кај нас, имаш од се по нешто... Од стручнаци подобри од Венгер, имаш директори, имаш акционери, имаш од се по нешто.... Можиш да прочиташ апсолутно се... Мислам дека фанклубот на мојот тим, станува детска градинка....

Но, мое мислење е дека, се надевам, барем нема да биди лесно како лани.... Но тоа е прв голем меч за Арсенал после Енфилд, и ако играме како таму, тогаш лошо ни се пишува.... Но, оставам на недела во 17 00, да видиме кој е подобар, и се разбира посреќен
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Кој има нека пушти Спорт Клуб имат емисија за Chelsea.


Едит:
Сега ме потсетија на еден од моите омилени голови на Chelsea.
Ни требаат вакви шутери...иначе Челзи може и без Лампард..има други играчи што сакаат да се докажуваат..
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom