Фан Клуб: Црвена Звезда

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
Јесте да бевте подобар противник вчера, ама немора да значи дека ако се сте слушале вчера повеќе дека сте најјаки... на ЈНА освен на минутата молчење за Јапонија кога тогаш пеевте, потоа никаде ве немаше, бевте ставени на silent... затоа те молам не пишувај ако си напален од вчера, сепак ќе го гледаш Партизан во финале... тоа што Партизан бранеше резултат и чекаше шанса од контра, а Звезда напаѓаше за да постигне гол, тоа сепак беше тактичка замисла... ќе се видеме на ЈНА на 23-ти во првенството како ќе се пее друга песна... едно нешто позитивно за вас е прекинувањето на серијата, другото се е јалово, односно некако во овој стил "Знаш онај осећај кад победиш, a не можеш да се радујеш?..Е па цигани знају!"... :)
Биди реален и кажи зашто не се слушаме на ЈНА? затоа што имате озвучење испод наша трибина, попедерски здравје.Читај малце по ваши форуми да видиш уште од кога се спомнуваат чистки затоа што не пеете.Биди реален и кажи која група е боље спремена и поефикасна.Освен за у ферки(кои никад немам ниедна видено), у ништо друго не сте подобри,факт. И не сум напален од вчера него сум реален, у прошливе 6-7-8 дербија никад немам кажано дека Звезда имала боља игра од Партизан, зашто би бил смешен и недозреан таков коментар,ја не сум Спасев и осталата компанија. И, почни да правиш разлика од тактичка одбрана и 2 додавања у акција и правац аут.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Кога сте понижени на трибини, тогаш мора нешто да има изговор, во случајот озвучење... како сега јас да кажам дека сте имале озвучење под Југ и затоа Гробари не се слушнале... точно дека ова беше слабо издание на Гробари, но некаде прочитав дека бојкотирале поради затворените Гробари што и не е некое оправдување (бојкотираа и на кошарка Евролига во Топ 16)... и никаде не спомнав дека сте се слушале повеќе поради тоа што имаше дупло повеќе на Север и Исток, а и тоа дека Југ беше скратен, што е нормално, бидејќи се игра на Маракана... слабо издание, слабо, јебига, неможе секое дерби Гробари да се врв во навивање... последното дерби првенствено на Маракана кога Мореира погоди за победа на Партизан, ајде тогаш ми кажи кој беше надмоќен на трибина и дали тогаш имало озвучување на Гробари на Маракана? Бидете реални, еве јас поштено си признав дека овој натпревар е можеби најслабиот на Партизан оваа година и дека беа очајни и дека беа надиграни... е сега дали поради бранење резултат или поради слаб ден, или пoради подобра поставеност на играчите на Звезда, незнам... многу фактори се во игра, така да, да не изигравам преголем стручњак :)... За среќа наша, ние поминавме, не бевме казнети, тоа е тоа... а, те уверувам дека на 23-ти на ЈНА ќе се пее друга песна, дека ќе биде сосема различен натпревар за гледање :wink:
 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10

еве ти доказ.Од друга перспектива снимано.Глас ваш не се слуша.Можда у игра сте биле подобри минативе 2-3 години, у навивање никад:)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
А, ти читаш што кажав јас за ова дерби? За ова дерби да, ама за другите мноогу тешко дека сте биле бољи, дури претешко... било Маракана, било ЈНА се слушале само Гробари, така да од инает можеш да пишуваш дo утре :)

--- надополнето ---

Да не заборавам и оваа година да ви Честитам 8-ми Април :)

 

theHeartCollect0r

WIngZ of Sadness , hold my prayers...
Член од
6 август 2006
Мислења
299
Поени од реакции
10
Ти си пример за типичен гробар, и мило ми е што си гробар уствари :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
вечер мора да се тепа , по било коју цену, спартак изгледа ке ги згази глодари!!!
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Дајте некој стрим ако најдете ;)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
2-0 после првото полувреме, а стрелец на двата гола е Перовиќ, после асистенциите на Јевтиќ.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Нека продолжат вака бе, никој нема да ги спаси на пи*ките !
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Со закаснување сакам да ја честитам победата над чукарички од 4-0, од меч во меч сме се подобри и подобри то е јасно и посетеноста све поголема 11000 и то против последно пласирана екипа .Инаку не ми е јасно ова курчење од стокава наместо да си траат зш од авион се гледаше дек тие на терен играа заедно со судијата, зато и то скандирање од публика лопови лопови идеше на право место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom