Фан Клуб : Фени Индустри

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Vo sto se podobri !? iznsezi fakti,ebave ebas samo da vodite inat niz forumi !
podobri se vo toa sto cela sezona edvaj se sobraa da navivaat vo finaleto,toa sto ova im bese vtoro gostuvanje vo cela sezona,toa sto vo bibl ligata navivaa po 30 dusi??? za razlika od niv cpb navivaat cela sezona,novi transovi,majci,barjaci seto toa sto treba za navivacka grupa,imaat gostuvanja,ogromen propust im e samo toa sto ne otidoa vo ohrid so vas za kupot od koj pricini ne se znae ! e sega za utakmicata mislam deka Feni ke pobedi utre,podobri se od Rabotnicki i toa deka deka...ako nemozat Kol i Zlatko da se nosat so Simic i Trajkovski(najbedniot centar sto moze da postoi) togas neznam so kogo ke mozat ! glaven problem ke im e organizatorot so toa sto Mirakovski sigurno ne igra,Samardziev ne se znae i ako ostanete na ovoj kelavicata togas ste naebale
Па така и се очекува да биде...али може утре ке бидеме појаки на клупата ама сепак сме на гостински терен па не се знае....јас искрено се надевам на победа..И иначе фала на пофалбите :smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Морее зош да се тепате ви сте братчиња треба да си живејте :nesum: :party3:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
Па така и се очекува да биде...али може утре ке бидеме појаки на клупата ама сепак сме на гостински терен па не се знае....јас искрено се надевам на победа..И иначе фала на пофалбите :smir:


samargiev ke igra 100 posto a za mirakovski ne se znae ke se znae pred samiot pocetok na utakmicata
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Значи вака отепани не сме биле од памтивек, никаква игра да се нема цела утакмица, кошарка играјме без НИКАКОВ КОНЦЕПТ, не гледам дека има нешто осмислено или зацртано па да се оде по тоа, не бре брате, и на лоши утакмици сме знаеле да играме солидна одбрана, ама денеска сирење, ништо!!! Напад па бетер, некои обиди за влезови се прават, 90% од акциите завршуат со шут за 3 од неизградена позиција и барање фаул, Чемата влева у рекет да разиграе некој од центрите ама секоаш барем едниот беше излезен да шутира тројка останатиот си беше лесно удвојуван. Не ми е јасно, лани каква игра у рекет сме имале и тоа против ЛАТОВИЌ И ПУПОВИЌ, а сеа не можиме со едни Симиќ и Трајковски, епа кусо да сме.

Не знам шо да кажам, после тоа лани не сакам да се откажам од титулата предвреме, воа беше катастрофална утакмица, неколку нивоа под просек, се надевам дека ќе се соберат и ќе одиграат како шо сум сигурен дека можат у Парк, па да се донесе мајсторката у Кавадарци.

Ај со Господ напред.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
jakite mazinja od centar pocnaa da begat od eden litar voda. inace jas licno ve poleav od dzamot. a da vi kazam u vodata imase dodatok ( nase kazano MOCKA) pa na koj mu se pogodi neka mu e so sreka. se nadevam nekoj cekase so otvorena usta :toe::toe::toe::sekss::sekss::sekss::toe::toe::toe:
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
jakite mazinja od centar pocnaa da begat od eden litar voda. inace jas licno ve poleav od dzamot. a da vi kazam u vodata imase dodatok ( nase kazano MOCKA) pa na koj mu se pogodi neka mu e so sreka. se nadevam nekoj cekase so otvorena usta :toe::toe::toe::sekss::sekss::sekss::toe::toe::toe:

auuuu kolku si opasen ej pa toa e nesto neverovatno:pos2::pos2::pos2:
HULIGANI TISINA!!!

14 TITULA
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
poslab natprevar na feni ne sum gledal od ovoj sega so bese,ednostavno so eden zbor bea katastrofa
a inaku da ne znae nekoj kolku trojki sutnaa igracite na feni,siguren sum deka bea okolu 20 a moze i povike
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
стварно слабо играа играчите на Фени... нашите тепаа јејејејејеееееееее
сеа у Недела се зима титула...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
KAJ E VLADE TEPACOT MN ME INTESIRA :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Несватливо...
Јововиќ не го виде теренот. Не знам Рајковиќ што мисли...:toe:
Гоцевски се уби од шут за тројка и ниедна не дади.
По некој влез на Чемата и Мираковски на кој капа треба да му се симне.
Осакатен изигра можеби најдобро од цел тим.
Дури со таа рака и тројка даде.
Кол не може сам.
Е па не знам кој бајач требаше да го донесиме за да фати шутот.
Работнички се шо шутна, влезе во кошот.
Никогаш не сум ја видел Јасмин вака полна...и никогаш не сум гледал полоша игра на ФЕНИ.
Чудо е и што само 10 разлика изгубивме...ако една добра работа може да извлечеме од ова е тоа дека веќе ФЕНИ нема што да брани и да тактизира...мора да се оди на се или ништо у Скопје.
И да ја земе Работнички титулата нема да биде незаслужено.
Премногу променливо и мизерно играме дома во серијата...:toe:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Гз,Кичма,врат,стомак па дури и хемороиди ми излегоа од ќутекот на vlade_kav:smir::vozbud:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Фени со ваква игра не заслужува титула. Немаме никаков концепт, никаква игра, ништо...цела утакмица губиме со над 10 разлика и не знаеме како да играме, шутираме некои бесмислени тројки. Работнички повеќе ја сака и заслужува да биде шампион
 

Kajgana Shop

На врв Bottom