Фан Клуб : Фени Индустри

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Lozari se sto pati podobri od vas nema potreba od nase doaganje so clenovite od lozari so se poznavam navivaat i idat so nas uste pred da se rodis ti.Se vide vasata sila koga vi dojdovme peski so pridruzba od 3policajci:smir:,na red ste vie da dojdite:pos2:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
respekt za i'm hahaha mi se sviga postot i toa deka lozari se podobri od nas tuku da ve prasam VIE CKMEBARI KAJ STE ??? EDNAS STE DOSLE NA UTAKMICA JADETE GOMNA SELJACINI TESKI STE
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
NE SE PLASAM JAS BE ME BOLI KUR MENE SO E KAKO E AMA VIE STE PICKI BE ZIVI KE ME JADEME AKO SAMO VIE DOJDETE BEZ DZANDARI I OSTALO INACE DOAGAME NE SE SEKIRAJ SAMO DA NE PUSTAT U S(t)ALATA
BTW ISKRENO SE PLASAM PREMNOGU AMA NEKAM DA PRIZNAAM :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
Ааа не си реален.Сакате признајте сакате не се плашите.Јас незнам тој натепаниот кој е но ако е некој моќен не излегувате не повредени од Кавадарци.Не велам сите но некој среќник ќе заврши во болница.Напори за такво нешто се прават ама шо и како ќе излезе ќе видиме.А ако победиме не верувам дека некој ќе се замара за вас ќе си славиме победа.А утре ако тепаме ќе има фиксна мајсторка во Скопје ќе играме со Неделков и остали а за мајсторката се враќаат и Самарџиев и Мираковски 100% подготввени.Така да утре е клучната утакмица за Фени Индустри кон одбрана на трофејот
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
13pati sampion na Makedonija a koj navivaci stojat zad Rabotnicki:kesa:
Nie dojdovme a vie koga:nesum: Aj da ne ja tupime temata ke imate sansa v godina da dojdite i nie da dojdime kaj vas pa ke prajme muabet,i sansa da se sretnime na neutralen teren samo za zal ova godina ne dojdovte Ohrid.
Ajde so sreka LOZARI utre da pobedite:salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ke ne tepale bozeee aj dosta se palite be smesni ste premnogu ali toa e toa za toa postojat KAVADARECKI FALBI :pos2::pos2::pos2::pos2:
abe sto slusam muabeti toj mangupoit so jadel kutek u sk neznam faca nekoja u kav e imal mn pari ke potplatel obezbeduvanje i policja neso samo da jademe kutek???!!! tocno e toa???? ako e tocno kolku ste samo ocajni znaci nemozete vie pa so obezbeduvanje i policija se sluzite i posle SKOPSKI PICKI SME BILE BOZEEE ali toa e ve svakam pozz
дакар другар ама ние не сме ко вас... мислиш дека се плашам дека цело село ми е налутено... нека дојде да ме акне мене да видиме кој е кој... ние не сме ко вас... ве внесуваат и изнесуваат 5 минути пред и после утакмица... налутено ни било кавадарци...па шо к**... али ако се деси некој к**шлус кај вас... у недела утакмицата е у скопје... па тек тогаш ке се види кој е кој... кој ке дое нема да си отиде...а тој дечкото ако сака и чак норис нека го најми да не тепа... нема проблем... нема љутиш... али послем.... поздрав од мене... до утре... и да дополнам уше нешо.. мене ми е стварно глупо вака да се препукуваме преку на форум со закани... ке се види шо ке се деси утре...
NE SE PLASAM JAS BE ME BOLI KUR MENE SO E KAKO E AMA VIE STE PICKI BE ZIVI KE ME JADEME AKO SAMO VIE DOJDETE BEZ DZANDARI I OSTALO INACE DOAGAME NE SE SEKIRAJ SAMO DA NE PUSTAT U S(t)ALATA
BTW ISKRENO SE PLASAM PREMNOGU AMA NEKAM DA PRIZNAAM :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
Ke dojdeme nie,i ke go zapalime celo kavadarci:vozbud: haha kolku ste opasni pa i bratcinjata ckembari ke vi dosle na pomos:pos2: aj bidete pozdraveni do utre a utre ke bide "doslja noz do kosku" nie ke dojdeme iako doznavme deka najverovatno nema da ni bide dozvolen vlez vo sala no ne e vazno doagame,a vie dali ke dojdete vo nedela i toa ke go vidime:smir:
Ц ц ц ц...Панче бе, и ти ли беше за вака? Зарем си поверувал на вакви глупости? Па кој кур фактор е тој да потплаќа полиција и обезбедување? А и не збори у множина, жити се. Убаво си кажа ти, ТОЈ, не ВИЕ! А и ако ова е вистина јас ќе си го испушам едно убаво.


Абе брат, ние може сме од провинција. Ама ти којзнае од кое село си доселен во “метрополата”. Да, вие не сте како нас, вас не ве внесуваат 5 минути пред утакмица и ве изнесуваат 30 секунди после утакмица.
Вас ве внесуваат 20 минути од почетокот на утакмицата и 3-4 минути пред крајот на утакмицата.(ако праиме реален муабет, така е)
Значи само какви глупости изнапиша, не си свесен, еј.

И ние не се плашиме, за разлика од вас...кои на ден пред утакмица си измислуваат 3023123134у92352578237523742и364293742937 работи и си вадат алиби.
Да, баш ќе видиме шо ќе се деси утре, а сега наспиј се, издркај го, измиј го и пак легни си да спиеш.

И....д....а....ќ....е.....з....а....б....о....р.....а.....в.....е.....в.....д......а.....т.....е.....п....о....з....д......р.....а.....в.....а......м.... П.....о.....з.....4........е



Панче....:kesa:


Ц ц ц ц....значи какви не глупости изнапишавте. Некое баце ќе потплаќало џандари и обезбедување да ве тепаат, ќе иделе Чкембари да ни помагаат. Ц ц ц ц!!!!!
А и биди сигурен дека ќе дојдиме, не се плашиме ко вас и не си вадиме предвреме алиби.

Со почит, Феномен.

Порака од другар ви Ицко, кој за жал е баниран, ама сакаше да ви каже нешто.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
znaci taa informacija za tipot so ke plakal tamu ja doznav od drugar moj od kav sto e blizok a deka nie se plasime i si barame alibi nema veze vie godinava ednas dojdovte nie sekoja utakmica ideme pa sto kur, utre ke ideme na sopstven rizik sto bide neka bide
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
znaci taa informacija za tipot so ke plakal tamu ja doznav od drugar moj od kav sto e blizok a deka nie se plasime i si barame alibi nema veze vie godinava ednas dojdovte nie sekoja utakmica ideme pa sto kur, utre ke ideme na sopstven rizik sto bide neka bide
Панче доста брат ќути си ништо не збори колку и да провоцираат со глупости дека ке не тепале..дали сме се плашеле дали сме биле храбри зачувајте си се за себе...ништо не постирајте...и тебе и на уште некои членови од форумов ви кажав прееска...ке се види се утре...поздрав4е до утре
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
хахахаххааа епа мили мои кавадарчански другарчиња.... ова ако не грешам се отворени закани дека ке го јадеме утре(според вас) ние ке дојдеме и машки ке навиваме... МОЖДА некој ке биде поткачен... ама ви гарантирам дека чим стапнете у скопје ке почне нашиот ред... нема проблем... сакате "војна" епа ке си ја добиете...
се силите на форум.... да видам како ке се покажете утре у сала... и вие и вашите ценети играчи...
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Абе ЦПБ утре доаџате ли кажите да знам и кај колку саатот па да видите како ке ве пречекаме на РОСОМАН ништо повеке и селаците ви се налутени а за вас баш ми е мило ако не се плашите :pos2: колку автобуси ке идите ако не е тајна да закажам кревети во болницата :vozbud::vozbud::vozbud: позз до мазите со ке идат утре
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
хахахаххааа епа мили мои кавадарчански другарчиња.... ова ако не грешам се отворени закани дека ке го јадеме утре(според вас) ние ке дојдеме и машки ке навиваме... МОЖДА некој ке биде поткачен... ама ви гарантирам дека чим стапнете у скопје ке почне нашиот ред... нема проблем... сакате "војна" епа ке си ја добиете...
се силите на форум.... да видам како ке се покажете утре у сала... и вие и вашите ценети играчи...
Кире не беше прееска ама сеа ке ти кажам...не збори ништо...баш ништо може и не знаеш ама ништо за утре не збори...крај
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
13pati sampion na Makedonija a koj navivaci stojat zad Rabotnicki:kesa:
Nie dojdovme a vie koga:nesum: Aj da ne ja tupime temata ke imate sansa v godina da dojdite i nie da dojdime kaj vas pa ke prajme muabet,i sansa da se sretnime na neutralen teren samo za zal ova godina ne dojdovte Ohrid.
Ajde so sreka LOZARI utre da pobedite:salut:
ОВИЕ !!!!!!!!!!!!!!!!


 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Царински долг од над 10.000 евра и прекршоци за кои Фершпед треба да плати глоба поголема од 10.000 евра. Ова се главните аргументи поради кои Царинската управа денеска на најголемата шпедитерска компанија и го одзема одобрението за работа во шпедитерскиот бизнис. Ова значи дека Фершпед во следната година нема да може да застапува во царински постапки - извоз и увоз на стоки за други фирми. Ова е најголем дел од шпедитерскиот бизнис – компанијата ќе може само да врши дејност превоз, логистика и транзит.

Одговорните во царина велат дека одобрението се одзема зашто компанија што има серија прекршоци и неподмирен долг кон државата не ги исполнува условите да се занимава со шпедиција.

Решението што денеска лично го потпиша директорот Каргов е извршно и покрај тоа што компанијата има право на жалба. На Фершпед му е даден рок од 30 дена да ги заврши постапките со започнатите царински декларации, но да не почнува нови. Раководството на компанијата уште не го добило решението, но претпладнево директорите биле кај Каргов – доставиле аргументи, кои велат во царина, не биле доволни да се одлучи поинаку.

Фершпед е една од најмоќните компании во земјава. Освен со шпедиција се занимава со игри на среќа, винарство, брокерство, хотелиерство.

http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=39826
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Го затегаат Штерјо чекор по чекор...
Прво лотаријата, сега шпедицијата...ќе му останат складиштата и хотелот.:)
Колку и да му звучи чудно на некој...не би сакал да престане да дава пари во спортот, макар и кај кошаркарите.:)
Лошо е за цела лига.:toe:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
loso e za cela mkd be stos e zatvaraat negovi firmi narodot strada ko prvo a ne on,tipot ima pari da ne kupi kako partali site ali sepak vladata so pravi vaka mn gresi.A ostaj ti u sportot so ulaga toa e plus loso za site
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Lozari se sto pati podobri od vas nema potreba od nase doaganje so clenovite od lozari so se poznavam navivaat i idat so nas uste pred da se rodis ti.Se vide vasata sila koga vi dojdovme peski so pridruzba od 3policajci:smir:,na red ste vie da dojdite:pos2:
Vo sto se podobri !? iznsesi fakti,ebave ebas samo da vodite inat niz forumi !
podobri se vo toa sto cela sezona edvaj se sobraa da navivaat vo finaleto,toa sto ova im bese vtoro gostuvanje vo cela sezona,toa sto vo bibl ligata navivaa po 30 dusi??? za razlika od niv cpb navivaat cela sezona,novi transovi,majci,barjaci seto toa sto treba za navivacka grupa,imaat gostuvanja,ogromen propust im e samo toa sto ne otidoa vo ohrid so vas za kupot od koj pricini ne se znae ! e sega za utakmicata mislam deka Feni ke pobedi utre,podobri se od Rabotnicki i toa deka deka...ako nemozat Kol i Zlatko da se nosat so Simic i Trajkovski(najbedniot centar sto moze da postoi) togas neznam so kogo ke mozat ! glaven problem ke im e organizatorot so toa sto Mirakovski sigurno ne igra,Samardziev ne se znae i ako ostanete na ovoj kelavicata togas ste naebale
 

Kajgana Shop

На врв Bottom