Фан Клуб: ФК Борец 1919

Член од
17 март 2015
Мислења
760
Поени од реакции
1.874
пред малку бев да трчам на стадион, имаше двајца од кореа, јапонија... којзнае, знае некој нешто повеќе?
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.199
Поени од реакции
1.277
Само на проба. Кореецот инаку замина во Работнички
Уште нешто да те прашам: Тони Мирчевски што играше за вас минатата сезона, што позиција играше? Напаѓач или десен бек?
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
764
Поени од реакции
197
Мустафа и Георгиевски се први 2 голмани а трет изгледа е Миленков. Против Работнички овие 3 настапија мислам.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk[DOUBLEPOST=1562588472][/DOUBLEPOST]
Фала на одговорот.
Иловски целосно се откажува од фудбал (или само нема да игра за Борец)?
Иловски 99% нема веќе да игра, замина странство на печалба
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.199
Поени од реакции
1.277
Емил Абаз потпишал за Борец или само на проба е/тренира со вас за сега? Исто и Стефан Лазаревиќ гледам е во составот но за двајцава нема никакво инфо да потпишале...?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
9 април 2006
Мислења
3.199
Поени од реакции
1.277
Составот на википедија би требало да е актуелен.

Него како од еднаш ви кидна Филип Стојановски (оти нели као потпишал за вас и беше со вас на подготовки, за сеа пред два дена од еднаш за Шкупи да потпише)? Заеднички решиле со Борец да го раскинат договорот или уште немал потпишано туку само као бил договорен па на крај си фатил магла и ве извисил?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.126
Поени од реакции
2.234

Сериозно оваа статистика ја имало детево лани кај вас? 16 гола на 12 утакмици? o_O
Ако е така, многу ми е мило за него. Беше еден од најталентирани во негова генерација заедно со Чурлинов од Келн, со страшни физички предиспозиции, знам дека проба да се пробие во Германија исто како него али не успеа и се врати тука во екипи од општинска лига, не го ни гледав да го повикуваат за младински репрезентации и мислев дека тотално пропаднал. Вчера прочитав за трансферов и статистиката и се надевам дека ќе се снајде и успее и во појака лига.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
764
Поени од реакции
197

Сериозно оваа статистика ја имало детево лани кај вас? 16 гола на 12 утакмици? o_O
Ако е така, многу ми е мило за него. Беше еден од најталентирани во негова генерација заедно со Чурлинов од Келн, со страшни физички предиспозиции, знам дека проба да се пробие во Германија исто како него али не успеа и се врати тука во екипи од општинска лига, не го ни гледав да го повикуваат за младински репрезентации и мислев дека тотално пропаднал. Вчера прочитав за трансферов и статистиката и се надевам дека ќе се снајде и успее и во појака лига.
Марче беше прв напаѓач на Борец. Пред да дојде во Борец играше во регион во ССК во Трета север
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.791

Сериозно оваа статистика ја имало детево лани кај вас? 16 гола на 12 утакмици? o_O
Ако е така, многу ми е мило за него. Беше еден од најталентирани во негова генерација заедно со Чурлинов од Келн, со страшни физички предиспозиции, знам дека проба да се пробие во Германија исто како него али не успеа и се врати тука во екипи од општинска лига, не го ни гледав да го повикуваат за младински репрезентации и мислев дека тотално пропаднал. Вчера прочитав за трансферов и статистиката и се надевам дека ќе се снајде и успее и во појака лига.
postojano bese del od mladinskite reprezentacii, posledno U18 i U19. sega zaradi vozrasta samo za U21 moze da igra, no tamu na centarforskata pozicija gi ima milan ristovski i mario krstovski pred sebe, a dodatna konkurencija mu se na primer kolevski i ibishi od vardar.

inace on i negoviot tatko ne razmisluvaat sekogas bas najpametno, samite se krivi sto do sega ne odese se spored planot. i ovoj transfer ne znam dali e najpameten poteg. srpskata liga sekako e odlicna odskokna daska, no mozda ke bese popametno da odigra prvin edna sezona vo 1. MFL za borec, ovaka prasanje e kolku golema minutaza ke ima vo srbija so ogled na toa sto najvisok dosegasen level mu e 2. makedonska liga.
 
На врв Bottom