Фан Клуб: ФК Борец 1919

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
753
Поени од реакции
187
Е за тоа ќе треба пари.Не знам кои се твоите информации јас денеска слушнав дека сакале да го земаат Ѓоре Јовановски а тоа ќе биде огромна грешка.Горазд направи феномален дух во тимот.

Инаку денеска земаа премија како шо видов јас.Јас мислев целa Casa ќе ја почастат ама ништо :D
Приказната е дека 50% од играчите нема да ја преживеат зимата доколку се остварат најавите. Ѓоре е само шпекулација бидејќи Горазд ужива доверба со се до сега сработено и покрај краткиот ростер од 16 играчи
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
4.783
Кои се новите засилувања што ги купил Борец?
На фб страната викаат имало 9 засилувања.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
4.783
Nekoj da ne ima info za novi igraci?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
4.783
Кога дојдоа овие двајцава Кореецот и Бразилецот и која позиција се?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
4.783
Некој кореец и бразилец како шо слушнав.
 
На врв Bottom