Фан Клуб: ФК Борец 1919

Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.867
sto e rabotata so borec? gledam spored sostavot i novite igraci koi gi nosat verojatno planiraat povtorno vo 2. liga da igraat, za sega se glaven kandidat za ispaganje (verojatno tie i sileks ako ne se smeni mnogu na transfer pazarot). mislev imaat ambicija da ostanat vo 1. liga ili preskapo im e i sakaat pre vo 2. da se natprevaruvaat?
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.225
Поени од реакции
1.318
sto e rabotata so borec? gledam spored sostavot i novite igraci koi gi nosat verojatno planiraat povtorno vo 2. liga da igraat, za sega se glaven kandidat za ispaganje (verojatno tie i sileks ako ne se smeni mnogu na transfer pazarot). mislev imaat ambicija da ostanat vo 1. liga ili preskapo im e i sakaat pre vo 2. da se natprevaruvaat?
А кои играчи ги имаат донесено? До сеа немам слушнато за било какви трансфери од нив (ни нови играчи ни некои да си одат), али и мене ми е чудно што за сега нема никакви ангажмани од нивна страна.
 
Последно уредено:
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.867
А кои играчи ги имаат донесено? До сеа немам слушнато за било какви трансфери од нив (ни нови играчи ни некои да си одат), али и мене ми е чудно што за сега нема никакви ангажмани од нивна страна.
filip stojanovski i martin blazevski. prviot aj ke pomine, ok e, ama vtoriot veke im e utka, deckoto e veke klasicen fudbaler za vo 2. liga. sostavot koj go imaat isto ne e bas za 1. liga
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
201
sto e rabotata so borec? gledam spored sostavot i novite igraci koi gi nosat verojatno planiraat povtorno vo 2. liga da igraat, za sega se glaven kandidat za ispaganje (verojatno tie i sileks ako ne se smeni mnogu na transfer pazarot). mislev imaat ambicija da ostanat vo 1. liga ili preskapo im e i sakaat pre vo 2. da se natprevaruvaat?
За сега Вардар го носи приматот за излегување од прва лига.

Инаку денес во 17:00 е прозивката на Горазд. Има 4 срби, 1 американец од странци донесено дали на проба или нешто и покрај Блажевски и Стојановски се планираат уште 4 играчи да се потпишат.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.867
За сега Вардар го носи приматот за излегување од прва лига.

Инаку денес во 17:00 е прозивката на Горазд. Има 4 срби, 1 американец од странци донесено дали на проба или нешто и покрај Блажевски и Стојановски се планираат уште 4 играчи да се потпишат.
vardar ke bide glaven favorit za vo 2. liga koga ke zaminat recisi site poiskusni igraci i ke ostanat pretezno na mladincite, no se dodeka pod dogovor imaat fudbaleri kako novak, gacevski, manev, brdarovski, najdovski i micevski i so decata pokraj niv nema da ispadnat. kriticno ke bide koga ke zaminat uste 2-3 od gore spomnatite.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
201
vardar ke bide glaven favorit za vo 2. liga koga ke zaminat recisi site poiskusni igraci i ke ostanat pretezno na mladincite, no se dodeka pod dogovor imaat fudbaleri kako novak, gacevski, manev, brdarovski, najdovski i micevski i so decata pokraj niv nema da ispadnat. kriticno ke bide koga ke zaminat uste 2-3 od gore spomnatite.
Прочитав дека Манев заминува, ништо чудно Горазд да си го донесе Колевски пак назад во Борец. Не верувам дека Брдаровски, Новак, Мицевски и Најдовски ќе останат тука за џабе.

Инаку Филип Трајановски од Академија Пандев е нова аквизиција на Борец.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.225
Поени од реакции
1.318
Прочитав дека Манев заминува, ништо чудно Горазд да си го донесе Колевски пак назад во Борец. Не верувам дека Брдаровски, Новак, Мицевски и Најдовски ќе останат тука за џабе.
Не е сигурно тоа за Манев, но точно дека не се знае дали и колку сите тие ќе останат.

Али во врска со Борец: за сега има и некои заминувања? На толку нови играчи сигурно ќе има и доста заминувања...
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
201
Не е сигурно тоа за Манев, но точно дека не се знае дали и колку сите тие ќе останат.

Али во врска со Борец: за сега има и некои заминувања? На толку нови играчи сигурно ќе има и доста заминувања...
Е вака од прва рака од Горазд. Тимот минатата сезона располагаше со само 18 првотимци, не сметајќи ги тие од младинските категории. Така да се планираат само тројца да заминат а да се донесат околу 10 играчи. За сега се потврдени Трајановски од Академија Пандев, Бурхан Мустафа од Феризај, Стојановски и Блажевски од Ѓорче. Вчера во Велес пристигнале 4 срби и 1 американец. Што и како има донесено Борец ќе видиме за половина час на градски.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.920
Поени од реакции
7.680
Е вака од прва рака од Горазд. Тимот минатата сезона располагаше со само 18 првотимци, не сметајќи ги тие од младинските категории. Така да се планираат само тројца да заминат а да се донесат околу 10 играчи. За сега се потврдени Трајановски од Академија Пандев, Бурхан Мустафа од Феризај, Стојановски и Блажевски од Ѓорче. Вчера во Велес пристигнале 4 срби и 1 американец. Што и како има донесено Борец ќе видиме за половина час на градски.
А што стана со црнецот шо играше против Пелистер на ревијалната утакмица во чест на Паунот?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.867
Прочитав дека Манев заминува, ништо чудно Горазд да си го донесе Колевски пак назад во Борец. Не верувам дека Брдаровски, Новак, Мицевски и Најдовски ќе останат тука за џабе.

Инаку Филип Трајановски од Академија Пандев е нова аквизиција на Борец.
ne e taka kako sto mislis. igracite imaat dogovor i koga togas ke gi lapnat parite, najkasno preku tuzba kaj FIFA i togas i so solidna kamata. taka sto iako ne zemale so meseci plata ne begaat osven ako imaat ponuda da igraat na slicen level. e sea, moze mnogu da se sluci slednite 2 meseci, no zborot mi e deka e mozno da ostanat iako i jas ocekuvam uste nekoi da zaminat.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
201
А што стана со црнецот шо играше против Пелистер на ревијалната утакмица во чест на Паунот?
Само на проба. Кореецот инаку замина во Работнички
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.225
Поени од реакции
1.318
Имаш информација кои од следниве се уште со клубот: Александар Јолдашев, Дарко Иловски, Дарко Јоциќ, Никола Саздовски, Филип Јаневски, Милан Чичевски и Исо Мушиќ?
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
201
Имаш информација кои од следниве се уште со клубот: Александар Јолдашев, Дарко Иловски, Дарко Јоциќ, Никола Саздовски, Филип Јаневски, Милан Чичевски и Исо Мушиќ?
Во моментов само Јаневски и Чичевски се во прв тим колку што знам
Јолдашев ќе биде четврт голман
Иловски нема да игра веќе
Јоциќ цела сезона не игра
Саздовски игра во ФК Бабуна
Мушиќ беше на заем во Вардар Неготино
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.920
Поени од реакции
7.680
Во моментов само Јаневски и Чичевски се во прв тим колку што знам
Јолдашев ќе биде четврт голман
Иловски нема да игра веќе
Јоциќ цела сезона не игра
Саздовски игра во ФК Бабуна
Мушиќ беше на заем во Вардар Неготино
Ваљда Јолдашев 3 зашо 4?
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.225
Поени од реакции
1.318
Мустафа и Георгиевски се први 2 голмани а трет изгледа е Миленков. Против Работнички овие 3 настапија мислам.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk[DOUBLEPOST=1562588472][/DOUBLEPOST]
Во моментов само Јаневски и Чичевски се во прв тим колку што знам
Јолдашев ќе биде четврт голман
Иловски нема да игра веќе
Јоциќ цела сезона не игра
Саздовски игра во ФК Бабуна
Мушиќ беше на заем во Вардар Неготино
Фала на одговорот.
Иловски целосно се откажува од фудбал (или само нема да игра за Борец)?
 
Последно уредено:
На врв Bottom