Фан Клуб: ФК Борец 1919

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
771
Поени од реакции
201
Во изминатата сезона 2016/17 сегашниот вицепремиер Кочо Анѓушев со неговите фирми ЕФТ, ЕДС и Брако станува сопственик на ФК Борец. Велешкиот клуб минатата сезона се натпреваруваше во Трета лига Југ и заврши втор позади шампионот ФК Кожуф. Во сезоната 2017/18 ќе се натпреварува во Втора лига Исток.
Нови засилувања во екипата се :
Александар Пановски, Ѓорѓи Танушев од Силекс
Ненад Мишковски од Ренова
Дарко Стојанов од Брегалница.
Во моментов се преговара со Горан Здравков и Ристе Наумов од Брегалница
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.958
Поени од реакции
7.743
Дарко е одлично засилување а не знам колку е сигурно ова за Наумов и Здравков ама мислам дека се веќе стари.Наумов оваа година одигра многу слабо а Здрвков според мене не му треба на Борец.Мислам дека ќе бидат чисто промашување.Другите играчи нема да ги коментирам бидејќи не сум ги гледал.Се надевам дека ќе конечно после 16 години конечно ќе влеземе во прва лига.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.006
Ќе влезете сигурно, Анѓушев ќе ги праи за ЛЕ и ЛШ сигурно :D Знае човекот мме :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.366
Поени од реакции
10.852
Ќе влезете сигурно, Анѓушев ќе ги праи за ЛЕ и ЛШ сигурно :D Знае човекот мме :D
Скржав човек е Кочо.Мислам дека ги зема Борец колку да биде ослободен од данок во неговите фирми.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
1.134
Поени од реакции
1.867
Дарко е одлично засилување а не знам колку е сигурно ова за Наумов и Здравков ама мислам дека се веќе стари.Наумов оваа година одигра многу слабо а Здрвков според мене не му треба на Борец.Мислам дека ќе бидат чисто промашување.Другите играчи нема да ги коментирам бидејќи не сум ги гледал.Се надевам дека ќе конечно после 16 години конечно ќе влеземе во прва лига.
site zasiluvanja vi se odlicni. stojanov i misovski se stoperi koi i vo 1. MFL igraa odlicno, i dvajcata so godini igraa standardno.

panovski e krilen napagac koj kaj sileks pomagase i kako lev bek. ne e nekoe igraciste za vo 1. liga, sepak e soliden, a ima i dobri prekini.

tanusev porano bese ofanzivec, no vo posledno vreme igrase pretezno kako defanziven i ofanziven vezen. poslednite dve sezoni igrase recisi standardno za sileks i ke bide igraciste za vo 2. liga.

goran zdravkov navistina e star i pri kraj na karierata, no ke gazi vo 2. liga. prekinite mu se odlicni, najvise zaradi niv sekoja sezona vo 1. MFL imase dvocifren broj na scorer poeni (golovi i asistencii zaedno).

riste naumov e padnat vo formata, no racunaj deka igraci kako boban jancevski so 15 kg visok mozea da igraat uspesno vo 2. liga, pa nema ni da bide problem za naumov vo sega poslabata 2. liga (bidejki sega ima dve).

taka da spored mene e pametno da se donesat i zdravkov i naumov, ke mozat da ve odnesat vo 1 MFL, pa posle mozete da barate podobri i pomladi igraci.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
771
Поени од реакции
201
Скржав човек е Кочо.Мислам дека ги зема Борец колку да биде ослободен од данок во неговите фирми.
Личен сведок бев кога Кочо му се обраќаше на Панче Блажевски шефот на стручниот штаб со зборовите "парите не се проблем, ангажирај ги фудбалерите што мислиш дека ти требаат за 2018/19 да играме во прва лига"
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.290
Поени од реакции
1.978
Личен сведок бев кога Кочо му се обраќаше на Панче Блажевски шефот на стручниот штаб со зборовите "парите не се проблем, ангажирај ги фудбалерите што мислиш дека ти требаат за 2018/19 да играме во прва лига"
I jas iam slusnato istoto od prva raka :D Daj boze da ostane vo fudbalot dobro bi bilo Veles da se razbudi a dobro ke bide za gostovanje :D :D
 
Член од
17 март 2015
Мислења
778
Поени од реакции
1.963
да влезе борец у прва лига... стадионот ќе биде преполн, моја претпоставка. плус можно е и враќање на постарите ултраси
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.049
Поени од реакции
2.544
Најпрво честитки за втора лига и побрз влез во прва.

Ама нешто овде ми е симптоматично. Фан Клубот е отворен како Борец 1919 . Мене лично не ми се верва дека навистина од тогаш има зачетоци овај клуб. Колку шо знам за најстарт клуб во Македонија се води Љуботен и е формиран 1919 година. Пелистер е формиран 1945 , а како негов претходник бил клубот Омладина од Битола формиран 1924. Така да убо би било ако навистина е формиран тогаш клубот , да ни се дообјасни односно дали има факти , оти мене лично не ми верва да е од тогаш клубот и мислам дека година е извадена од ракав.
 
Член од
17 март 2015
Мислења
778
Поени од реакции
1.963
Најпрво честитки за втора лига и побрз влез во прва.

Ама нешто овде ми е симптоматично. Фан Клубот е отворен како Борец 1919 . Мене лично не ми се верва дека навистина од тогаш има зачетоци овај клуб. Колку шо знам за најстарт клуб во Македонија се води Љуботен и е формиран 1919 година. Пелистер е формиран 1945 , а како негов претходник бил клубот Омладина од Битола формиран 1924. Така да убо би било ако навистина е формиран тогаш клубот , да ни се дообјасни односно дали има факти , оти мене лично не ми верва да е од тогаш клубот и мислам дека година е извадена од ракав.
јас како што знам ова не е борец од 1919 година или кога и да е основан, поради финансиски проблеми бил оформен нов клуб или така нешто, такви муабети имам слушнато низ град
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
771
Поени од реакции
201
Најпрво честитки за втора лига и побрз влез во прва.

Ама нешто овде ми е симптоматично. Фан Клубот е отворен како Борец 1919 . Мене лично не ми се верва дека навистина од тогаш има зачетоци овај клуб. Колку шо знам за најстарт клуб во Македонија се води Љуботен и е формиран 1919 година. Пелистер е формиран 1945 , а како негов претходник бил клубот Омладина од Битола формиран 1924. Така да убо би било ако навистина е формиран тогаш клубот , да ни се дообјасни односно дали има факти , оти мене лично не ми верва да е од тогаш клубот и мислам дека година е извадена од ракав.
Клубот си беше како ФК Борец ама претходната претседателка го преименува по некои си таму нејзини факти и документи дека бил од 1919 година. Сега и во централен регистар е така затоа и овде така го пишав. Инаку овој Борец 1919 е нов субјект, додека стариот и оргинален Борец е во стечај.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.049
Поени од реакции
2.544
Клубот си беше како ФК Борец ама претходната претседателка го преименува по некои си таму нејзини факти и документи дека бил од 1919 година. Сега и во централен регистар е така затоа и овде така го пишав. Инаку овој Борец 1919 е нов субјект, додека стариот и оргинален Борец е во стечај.
Та претходната директорка :pusigo: сигурно била некоја од Античките :ROFLMAO: , па сега сум во дилема дали Борец или Љуботен е најстар клуб во Македонија :свиркам:. Како и да е следна функција дај те и да го бара гробот на Александар Македонски.:angel:
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
612
Поени од реакции
476
Значи ќе биде колење во втора лига кој да влезе за во прва,Беласица,Борец,Брегалница на истокот ќе заличи на нешто лигата,во Беласица колку што знам е дојден животот ќе има туркање од таа страна,во Штип со години наназад се фрла голема пара во Брегалница,сега и Борец интересна сезона би требало да биде.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.958
Поени од реакции
7.743
Значи ќе биде колење во втора лига кој да влезе за во прва,Беласица,Борец,Брегалница на истокот ќе заличи на нешто лигата,во Беласица колку што знам е дојден животот ќе има туркање од таа страна,во Штип со години наназад се фрла голема пара во Брегалница,сега и Борец интересна сезона би требало да биде.
Не знам за Беласица ама во Брегалница ни малку нема да биде лесно оваа сезона страниците си заминаа еве и Дарко Стојанов замина така да јас мислам нема да се вратат одма во прва.А Борец уште сега купи одлични играчи така да до крај не знам колку ќе се појача.Пак ќе кажам не знам што се случува во Беласица и колку се они спремни за влез во прва лига.
 
На врв Bottom