Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
ако си одат и адриано и окака ќе биде катастрофа. сепак не сум јас тој што одлучува :/
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Момци има повредени кај вас? И ако има кои се ?
Поздрав :smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
ако си одат и адриано и окака ќе биде катастрофа. сепак не сум јас тој што одлучува :/
Од Адриано не видовте до сеа ниту малец корист.. Така лапа по 5 Милиони и дебелее само.. А Окака треба да го задржете ! Како Балотели е.:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
па немаше доволно време да се докажи односно не добиваше доволно мжност... а за окака тешко да го задржиме, играчи од светска класа на неговите години растурале а тој не е ни на клупа
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Го посакуев Шалке али и ваке е добро со Шахтјор подобро они отколку Барса.... Задоволен сум добро е ка што немавмо среќа прошли године у ждрепкеве...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
супер противник е Шахтјор, противник кој можеме да го победиме :) :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.595
Поени од реакции
6.211
Не дека Шајтјор е слаба екипа ама од првите екипи во групите беа најдобра можна опција. Може да се каже дека Рома како второпласирана го доби џек потот. Со среќа:smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.854
Поени од реакции
15.352
Честитки за на хартија најлесниот ждреб од првопласираните. Се надевам дека сите три Италијански екипи ќе одат понатамо !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
^^па така некако како што кажавте и двајцата, од тие што можеа да ни се паднат ни се падна најлесниот на хартија... нормално и јас сакам сите три италијански да одат понатаму!

--- надополнето ---

Едуардо,Дани,Срна,Чегрински,Адриано се дел од квалитетните играчи кои ги има Шахтјор
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
roma-sahtjor.. nema pojaka utakmica od ovaa za mene.. so sreka momci
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
среќата беше на наша страна овој пат :) се надевам дека ќе успееме да поминеме во следна фаза
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Милан - Рома да се надеваме дека ќе победиме искрено поубав подарок за Нова година нема да имаме само да изиграме со срце и без паника ,а може и да претепам некој вечер .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
лошо многу лошо,вака не одиме никаде...

--- надополнето ---

ај на здравје... тоа е мојта Рома, од Бреша и Кајари ќе губиме но затоа големите клубови не минуваат лесно со Рома!!!

--- надополнето ---

оваа победа ми е драга бидејќи ја остваривме на гости, прва надвор од Олимпико во Сериа А и тоа токму против Милан!!!
 
На врв Bottom