Фан Клуб: Рома

Stallion

Michael
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.139
Поени од реакции
873
Честито победа, ни земавте важни 3 бода, добро искористете ги:smir:
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Рома знае да изигра против големите тимови, а губиме титули од кајари тоа е тоа
нека е честита победава и нека се множат на гостински терен
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.422
Поени од реакции
9.666
Честито победа :) малку задоцнето ама нема везе :helou:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Менез е веќе страшен играч и многу тежок за чување, му требаа две сезони да се адаптира, но млад е и има многу да игра, тој би требало да биде нашата движечка сила за во иднина... додека од утакмица на утакмица се повеќе и повеќе го сакам Jack Sparrow!!!
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Фалати Рома за најубавиот поклон за нова година ми се исполни желбата друго веќе ништо нејќам поголем поклон од воа здравје иако одигравме очајно со доста киксови на средината. Одбраната на ниво со исклучок на некојизлети на Мексес за Хуан немам зборови не му даде да мрдне на босанецот.Бриги нема веза од фудбалот само не знам кој го гледа тоа,Адриано искрено не ни очекував нешто повеќе немаше ни кој да му даде топка,Дони како во старите добри времиња браво,а Бориело се бореше до крај и сигурно е пресреќен шо им го бутна на Миланезиве жбрц.


Форца Рома и од нова година да се надеваме на подобро респект до сите вистински фанови.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
најмногу се нервирам шо утакмицата ја гледав само до 65 минута хахахах како и да е нека ни е честита победата да ни се множат :)
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Mенез е сила уште у Монако дур играше праеше дар-мар , ама од ка дојде у Италија не беше нешто нај нај се додека не се уклопи целоцно и конечно еве го да не го урочим супер е нема што!!! Уште нешто Бориело МОРА да го откупимо зошто ваков напаѓач одаааамна смо немале последните беа Батистута и Монтела после нив другото беше .... И пресреќен сум по победава над Милан и со фактот дека немамо изгубено дерби :) поздрав РОМАНИСТИ и уживајте у победава !!!!!!!!!!!
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
ДА бидиме реални Бориело беше чотка , ама срека го погоди топката па гол даде ... ОДБРАНАТА беше клучна на овај меч , секоја чест за Хуан. Адриано е тромав ама барен ко ке примеше топка знаед дека нема шанси да ја изгуби или фаул или подаваше.

Рома не прими гол ? чудо е ова! абе Честито Победата :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Честито победа волчици.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
мило ми е што се врати оптимизмот и кај играчите и кај фановите. сега читам изјави на кандела,бониек и сите имаат пофални зборови за менез. кандела вели дека менез го потсеќа на џоркаеф и дека рома може да атакува на скудетото. од другите новости можно е да заминат окака и баптиста и со тие пари да се земе бехрами нешто што мене лично не ме радува, бидејки со тие пари можеме да земеме некој подобар а не екс-лациалец. а во врска со продажбата се зборува дека американците се во на прво место но дека ништо не е сигурно
 
На врв Bottom