Фан Клуб: Рома

Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
chievo se opasna ekipa doma :)
znaev deka ke bide nereseno koga go primivte prviot gol a pred utakmica mislev deka ke bide nereseno no nakratko me demantirase simpicio :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
секој коментар е премногу се додека не добиеме нов сопственик. до тогаш може само да гледаме како играчите се борат сами со себе
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
водиме 0-1 тоа добрата работа, друго се е катастрофа, одбраната и средниот ред не знаат кај терат, незнам како не примивме гол ваљда Клуж се слаби, али у второ вака ако продолжиме ќе го јадеме 100%
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Mozni protivnici za vo psmina finale: Tottenham, Schalke, Man United, Barcelona, Chelsea, Madrid, Shakhtar. Se nadevam na posledniot! :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Mozni protivnici za vo psmina finale: Tottenham, Schalke, Man United, Barcelona, Chelsea, Madrid, Shakhtar. Se nadevam na posledniot! :)
од овие само Барса,Манчестер и Реал да не ни се паднат, па и од Тотенхем имам некој страв... Шалке ми е најпосакуван :)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
имаше кавга меѓу Тоти и Бурдисо , наводно Бурдисо крајно изнервиран по примениот гол го обвинил нападот зошто не постигнале гол или слично ..... ама ништо сериозно мислам се во најдобар ред. Инаку јас освен Барселона и Реал не би ми пречел ниту еден друг противник.
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Само Манчестер сакам да се паднат имаме стари долгови кон нив :pipi:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Само Манчестер сакам да се паднат имаме стари долгови кон нив :pipi:
Со манчестер никако. Немаме сила оваа сезона никако со нив. Ептен ни е слаба одбраната за да играме со поквалитетна екипа. Ако се паднеме у таква ситуација нема да можеме со оваа одбрана да поминеме со помалку од 2 примени гола на домашен терен така да ќе бидеме кикнени одма. Само некоја послаба екипа може да ни даде надеж за понатану а што повеќе време поголема е веројатноста за средување на лошата ситуација на тимот и поголема веројатност да изненеадиме поквалитетна екипа! Тоа е моја проценка ако грешам поправете ме! Поздрав на сите фанови на Рома и да добиеме подобар газда! FORZA ROMA
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
после јануари со нови сили а ако имаме нов газда и нов тренер и јас сакам манчестер :) тоа би било вистински тест за новиот тренер. ама како што гледам ни нов тренер ни нов газда. ќе си кулираме со росела на средина на табелата
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Лично ја го посакуем Шалке зошто нивната ситуација е мизерна....Добро би било и Шахтјот иако и тие прераснаја у гигант...Барса никако ни Тотенхем!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
за натпреварот со Бари се очекува нападот да го предводат Менез,Мирко и Марко според многумина најдобриот напад што може да го има Рома оваа година, оваа тројка заедно не се изнаигра многу, имаше шанса против Лацио, но не изиграа на ниво, сега ќе видиме како ќе изиграт со Бари, се надевам ќе бидат многу ефикасни... во средниот ред Де Роси е суспендиран, незнам каква е ситуацијата со Пизаро, затоа веројатно Бриги,Греко и Симплицио ќе бидат они кои ќе го започнат мечот... во одбраната Рисе ни е повреден, па затоа Кастелини на негово место, заедно со него се очекуваат Мексес,Хуан и Касети, јас лично повеќе би сакал да го видам Сисињо на местото на Касети... Бари како гостин на Олимпико нема победа и е последен на табелета, незнам што треба да се случи да не победиме на овој натпревар!!

--- надополнето ---

да да со Шалке мислам дека имаме шанси, овие другите моментално сите се подобри од нас... само Реал,Барса и Ман.Утд да не ни се паднат
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
искрено си велам дека ќе ги убиеме со 4-0 ќешки биде така :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ајде барем ги убиевме овие од Бари,задњи се

Вучинич изгледа нема да игра денес
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Зошто Дони не е прв голман? сакам да ве прашам долго време ама заборавам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom