Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
бориело звер еден волеј и тоа е тоа :) мексес исто неодбранливо браво браво....:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.605
Поени од реакции
6.948
Срдечно ви ја честитам победата , штета не испадна мојата прогноза со точен резултат 2-0 ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
Срдечно ви ја честитам победата , штета не испадна мојата прогноза со точен резултат 2-0 ...
судијата заеба влечеше и касети и тој нубот ама досуди слободен за нив радмила го надскока де роси и даде гол.....штета
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Честито да ни е победава :)
Следни се Наполи
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Ваков гол до сега немам видено стварно браво за Бориело од центар набацена топка во леј воа е страшно само големите мајстори го прават воаа кој не го виде нека ужива .


 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
БРАВОООООООООООООООООООО РОМААААААААА БРАВОООООООО !!!!!! БРАВО И ЗА МЕКСЕС,И СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА БОРИЕЛО ШТО ТОЛКУ БРЗО СЕ УКЛОПИ :)
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
НЕ го гледав натпреварот, па се потрудив да најдам еден подолг преглед со се што е вредно за забележување од натпреварот, најверојатно. Малку подолго трае но изгледа се е сублимирано внатре. Инаку од она што можев да видам, полека полека, играва ни добива некаков идентиет, полека почнуваат да се пронаоѓаат, но морам да кажам и дека Клуж не изгледаа толку наивно, имаа неколку убави шанси и тие. Сепак еве ја и првата победа во Лигата на Шампионите, да продолжиме во победнички ритам и да се постигне уште подобро ниво на играта. FORZA ROMA


--- надополнето ---

А еве го и видеото од Зампа. Бориело го вика - Jack Sparrow !!!:pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Зампа од секогаш е бил таков :)

шала настрана дадовме гол од офсајт можда минимално Бориело беше пред двата штопера,но сепак ние да примивме таков гол бесно ќе тврдевме дека е офсајт, мора да се соочиме со фактите.... друга работа е тоа што после водството до 2-0 па и претходно Клуж направија добри акции од кои произведоа шанси за гол каде одбраната на Рома имаше срека, Бурдисо беше добро истранет од страна на Траоре(добро е што ја погоди пречката)... сепак победа си е победа нормално дека ќе се радувам, но сакам да кажам дека и оваа утакмица можеше да заврши како претходните неуспеси, не изигравме ништо посебно од претходните утакмици со Бреша и Болоња каде губивме бодови само вчера имавме срека... значи мора да се работи на одбраната, добро не го испуштам фактот што ги немаше Хуан и Рисе, кога го спомнав Рисе ми текна на Кастелини и морам да го пофалам за неговата одлична игра, мислам дека нема некоја разлика помеѓу Кастелини и Касети, со квалитетот се тука некаде, сметам дека имаме добра замена за Рисе...

голот на Бориело беше многу убав, но немој да го величите многу бидејќи ќе видете кога ќе треба да се игра со добар тим како овој во Недела со Наполи, ќе видите дека Бориело ќе се изгуби и пак ќе чекаме од Мирко и Тоти... Бориело е добар кога игра против просечни тимови, на големи мечеви се губи момакот....
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Пупоне ич не гледаш на добрите страни викаш дека сме имале киксови и дека Траоре ако ни го дал голот шо погоди пречка па после тоа Вучиниќ имаше 2-3 одлични шанси на Тоти му ги фаќаше голманов како двајца да се на голот зборувам за 1 пол. имавме доста шанси можам да кажам дека требаше да ги наполниме, а на крајот имаа и они шанси да изедначат и тоа одлични ама и нас конечно не посака желбата и сега ни останува во недела со Наполи кој се надевам дека нема пак да прокоцкаме водсвто како минатата година од 0-2 2-2 .

Тоти изигра страшна утакмица човекот како да не старее хахахахахахх!!!!!!!!!!!!!!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Пупоне ич не гледаш на добрите страни викаш дека сме имале киксови и дека Траоре ако ни го дал голот шо погоди пречка па после тоа Вучиниќ имаше 2-3 одлични шанси на Тоти му ги фаќаше голманов како двајца да се на голот зборувам за 1 пол. имавме доста шанси можам да кажам дека требаше да ги наполниме, а на крајот имаа и они шанси да изедначат и тоа одлични ама и нас конечно не посака желбата и сега ни останува во недела со Наполи кој се надевам дека нема пак да прокоцкаме водсвто како минатата година од 0-2 2-2 .

Тоти изигра страшна утакмица човекот како да не старее хахахахахахх!!!!!!!!!!!!!!
Јоцка, јас зборам за одбараната остај тоа што ние сме имале шанси, еве и тоа е лошо Вучиниќ 2-3 шанси ама не дал гол, работата е што кога се повлечеме неможеме да издржиме без да примиме гол, еден Клуж дијитираше темпо на крајот, тоа ме изнервира... нормално позитивна работа е тоа што победивме и на тоа многу се радувам, но Наполи во Недела сигурно нема толку да промашува како играчите на Клуж, тогаш дури ќе ги увидеш лошите страни....

лесно е да кажам Тоти бил ѕвер, но човекот напротив старее,се здебелува и полека неможе да игра цела утакмица, но затоа се буни да игра цела утакмица, а Раниери е пичка и не смее да го одбие, Адриано се побуни и на него не можеше да му се спротистави, го извади Менез на полувреме кој ни беше најдобар за да го пушти Адриано и тој да игра како десно крило... незнам но работите не ми се како што треба, Раниери треба сите да го слушаат,а не кој се побуни тој веднаш му погодува
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Јоцка, јас зборам за одбараната остај тоа што ние сме имале шанси, еве и тоа е лошо Вучиниќ 2-3 шанси ама не дал гол, работата е што кога се повлечеме неможеме да издржиме без да примиме гол, еден Клуж дијитираше темпо на крајот, тоа ме изнервира... нормално позитивна работа е тоа што победивме и на тоа многу се радувам, но Наполи во Недела сигурно нема толку да промашува како играчите на Клуж, тогаш дури ќе ги увидеш лошите страни....

лесно е да кажам Тоти бил ѕвер, но човекот напротив старее,се здебелува и полека неможе да игра цела утакмица, но затоа се буни да игра цела утакмица, а Раниери е пичка и не смее да го одбие, Адриано се побуни и на него не можеше да му се спротистави, го извади Менез на полувреме кој ни беше најдобар за да го пушти Адриано и тој да игра како десно крило... незнам но работите не ми се како што треба, Раниери треба сите да го слушаат,а не кој се побуни тој веднаш му погодува
Јебига јас кога викав дека има незадоволни фаци во клубот... ама тоа е. Секој ќе сака сега да игра, и секој ќе се жали.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Јебига јас кога викав дека има незадоволни фаци во клубот... ама тоа е. Секој ќе сака сега да игра, и секој ќе се жали.
Менез си ќути затоа е и жртва кога доаѓа ред да се направи замена, јас незнам Менез дали има одиграно цела утакмица, а е еден од најдобрите оваа година, Раниери вчера го вади и како што вика овој на офсајд блогот, "кај се видело крило од 100кг" :)
 
На врв Bottom