Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
најпрво пупоне среќен роденден малце со закаснување :) 2 раниери или одиси или нека те избркаат 3 некој гледаше како игравме? не бев во можност да гледам
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
114
Поени од реакции
36
Доста слаба игра имаше од страна на Рома без шанси за гол. Според мене Касети изигра најслабо со многу непотребни фаули (во негов стил) и Тоти играше многу нервозно и мислам дека време е да олади малку на клупа и го пуштат после 70-та минута како! Наполи поголем дел од натпреварот играше добар фудбал што на крај им донесе победа. Тоа е мое мислење за натпреварот! ПОзз :smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
најпрво пупоне среќен роденден малце со закаснување :) 2 раниери или одиси или нека те избркаат 3 некој гледаше како игравме? не бев во можност да гледам
Grazie jovanovski :)

кога губиме не ми се коментира многу, ќе бидам стрпелив уште некојa утакмица, при крај сум со живците... треба да се има јаки живци ако сакаш да си фан на Рома :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
Grazie jovanovski :)

кога губиме не ми се коментира многу, ќе бидам стрпелив уште некојa утакмица, при крај сум со живците... треба да се има јаки живци ако сакаш да си фан на Рома :)
neka e srekjen i od mene bratko :)
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Некако се оди надоле се е некако наопаку секој се расправа секој си бара правда во тимот ,Раниери си пробува нови тактики ,нема срце да ги извади некој играчи , нека земе само пример на Ван гал играч шо не трча не се труди бил звезда ќе седи на клупа нема да игра тоа е нормално .И некна со Наполи стави дупли бекови Касети и Сисињо демек Сисињо крило ама нема грешка .Уште малце ќе издржиме сигурно нема да не држи малер цело време .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Окака постигна гол со глава за младата селекција на Италија против Белорусија
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
и Рисе и Вучинич до сега со погодок за пепрезентациите .... само уште во Рома да стрелаат вака !
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
луѓе во последно сум презафатен ако има некој новости за сменување на тренерот или за продажбата пишете :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
луѓе во последно сум презафатен ако има некој новости за сменување на тренерот или за продажбата пишете :)
Васе тренерот сега за сега нема да се менува... а продажбата е во застој, на 1-ви Октомври требаше да се испратат фајловите со информации околу продажбата до сите заинтересирани, но тоа сеуште не се сторено, се шпекулира дека луѓето од Уникредит го диктираат ова темпо, чекаат нови заинтересирани за да Ангелучи има конкуренција со што автоматски би се зголемила цената на клубот... се одеше според планот, но откажувањето на русинот Федун и фондот Hourglass ја намали конкуренцијата, сега незнам што понатаму останува да видиме, но факт е дека Уникредит сакаат да извлечат што повеќе пари од продажбата на Рома, го чекаат вистинскиот момент, за жал само клубот губи од оваа ситуација... ќе бидам задоволен во пролет ако имаме нов сопственик

--- надополнето ---

и да заборавив нешто...

...тоа е Мирко
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
хахаха мирко....:)

ова со продажбава малку ми смрди на политика... да беше во моментов рома во топ 5-6 100% ќе имавме нов сопственик вака можеме да се надеваме дека тоти и раниери ќе се смират и рома до полусезона ќе се врати во горниот дел од табелата
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
нека му е честита наградата на нашиот капитен, најдобар играч над 29год. самиот факт што ја доби оваа награда во конкуренција на Раул,Пујол,Бекам,Гигс,Ето,Дрогба,Буфон,Жерард и Сидорф ме прави многу среќен бидејќи е избран во конкуренција на вистинско шампиони кои исто така ја заслужуваат ова награда!!--- надополнето ---

 
На врв Bottom