Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2010/09/29/2142080/roma-to-offload-fabio-simplicio-in-january-report
дечково мислеше одма прва постава ќе биде ... најверојатно ќе замине уште во јануари:tapp:
слободен е ако дојде бехрами :)
а која е поврзаноста меѓу Симплицио и Бехрами?? што фактор игра доаѓањето на Бехрами со иднината на Симплицио во Рома?? баш ме интересира??
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
а која е поврзаноста меѓу Симплицио и Бехрами?? што фактор игра доаѓањето на Бехрами со иднината на Симплицио во Рома?? баш ме интересира??
Поврзаноста ја пишува на самиот твој линк :

''Roma directors are now looking for a buyer and will use any monies from a Simplicio sale to fund a move for West Ham's Valon Behrami, who was tracked by the club last summer.''

Кешот од продажбата на Симплицио за да се купи косоварот.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
Поврзаноста ја пишува на самиот твој линк :

''Roma directors are now looking for a buyer and will use any monies from a Simplicio sale to fund a move for West Ham's Valon Behrami, who was tracked by the club last summer.''

Кешот од продажбата на Симплицио за да се купи косоварот.
па до јануари 99,9% ќе имаме нов сопственик така да симплицио може да остане
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
52
Поени од реакции
2
па до јануари 99,9% ќе имаме нов сопственик така да симплицио може да остане
E da , ali toj noviot treba da dae nesho poishe kesh pokvaliteten desen bek da zememe , ne Behrami per shto ni West Ham ne go igra vise ni na klupa ne go zimaat vise ... sve takvi ziame istrosheni fudbaleri ... nas ni treba per bek od kalibarot na Sergio Ramos , ili Dani Alves , ili Maicon , ili Evra ... mislam deka e vise dosta od izduvani i istrosheni fudbaleri , treba da se zeme neshto mlado i neshto mn dobro , videte gi Dortmund , napravija broj 1 transfer u Evropa so toa sho go zemaa onoj Kagawa od nekoja japanska liga ... maliot bushi rastura , taka da sakam malce skautite dobro da se aktiviraat , a keseto so kesh da se odvrze i da ne se zhali za dobra investicija ... Toa e toa .
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
191
Поени од реакции
5
Во линкот пишуваше дека тој сака да си замине уште во јануари оти не добива многу голема минутажа и се спомнува ако дојде Бехрами ништо фазла не измислив ја од мене:wink:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
поентата ми беше дека Симплицио може да остане и плус Бехрами да дојде, но што е до мене премногу го нејќам Бехрами за во Рома...

--- надополнето ---

се зачудив кога видов 3-0 за Стеауа и си велам сигурно Наполи се чува за натпреварот во Недела, но видов многу првотимци во составот заедно со Кавани... се надевам ќе потрошат многу енергија во Романија, па да ги суредиме во Неапол, само да кажам натпреварот ќе го суди Таљавенто и со него имаме добар скор :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
Ајде Мирко да си жив и здрав!!

--- надополнето ---

казната на Мексес намалена на два меча, значи за Џенова ќе биде спремен... Тадеи се враќа во составот на Рома, искрено на моменти ми недостигаше :pipi:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.786
Поени од реакции
1.289
среќен роденден ил принципе де монтенегро :)
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Mirko sreken rodenden a za Tadei nikogas ne mi nedostigal inema neka si odi kaj saka zaedno so Perota i Кaseti taka neka gi dadaт so e domene nema da ni zavrsat rabota ni za vo nas borec so igra 3 liga ocajni se.

Наполи во последните 10 натпревари со Рома нема победа да се надеваме и дека во недела ќе продолжи таа серија на очај .
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
NAPOLI (3-4-2-1): De Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Grava; Zuniga, Pazienza, Gargano, Dossena; Hamsik, Lavezzi; Cavani.
A disposizione: Iezzo, Santacroce, Aronica, Yebda, Maggio, Sosa, Dumitru.

ROMA (4-4-2): Lobont; Cassetti, Burdisso N., Juan, Riise; Brighi, Pizarro, De Rossi, Menez; Totti, Borriello.
A disposizione:
Doni, Burdisso G., Cicinho, Castellini, Greco, Simplicio, Vucinic.
Squalificati:
Mexes, Perrotta.
Infortunati: Julio Sergio, Taddei, Adriano

Кога ќе го видам Касети во 1 тим се ежам и ме фаќа сафра воа немоѓуќе ја очекувам победа со 2 гола разлика па ќе видиме.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.283
Поени од реакции
7.757
ајдее одиме на победа!!! очекувам убави нешта од Капитенот!!!

--- надополнето ---

Корвиа со втор гол за Лече, наш играч е овој!!! имаше пред некое време негова изјава демек Рома го заборавила
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
povtorno poraz povtorno na dnoto :( ..dobro da prasam ima nekoja informacija ce dojde nov gazda ednas vise da se sredimo ili ne ??? i ovoj ranieri do koga ce bide ovde ???? :mad:
 
На врв Bottom