Фан Клуб: Реал Мадрид

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
честито титулаааааа...:D
следни швабите од Минхен!!
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Фала фала за честитките :свиркам:
И лига на шампиони е наша
HALA MADRID
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.560
Поени од реакции
14.328
Eве го и постот, читајте болдот, ова е после првото Ел Класико каде Роналдо беше најголем кривец што изгубивме.

Тоа е тоа..​
Многу од фановите на Реал поради еден ебан шут заборавија се што тој направи за Реал досега. Го заборавија ли финалето во купот ? Роналдо мораше сам да го влече Реал во 80% од сите натпревари со Барса кои сме ги играле од 2009 година па наваму, но тој покажа дека не го може тоа. Не е проблем овој натпревар. Проблемот е во сите натпревари што Реал ги играше против Барселона, од кои 70% ги игравме со дефанзивна тактика, кога тој речиси не ни добиваше ни поддршка од соиграчите. 2010 во поразот (0 - 2) беше наш најзабележителен играч али џабе кога ВДВ промаши чиста шанса, и кога Чави со еден потег ја матираше целата наша одбрана, финалето во купот го одигра добро, првиот натпревар во ЛШ не се забележуваше затоа што немаше никаква поддршка од своите соиграчи, во вториот натпревар од ЛШ беше наш најдобар играч затоа што имаше поддршка, имаше зад себе соиграчи кои му помагаа, никој не го кривеше него до сега. И сега кога требаше само да ја пласира топката во мрежа, му се случува тоа што во 98% од случаите не би му се случило, и уште 100 пати да му се укажи таа прилика ќе промаши еднаш или ниеднаш, тоа е пресудниот фактор кога после еден таков натпревар мислиш дека се си заебал, до таа ситуација тој воопшто не беше лош, поведе една одлична контра која Ди Марија ја заеба. Проба да се поврати кога помина еден играч и го фаулираше Пике, али потоа оној безвезален пас кон Марсело се само доказ за неговиот очај и фрустрации кои во тој меч ги претрпе.​

Дека го заеба натпреварот, го заеба. Али тој доволно се докажа во Манчестер, да сакаше можеше таму да ја заврши кариерата, али сакаше повеќе.. Сакаше нешто повеќе од Манчестер, и дојде во Реал, и затоа сега се наоѓа пред голем предизвик. Ги сруши сите противници, и мали и големи, Милан, Арсенал, Интер, Тотенхем, Валенсија, Атлетико, итн итн.. И остана само уште еден, али запамтите што ќе ви кажам: ќе ги сруши и нив кога-тогаш. Минимум уште 5 години ќе игра во Реал, и една освоена Лига на шампиони и блескави партии на Роналдо ќе бидат доволни за да се прикрие се она за што хејтерите му замеруваат.​
Иначе Бензема е прогласен за најдобар француски фудбалер:​
Од ден на ден ми е се поомилен..​
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
бравоо браво браво ПУНИ КУЧКА!!!!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.534
Поени од реакции
17.918
Честито денеска ги напраевте мајмуни поштено ги плеснавте
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Не се палите пред време бе, тепавме на среќа. Барса имаа посед и број на пасови на кои можеме само да им љубомориме, цело време се браневме. :P
Конечно проработи она што го чекаме цела сезона. Одбраната екстра Пепе звер, Арбелоа цело време на ниво освен за голот али нема везе, Коентрао не го пројдеа ни еднаш ако не се лажан. Кедира ман оф тхе меч. Ај честито титула па сега вака сурово и со швабите. И од сега само со песимистички став пред старт на утакмица. :D
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
МУРИЊО ЗА ДОЖИВОТЕН ТРЕНЕР НА РЕАЛ !
Ех и ние викавме така ама сепак замина.

Ајде честито победа,вооедно и титула сосема заслужено ајде уште Баерн во Среда(мислам дека ги добивате на бернабе)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ви текнува на муабетот што ви го удрив по Баерн за нефорсирањето на играчите у тој дуел и причината и намерата да се задржат тие одлични 1 - 1 ? :cool:
Syn sostavot vo dvata meca e identicen.Ako nekoj kalkulirase so sostavot toa bese Pep i vidovme sto stori. Mourinho naprotiv ne odmorase fudbaleri tuku igrase so prv tim.

Real Madrid starting lineup vs Bayern Munich :- Casillas, Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Alonso, Khedira, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema.
Real Madrid starting lineup vs Barcelona :- Casillas, Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Alonso, Khedira, Di Maria, Ozil, Ronaldo, Benzema

Cestitki za se poociglednata titula vo LaLiga za fanovite na Real Madrid .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom