Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
^ Најјак пас од Пирло, оној од корнер ако го гледате, тоа сигурно било пред крај.




:pos:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ај да се сконцентрираме за Ел Мадригал и да заборавиме за ЛШ.Мене уопште не ми беа интересни дуеливе со Милан го знаев исходот претходно.Во групната фаза си ја завршивме работата и сега може да си го ладиме.Атлетико Мадрид иако има пад во формата сеуште е јак и треба да се посвети внимание на него.Мур си ја знае работата најдобро.
Како сте во скор со Милан,сега за сега 1-2-1 со теа што ние лани ве тепавме сред Мадрид а ви 14 натпревари во Милано немате победа.

--- надополнето ---

GokiMilanelo напиша:
Како сте во скор со Милан,сега за сега 1-2-1 со теа што ние лани ве тепавме сред Мадрид а ви 14 натпревари во Милано немате победа.
и да како демек не им се играло на Реал вчера портив најголемиот ривал во ЛШ,чудно незнаев дека и Озил играл вчера,можда и со Барса нема да ви се Игра или ви е станата нокна мора.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Како сте во скор со Милан,сега за сега 1-2-1 со теа што ние лани ве тепавме сред Мадрид а ви 14 натпревари во Милано немате победа.

--- надополнето ---



и да како демек не им се играло на Реал вчера портив најголемиот ривал во ЛШ,чудно незнаев дека и Озил играл вчера,можда и со Барса нема да ви се Игра или ви е станата нокна мора.

Ве решија двете досегашни најголеми дрва во Реал (Бензема и Леон). Најпаметно ти е да ќутиш
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Ве решија двете досегашни најголеми дрва во Реал (Бензема и Леон). Најпаметно ти е да ќутиш
сега ме изнасмеаа:pos2: а вас бе кој ве реши 38 годишен дедо,ова не ти ребаше признај
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Како сте во скор со Милан,сега за сега 1-2-1 со теа што ние лани ве тепавме сред Мадрид а ви 14 натпревари во Милано немате победа.

--- надополнето ---



и да како демек не им се играло на Реал вчера портив најголемиот ривал во ЛШ,чудно незнаев дека и Озил играл вчера,можда и со Барса нема да ви се Игра или ви е станата нокна мора.
Abe svakate li vie deka ne im se igrase so vas, zosto ste tapa, kamenja, imeto ne vi igra tuku igracite, a oni se drva nad drvata, teski dilajli:tapp:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
сега ме изнасмеаа:pos2: а вас бе кој ве реши 38 годишен дедо,ова не ти ребаше признај

Не реши? :pos: Старецот ви е најдобар, тој догодина ќе е чиновник на дресот на рамењата ќе има чин како во армија што имаат, а Сидорф, Пирло, Гатузо и остали ќе се еден чин под него... а Робињо и Пато како гуштери по бурек и весник ќе ги праќаат
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.271
Како сте во скор со Милан,сега за сега 1-2-1 со теа што ние лани ве тепавме сред Мадрид а ви 14 натпревари во Милано немате победа.

--- надополнето ---



и да како демек не им се играло на Реал вчера портив најголемиот ривал во ЛШ,чудно незнаев дека и Озил играл вчера,можда и со Барса нема да ви се Игра или ви е станата нокна мора.
Најбитното, два пати Реал прв во група. И сега следува цитат, дека се е џабе, и пак нема да поминеме осминафинале. :icon_mrgr
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Најбитното, два пати Реал прв во група. И сега следува цитат, дека се е џабе, и пак нема да поминеме осминафинале. :icon_mrgr
Следува „не ти требаше ова признај“ :pos:



Ni con el laser pueden con Mourinho! :ne_zboram
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
De la Red (04.11.10 - press): Сакам да им се заблагодарам на сите за поддршката која ми ја даваа цело ова време. Се борев без резултат, но докторите ми препорачуваат да застанам овде. Секогаш сонував да будам фудбалер и да успеам овде, во најголемиот клуб на светот. Екипата која ме гледаше како растам од најрана возраст и екипата во која објавувам дека се повлекувам од фудбалот како играч. Сега ќе се занимавам со него како тренер. Имам проблем со срцето, но моето срце секогаш чука за Real Madrid.
Сакам да почнам нова етапа, и клубот ми нуди голема шанса. Ќе можам да продолжам од блиску да работам овде, во мојот дом. Ќе се обидам да научам кои се функциите на тренерот и ќе дадам се од себе за да успеам во тоа. Имам желба, воља и илузија и голема благодарност до клубот за оваа шанса. Долго време го пратам фудбалот од друга перспектива и подготвен сум за оваа нова етапа. Real Madrid сега е една од најсилните екипи во Европа.
Мојата мета е да водам голем клуб, како Real Madrid, да се чувствувам задоволен од самиот себе. Сакам да се внесам во оваа работа и еден ден да бидам дел од елитата.
Mourinho од првиот ден бев свесен за мојата ситуација. Ми рече јасно дека ако можам да играм ќе смета на мене и ако не дека со задоволство ќе ме прими како дел од неговата работна група.
Поминав низ многу убави моменти. Со juvenil A, со Quique Sánchez на клупа испеав да станам играч. Се сеќавам на успесите со Castilla и онаа година во Getafe кога имавме одлична сезона. Таа година особено ја паметам затоа што бев повикан да играм со репрезентација и бев дел од ЕП. Потоа се вратив во клубот на мојот живот.

Колку фанови има Реал Мадрид во МК
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
абе GokiMilanelo, очигледно си многу љубоморен штом идеш тука да трескаш глупости,а не си пишуваш во твојот фан клуб...
ама да,нема за што да пишуваш освен дека Мадриѓани ве посрамотија во 2-те утакмици!!
:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom