Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Колку е убаво да се гледа вакво нешто, живцирања во текот на целиот натпревар, на крајот победа. Сјајна игра во второто полувреме, првото треба да се заборави. Иначе ќе им ги дадевме и порано тие голови да не играа со 5 стопери и 3 бека. Но ете, повторно се враќаме на истото, Роналдо бог, немам зборови, да го нема него...

Икер - Што да прави и тој, не можеше ништо да направи за голот, потоа имаше неколку добри интервенции.

Марсело - Фантастичен, јас му се восхитувам, од натпревар во натпревар е се подобар и подобар.
Рамос - Непрепознатлив, лош, не сум задоволен од него. Мора и може многу подобро тој.
Пепе - Пред некое време реков дека не ми дава голема сигурност тој, добро е што победивме, па со тоа се надокнади неговата лоша игра.
Карваљо - Добар.

Чаби - И тој добар, одзема многу топки на средината, испрати исто толку кон нападот.. Фалеше уште да го погодеше и оној волеј.
Кедира - Добар добар, задоволен сум со него.

Ди Мариа - Тој игра во текот на целиот натпревар топло-ладно. Нема измеѓу. Вечерва се кога ќе се собере, добар. Даде важен гол кој не врати во живот.
Озил - Не воодушеви многу со играта, константно противнците создаваа притисок на него и секогаш до себе имаше 2 играчи.
Роналдо - Повторно... има ли крај ? Повторно фантастичен, не само поради головите, општо во текот на целиот натпревар беше сјаен, учествуваше во играта, организираше напади, вршеше притисок на противничката одбрана, со еден збор, феноменален. Постигна 2 гола, а и за првиот и тој има голема заслуга, шутираше од 30 метри топката се одби само до Ди Мариа.. Не знам што би правеле ние без него.

Игуаин - Катастрофален, се издвојува. Беше најлош од сите.

Бензема - Е да биде ваков секој натпревар.. И тој игра топло-ладно, вечерва практично тој ни ја донесе победата. Добар, многу добар !

Лека ноќ на сите. :)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Брат , не е Трезе веќе во Јуве ама остануваат симпатиите кон неговата игра а?

Херкулес со овој тим може да стори многу , затоа сега ... со среќа ... ужасно стартуваше тимот, очигледно ќе се подобрите.
Кај и да игра ќе ја пратам неговата игра, на голот се радував подеднакво како и на двата на Јуве, се уморив денес од рипање низ соба. :)
Како и да е и јас задоволен и фановите на Реал, резултатот не ми беше важен, важно Трез ја повтори неговата класа. Поточно јас не се ни сомневав али тука некој у фан клубов ги оспоруваше неговите квалитети ( позз до vamos real :) )
Поздрав и честито победа !!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Авантурите на Херкулес во Шпанија: Втор дел

Херкулес убеден во своите моќи уште пред да се соочи со кралевите и султанот Озил I веруваше во победа. Така и испадна Херкулес го зададе првиот удар ....кралевите беа во подредена позиција...напаѓаа од сите страни но неможеа да го совладаат моќниот Херкул. Едноставно Херкулес реши да се брани со сите сили против страшните кралеви. Боговите означија крај на првата рунда во која предноста му припаѓаше не Херкулес. Но во втората рунда моќниот волшебник/врач Мурињо ја ослободи скриената моќ на кралевите ...тие се претворија во страшното повеќеглаво чудовиште. Неговите четири глави Игуаин,Роналдо,Озил,Ди марија беа преголем залак за Херкулес.....првин првата глава на чудовиштето(Роналдно) го нападна ранливиот Херкулес но овој успешно се одбрани ...но така забревтан не ја забележа другата глава на чудовиштето( Ди марија ) која му зададе смртоносен удар....така ранет Херкулес беше лесен плен за освежените кралеви. Тие продолжија со своите напади...Херкулес неможеше уште долго да ги одбива нападати по што требаше во секој миг да падне...освен 4тирите глави се појави уште една (Бензема). 5тата глава беше свежа и внесе дополнителна оштрина кај моќното чудовиште....по одбиениот напад на 5тата глава ...првата глава уште еднаш зададе смртоносен удар по што Херкулес падна на земја....неговиот гард беше спуштен и чудовиштето продолжи да го напаѓа се додека не му зададе уште некој смртоносен удар пред да подлегне на повредите и да замине во легендите. Тралала и си живееја среќно се до крајот на лигата :)
5тата глава беше телешка и внесе дополнителна оштрина кај моќното чудовиште...

Мала поправка :pos:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Споменик на Роналдо сред Мадрид!
Бензема е клучен за победава над моќниот Херкулес
Чаби бог на средината на теренот! :)
Definitivno e ova:):):) mnogu bi sakal da mu dae sansa so Milan i taka nema da izgubime na San Siro, a i gledam na klipov vo prvo poluvreme utnas cista sansa za gol:icon_neut
Isto taka i Ronaldo mnogu go falite deka bil super:):):) samo taka neka prodolzi!
koja mestenka ejjjjjjjj bravos prv pat gi igram ovaa sezona real 1-2 za 100 :D trebase da stavam poveke ama noobovi sve se uplasiv da ne bidi x-2 :S
Kako si znael ti sve be konzervo:tv: daj be drug pat kazuvaj koa ima sigurna da fatime i nie, a ne samo ti:pos2:
Кај и да игра ќе ја пратам неговата игра, на голот се радував подеднакво како и на двата на Јуве, се уморив денес од рипање низ соба. :)
Како и да е и јас задоволен и фановите на Реал, резултатот не ми беше важен, важно Трез ја повтори неговата класа. Поточно јас не се ни сомневав али тука некој у фан клубов ги оспоруваше неговите квалитети ( позз до vamos real :) )
Поздрав и честито победа !!
Bravo bravo ti dae Trez gol ama Real si e Real, ne dozvoluva od vakov tim iznenaduvanje:)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Кај и да игра ќе ја пратам неговата игра, на голот се радував подеднакво како и на двата на Јуве, се уморив денес од рипање низ соба. :)
Како и да е и јас задоволен и фановите на Реал, резултатот не ми беше важен, важно Трез ја повтори неговата класа. Поточно јас не се ни сомневав али тука некој у фан клубов ги оспоруваше неговите квалитети ( позз до vamos real :) )
Поздрав и честито победа !!
Ем голот одличен -прецизно изведено немоќ на голманот- , ем потоа одлична шанса ( ама Касиљас не е било кој обичен голман...) , а ем Реал тепаше сепак на крајот со добра игра и на другиот Французин на теренот.... и јас сум задоволен од партијава воглавно доста многу!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Мou: Marcelo has been playing fantastically well since the start of the season. He has more time to recover because he hasn't been called-up by Brazil. This is better for us but worse for Brazil, who miss out on having a full back of his quality

Cristiano: "Mourinho gave perfect and correct orders during half-time that changed the team. Everything has to work on the pitch, it isn't enough to attack well. Everything we did in the second half was perfect and that's why we won."

Benz: Whenever we speak, Mourinho always tells me I can do much for the team on the pitch. Before the game, I told the coach I was going to work to play more."
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Брееее играњеее...штооо убавоооо.
епа ае честито победа, Бенземава вака така ќе го биде изглеа, има има надеж.
Роналдо ѕвероња, секоја чест за дечкото, а исто и за Марија, на почеток бев малку скептична, ама среќна сум што се тоа падна у вода...
идеме натака сега.
ете го тоа што го зборев ланска сезона, дека еден кога е на врвот, стои некое време и постепено, почнува да паѓа...а тој што е доле се враќа најгоре:wink:

П.С. Очекувам приказната на даре да се дае као лектира уште во 1во одд!!!:)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Составот го знаеме, дај боже да победиме и да останеме на врвот. Посакувам натпревар како минатиот, без многу замарање, лесна реализација и рано водство што мислам дека ке биде најбитно. Очекувам 1-3. :) Бензема ако не игра, сигурно ке биде поштеден за утакмицата со Милан:tv:
Хахахахахаахха иди бе у...ме изнасмеа :)

Иначе очекувам победа, а резултат 1-3 :)
Ај сеа признај дека виде од мене:back: Мала шала.

Одлична игра, Марсело што ли правеше.... па НАЈДОБАР е. Игуаин не беше толку лош како што зборите, имаше 1-2 добри дриблинга во шеснаесетникот и нафрлени топки по истите. Шанса некоја не му се укажа за да реализира и тоа е тоа. Шут од далеку успеа да го рани Херкул :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Benzema se budi i Madrid se vrakja



--- надополнето ---

Znae nekoj koa ke ima repriza Hercules - Real Madrid??? mora da gledam, da vidam sto mu teknalo na Benz da izigra dobro:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Znae nekoj koa ke ima repriza Hercules - Real Madrid??? mora da gledam, da vidam sto mu teknalo na Benz da izigra dobro
Утре, од 13 или 14 часот, тоа време некаде го даваат тој натпревар што се играл во сабота во 20 часот, а во вторник го дават тој од сабота во 22. На Алфа секако.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Team Games Goals Points
Real Madrid 3 5 - 0 9
AC Milan 3 3 - 3 4
AFC Ajax 3 3 - 4 4
AJ Auxerre 3 1 - 5 0

Со победа во против Милан ќе бидеме 5 бода пред второпласираниот Ајакс :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom