Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Најверојатно нема да можам да пишам пред па еве сега да им посакам среќа на играчите и да ја задржиме позицијата со можност и да ја зголемиме предноста.Се читаме се надевам радосни после натпреварот.
ХАЛА МАДРИД!!!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Posle tocno 1 godina i 5 dena vo natprevarite vo La Liga nema da go gledam Real Madrid. Togas ne go gledav koga izigravme so Sporting Gijon 0-0 vo gosti, ama od togas pa navamu nema propusteno eden natprevar vo Spansko do denes, moram...:)

So sreka vecer i se nadevam na pobeda...VAMOS REAL!!!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
ESTEBAN VIGO APUESTA POR: CALATAYUD; CORTES, PAMAROT, RODRIGUEZ, PACO PENA; FRITZLER, ABEL AGUILAR: TIAGO, VALDEZ, THOMERT; TREZEGUET

Составот на Жозе Мурињо нема потреба да го пишувам. :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Составот го знаеме, дај боже да победиме и да останеме на врвот. Посакувам натпревар како минатиот, без многу замарање, лесна реализација и рано водство што мислам дека ке биде најбитно. Очекувам 1-3. :) Бензема ако не игра, сигурно ке биде поштеден за утакмицата со Милан:tv:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
ESTEBAN VIGO APUESTA POR: CALATAYUD; CORTES, PAMAROT, RODRIGUEZ, PACO PENA; FRITZLER, ABEL AGUILAR: TIAGO, VALDEZ, THOMERT; TREZEGUET

Составот на Жозе Мурињо нема потреба да го пишувам. :)
Нели не требаше да игра Трезеге?:icon_lol:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Нели не требаше да игра Трезеге?
Така се зборуваше нешто во текот на неделава, наводно повреден бил, ама изглеа се опоравил. Чим Дренте не игра, не е страшно. :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Така се зборуваше нешто во текот на неделава, наводно повреден бил, ама изглеа се опоравил. Чим Дренте не игра, не е страшно. :)
Не,туку заради црвениот што го доби пред 2 натпревари мислам.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Глава 4 : Авантурите на Херкулес во Шпанија

Еднаш многу одамна зад 7 планини,7гори.....бла бла зад 7 мек доналдси си живееше еден многу моќен човек по име Херукулес. Тој за време на својата посета на Шпанија се соочи со вештерката од Каталонија. Херкулес без никакви потешкотии успеа да ја совлада озогласената вештерка. Му беа потребни само 2 удара за да ја убие опасната вештерка. Кралевите во престолнината беа благодарни на овој хуман човек што успеа да и нанесе тежок удар на вештерката. Но тие на беа свесни дека и нив ги демне опасноста да бидат нападнати од Херкулес....неколку недели подоцна пророштвото стана реалност. Херкулес тргна против Кралевите...но тие сега се обединети ...убедени во својата моќ. На нивната страна е и моќниот врач Жозе а тука е и султанот Озил I . Каков ќе биде исходот од борба останува да видиме......To be continued :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Не,туку заради црвениот што го доби пред 2 натпревари мислам.
Ау да бе, педери овие од федерацијава.. :)) Не ме интересира бе, реков, штом Дренте не игра не е страшно. :icon_lol:

--- надополнето ---

Глава 4 : Авантурите на Херкулес во Шпанија

Еднаш многу одамна зад 7 планини,7гори.....бла бла зад 7 мек доналдси си живееше еден многу моќен човек по име Херукулес. Тој за време на својата посета на Шпанија се соочи со вештерката од Каталонија. Херкулес без никакви потешкотии успеа да ја совлада озогласената вештерка. Му беа потребни само 2 удара за да ја убие опасната вештерка. Кралевите во престолнината беа благодарни на овој хуман човек што успеа да и нанесе тежок удар на вештерката. Но тие на беа свесни дека и нив ги демне опасноста да бидат нападнати од Херкулес....неколку недели подоцна пророштвото стана реалност. Херкулес тргна против Кралевите...но тие сега се обединети ...убедени во својата моќ. На нивната страна е и моќниот врач Жозе а тука е и султанот Озил I . Каков ќе биде исходот од борба останува да видиме......To be continued
Се надевам дека приказнава ќе има среќен крај за кралевите. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Глава 4 : Авантурите на Херкулес во Шпанија

Еднаш многу одамна зад 7 планини,7гори.....бла бла зад 7 мек доналдси си живееше еден многу моќен човек по име Херукулес. Тој за време на својата посета на Шпанија се соочи со вештерката од Каталонија. Херкулес без никакви потешкотии успеа да ја совлада озогласената вештерка. Му беа потребни само 2 удара за да ја убие опасната вештерка. Кралевите во престолнината беа благодарни на овој хуман човек што успеа да и нанесе тежок удар на вештерката. Но тие на беа свесни дека и нив ги демне опасноста да бидат нападнати од Херкулес....неколку недели подоцна пророштвото стана реалност. Херкулес тргна против Кралевите...но тие сега се обединети ...убедени во својата моќ. На нивната страна е и моќниот врач Жозе а тука е и султанот Озил I . Каков ќе биде исходот од борба останува да видиме......To be continued :)
Хахахахахаахха иди бе у...ме изнасмеа :)

Иначе очекувам победа, а резултат 1-3 :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Прв пат сезонава сме у ситуација да губиме ми се чини, да видиме како ќе се справат со тоа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom