Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Едно тактичко потпрашање :) бидејќи нешто читав за тоа денес: Роналдо, Озил и Кака, можат да играат заедно или некој мора на клупа?

-------- Алонсо ------ Кедира -----

--Кака ------- Озил ------- Роналдо ---

------------- Игуаин ------------------

?
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
------Алонсо ---- Кедира-----

------------ Кака -----------------
----Озил------------Роналдо----
-------- --Игуаин ------

мислам дека вака е подобро ако може да се уиграат вака
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
-------- Алонсо ------ Кедира -----

--Кака ------- Озил ------- Роналдо ---

------------- Игуаин ------------------

?
:raz::nenene:!!!
Озил може да игра и крило,така да само Кака и Озил би ги замениле позициите.:toe:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.223
Поени од реакции
53.379
Едно тактичко потпрашање :) бидејќи нешто читав за тоа денес: Роналдо, Озил и Кака, можат да играат заедно или некој мора на клупа?
Знаеш дека со Мурињо се е можно. :)

Озил може слободно да игра на местото на кое вчера играше Ди Мариа. Ако го гледаше вчера натпреварот, виде дека 2-3 пати Озил направи продор по страна како класично крило. Сеа можеби ја нема таа пробивност како Ди Мариа, но би можел да покрие и таму. A можат и да ги ротираат местата со Кака во текот на натпреварот.

Озил----Кака----Роналдо...... why not? :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
На Снајдер му тргна и играше супер се додека не му ја еб*а мајката, после му требаше време да се врати. Уште сум убеден дека ако останеше ќе играше добро... да не одиме пак со тоа (Madrid ќе ме нападне :icon_lol:) А Рафа беше просечен играч, одлична замена но не доволно добар за првотимец во Реал.

Озил е pure talent... млад играч кој има можнос за уште поголем напредок. Современа 10-ка, трча огромна километража, може да покрива и по страните, германска дисциплина... не се откажува до крај! Најважно е што досега се покажува како скромен и гладен за фудбал. А дури е Мурињо кај нас не се плашам дека може да почне да изиграва ѕвезда како Игуаин моментално.
Абе не ми е муабетот да те напаѓам тебе или било кој друг, ама ок, ко си убеден во тоа нема резон јас сега да те разубедувам кога и онака нема веќе значење за Реал дечкото.

И не знам зошто мислите дека Игуаин изиграва ѕвезда или е во лоша форма како шо прочитав назад, напаѓач е, играме пресинг фудбал нешто што е релативно ново за Реал а и за него знаејќи дека е тука од копиљ, засега добро се снаоѓа во таа улога, штом еден напаѓач влегува во толку шанси како него нема тука простор за сомневање во формата, прашање на време е кога ќе почне да постигнува голови, зарем уште не сте убедени во неговиот талент? Јас сум сигурен дека пак ќе биде најдобар стрелец сезонава.

П.С. Ако добро се сеќавам, лани Игуаин првиот гол го постигна Октомври негде...

Едно тактичко потпрашање :) бидејќи нешто читав за тоа денес: Роналдо, Озил и Кака, можат да играат заедно или некој мора на клупа?
Тактички е можно, ама на Кака ќе му треба многу повеќе од молење во Севишниот за да влезе у прв тим :icon_lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.223
Поени од реакции
53.379
И не знам зошто мислите дека Игуаин изиграва ѕвезда или е во лоша форма како шо прочитав назад, напаѓач е, играме пресинг фудбал нешто што е релативно ново за Реал а и за него знаејќи дека е тука од копиљ, засега добро се снаоѓа во таа улога, штом еден напаѓач влегува во толку шанси како него нема тука простор за сомневање во формата, прашање на време е кога ќе почне да постигнува голови, зарем уште не сте убедени во неговиот талент? Јас сум сигурен дека пак ќе биде најдобар стрелец сезонава.

П.С. Ако добро се сеќавам, лани Игуаин првиот гол го постигна Октомври негде...

Види поназад, пишав... не се сомневам у талентот на Пипита, тој е веќе докажан стрелец за разлика од Бензема. Само се чека моментот кога ќе проработи... :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.543
Поени од реакции
10.002
Дечки ај едно прашање! Каде ви е BATISTUTA 9 (тој што го сакаше Бензема :) ) ?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.936
Шо бара Кака во прв состав? Нека го опраат да оди на нозе и клоцата.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Дечки ај едно прашање! Каде ви е BATISTUTA 9 (тој што го сакаше Бензема :) ) ?
мене ме бараше?!
овде сум, немав нет речиси цело лето, па затоа ме немаше...
благодарам на прашањето, ама искрено шо така ти текна па баш за мене?!
поздрав до мадристите, само ќе кажам дека сум импресиониран од Озил, дечкото е гениј и многу ме потсеќа на Зидан и начинот на кој тој командуваше со целата средина на Реал, само ако продолжи така небото ќе е граница за него... пред се ме радува шо е тимски играч, и шо трча као за двајца и го има секаде, и неверојатен осет за пас... доколку и другите работат како него ќе имаме многу години успешни пред нас!!!
поздрав

--- надополнето ---

oва е повеќе од доволно...
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
870
Oooooooooo se vrati Batistuta 9...pozz:smir:

--- надополнето ---

Едно тактичко потпрашање :) бидејќи нешто читав за тоа денес: Роналдо, Озил и Кака, можат да играат заедно или некој мора на клупа?
Pa jas bi igral neshto vaka, so shto znam deka vo ex-klubovite ovie dvajca igraa na ovie pozicii koi kje gi postavam...
- Ronaldo - Ozil - Kaka -​

--- надополнето ---

Look vo tema Inter, kakvi zaebancii ima, ovdeka nedaj boze da se pochne kje bidi bolni ste, vakvi ste, takvi ste. Mozno e i da se ubacat nekoi kako vekje ne im se pishuva vo fan klubot:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.463
Поени од реакции
9.868
Уф, конечно излезе..


--- надополнето ---Не го пуштаме Мур.

Кедира со највеќе претрчани километри во натпреварот со Ајакс (11 км), и највеќе успешни пасеви (93,1%).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.587
Поени од реакции
37.297
Ова за Роналдо-Кака-Озил имајте во предвид дека не е fantasy football manager :)

Look vo tema Inter, kakvi zaebancii ima, ovdeka nedaj boze da se pochne kje bidi bolni ste, vakvi ste, takvi ste. Mozno e i da se ubacat nekoi kako vekje ne im se pishuva vo fan klubot:)
И кај нас не е секогаш така ама повремено знае да не инспирира некоја глупост на Јуве или Милан, и уште ако се затрча некоја „жртва“ од други фан-клубови тогаш настанува ремет-шоу :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom