Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
Глеате сеа како требаше да играат Снајдер и ВдВ? :tv:
Па Снајдер уз Мурињо сите знаеме како изигра, ене го, главен кандидат за Златна тoпка е.
За ВдВ не коментирам, али за Снајди под капа на Мур друга ке беше сликата и во Реал, самиот кога дојде тука рече како можеле да продадат таков играч за таква сума. Друго е кога Шустер ти е тренер, друго е кога '' специјалниот '' ти е тренер.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.223
Поени од реакции
53.378
A што му фалеше на Снајдер пред да се повреди у Реал !? Ај немојте пак со тоа...


Едино мене ме плаши одбраната... Досега немаме примено ниту еден гол, ама и немаме играно со екипа која има заебани крила и напаѓачи. Таа левата страна кај шо е Марсело уште ми е ризична. Сега за сега добро се покажа, ама му нема дојдено некој "Хесус Навас" тип на играч за да можеме да бидеме сигурни дека и таа дупка веќе е покриена.
Исто. Уште не верувам дека Марсело може да се справи со некое надпросечно крило. Али тогаш може да се употреби Арбелоа, при Озил и Ди Мариа/Роналдо нема толку да требаат офанзивните продори на Марсело. Арбелоа може да игра ко вчера, само да чека у одбрана. Сеа нормално треба да игра на ниво, а не и тој да греши... Али ќе се снајде Мурињо! :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.004
Поени од реакции
7.487
браво за Нас а посебно за Озил:)
како што се сеќавам по други фан клубови одамна го прогласија Озил за промашување,ама после овие 2 утакмици па и онаа со Мајорка воопшто не изгледа така

Кај се сега тие кои велеа дека е големо промаршување а а ?? :)

Озил досега во две утакмици блеска,пред да ја прими топката знае каде да ја подаде,од него очукувам уште многу во дресот на Реал Мадрид.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
И ја да пишам нешто...
го делам мислењето на повеќето дека ова е најдобриот меч на Реал последниве 4-5 години, вака треба да игра овој тим, ова е вистинскиот Реал
Константен притисок во текот на целиот меч, безброј шанси, шутеви кон противничкиот гол, одлична игра на средината и малце работа за дефанзивците. Нема да кажам перфектно зошто секогаш може подобро.
Посебен кеиф ми прави тоа што Касиљас имаше само една интервенција што не беше случај минатите сезони кога тој беше единствениот кој со неверојатни интервенции не вадеше во одбрана

П.С. Озил бе брат....:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Па Снајдер уз Мурињо сите знаеме како изигра, ене го, главен кандидат за Златна тoпка е.
За ВдВ не коментирам, али за Снајди под капа на Мур друга ке беше сликата и во Реал, самиот кога дојде тука рече како можеле да продадат таков играч за таква сума. Друго е кога Шустер ти е тренер, друго е кога '' специјалниот '' ти е тренер.
Околу тоа како ќе играше во Реал под Мурињо може да дискутираме само во граници на претпоставки, јас стојам на тоа дека Снајдер не беше играч за Реал, не му одговараше играта на Реал, во никој случај. И не беше проблемот шо го продадија, туку шо го продадија без да донесат права замена, само осакатен Кака и просечен ВдВ.
Озил засега изгледа како правото нешто.

A што му фалеше на Снајдер пред да се повреди у Реал !? Ај немојте пак со тоа...
Па се повреди, не умре па да не може да игра, толку го биваше та...

Чисто компаративно ги споменав, оти и двајцата беа плејмејкери и донесени да го прават токму тоа што Озил го прави во овој краток период, не можам да опишам да ти доловам колку далеку беа од такво нешто ако сам не можеш да забележиш.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Млада верзија на Гути, но која ке трча насекаде од теренот. Го зборев ова, во секој пост кога зборував што фали во тимов.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Млада верзија на Гути, но која ке трча насекаде од теренот. Го зборев ова, во секој пост кога зборував што фали во тимов.
Каналес е Гути втор дел, додека Озил ти е Зидан, тоа го имам пишано неколку страни наназад, а мислам дека и Манга се сложува со тоа . :)
Макар што секој играч си е приказна по себе, ова ти се муабети напразно :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.463
Поени од реакции
9.867
Млада верзија на Гути, но која ке трча насекаде од теренот. Го зборев ова, во секој пост кога зборував што фали во тимов.
Млада верзија на Зидан со швабски менталитет.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.463
Поени од реакции
9.867
Озил е единствениот играч во поново време кој на првите два натпревари на Бернабе бил поздравен со такви овации. Добро, можеби и Роналдо дебелиот кога на дебито постигна два гола против Алавес, но да играш на позицијата на Озил е далеку потешко, па затоа мислам дека апсолутно си ги заслужи тие овации.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.936
Озил е единствениот играч во поново време кој на првите два натпревари на Бернабе бил поздравен со такви овации. Добро, можеби и Роналдо дебелиот кога на дебито постигна два гола против Алавес, но да играш на позицијата на Озил е далеку потешко, па затоа мислам дека апсолутно си ги заслужи тие овации.
И снајдер и вдв почнаа фуриозно. Се сеќаваш
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom