Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Доста бе со таа титула веќе ..... кој ви ку*ац... титула од ранг на тачи купот.... не се зезајте
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.428
Поени од реакции
13.818
Mourinho (11.08.10 – the Contenders, CNN):
Очекувам да продолжам да освојувам титули. Ги освојував со Porto, Inter, со Chelsea не освоивме ЛШ, но освоивме две последователни Premiere Leagues. Зошто да не ги освојам и со Real Madrid?

Real Madrid е голем клуб, со многу добри играчи. Во овој момент се многу мотивирани бидејќи лани не освоија ништо. Но се разбира нема да биде лесно, имаме вистински противници и ние мораме да бидеме тим.

Сите зборуваат за вториот натпревар на Inter против Barcelona кога игравме дефанзивно, а го забораваат првиот натпревар кога ги здробивме, дадовме три гола, а можевме и 4 или 5. Мислам дека проблемот со Barcelona е повеќе психолошки отколку нешто друго.

Многу тимови се плашат од Barcelona, се плашат да ја нападнат Barcelona, ние го направивме тоа, ги победивме, и потоа на вториот натпревар немаш простор за убава игра во полуфинале од ЛШ.... полуфинале е, момент за историјата. И направивме историја, стигнавме до финале и финалето беше полесно. Bayern беше добар тим, но ние бевме подобри психолошки и победивме, можеби изгледаше како лесна победа, но не беше.

Знаете, јас освоив 17 титули во последните 10 години и сум еден од оние тренери со две титули во ЛШ со два различни тима, што значи сум еден од добрите тренери. Но дека сум “специјален“, јас не би рекол така, јас би рекол дека имам добар систем на работа.

Знаевме дека кај Kaká проблемот беше во коленото, и дека проблемите на Kaká ќе се решат откако ќе се реши проблемот со коленото. Сега знаеме дека ќе бидеме без него до декември – јануари, па ќе мора да го подготвуваме и организираме тимот без Kaká/ Но тој ќе се врати, и ќе се врати 100% подготвен и така подготвен е еден од најдобрите, а таков ни треба.

Cristiano е фантастичен и начинот на кој работи кажува многу за него. Cristiano е момче кој работи многу, многу, многу секој ден, многу амбициозен и сака да биде се подобар. Па, со потенцијалот кој го има, се надевам дека ќе продолжи така и ќе биде подобар. Не можам да барам повеќе од тоа што го прави и дава.

Секоја чест за болдот.

--- надополнето ---

Quisiera poder aceptar la oferta del Madrid, es el sueño de cualquier jugador" · Özil ya le ha comunicado al Werder que quiere salir · Todavía confía en vestir de blanco: "Espero que sigan las conversaciones"

"Би сакал да ја прифатам понудата од Реал Марид, тоа е сон на секој играч." Озил им соопштил на Вердер дека сака да си замине. "Се надевам дека разговорите ќе продолжат."
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.428
Поени од реакции
13.818


Поради повредата Гарај би можел да отсуствува до 4 месеци. :shok:


:cuc:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Вака, една кратка анализа.
Касиљас - Нема збор со кој можам да го опишам неговото одбрането од вчера. Едноставно, не беше возможно да му дадат гол.
Рамос - После подолго време одигра катастрофална утакмица.
Гарај - Беше добар додека играше.
Карваљо - За прва утакмица и деби беше вистински предводник на одбраната.
Марсело - Доста солдино, подобрен во дефанзива, страната на Марсело не беше ниту еднаш пробиена сериозно, добро Рибери играше лево крило, кај Рамос но треба да се земе в предвид и одиграното и борбеноста на Марсело.
Чаби - Исто така не ме воодушеви, не даваше добри пасови, односно ниту еден забележителен, а направи и некој грешки кој можеа да бидат казнети ако бранеше Дудек место Касиљас.
Кедира реков, за прва утакмица и не беше така лош, тешка дилема меѓу него и Лас.
Лас - Исто така лош, десен бек не му појде и не му појде.
Роналдо - Можда трчаше у 90 мин спритнови али тоа се должи зашто цела утакмица го дрвеше ку*рот :). Не се залагаше за одбрана, неколку загубени топки. Еве ке си дадам за право да ги споредам со Рибери на вчерашниот натпревар, Роналдо 5,5 ... Рибери 9.
Леон - Инзвонреден, прочитајте и поназад велев дека ке има добра битка за стартна позиција со Марија и се надевав дека Леон ке игра. Тоа до сега така се покажува, Леон засега мене ми е подобар.
Каналес - Се изгуби во целост, плејмејкер на 18-19 години кој ке ги држи Роналдо, Игуаин, Бензема и остали звезди не може. На све тоа стајте го и притисокот врз него и неикуството епа неможе така. Со тек на време тоа ке си дојде како што треба.
Вдв - Промаши една шанса во свој стил. Како и да е подобро ми делуваше одколку Каналес, највеке ради тоа искуство и силата.
Марија - Еднаш нафрли поопасно од 15тина метри странично, неколку загубени топки, но ајде ... имам доверба и во него.
Игуаин - Промаши една убава шанса уште на почетокот со глава по нафрлување на Леон, бркаше колку можеше но немаше доволно контакти со топката и убави шанси највеке поради некреативноста во средниот ред.
Бензема - За разлика од Игуаин се враќаше поназад да прими топка направи некоја акција, се на се поактивен беше од Игуаин, но и ништо посебно.
Албиол - Да не го заборавам одигра солидно, ништо поесбно.
Дренте - Влезе на крајот, мислев ке има уште некој пенал + за Баерн али добро беше, Касиљас од наша бранеше :D.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
јас немам појма што да очекувам од оваа сезона..
стварно не знам кои ке бидат првите 11
која формација ке ја игрраме
играта дали ке биде течна
ама баш не знам што да очекувам овие натпревари не треба да се земуваат за репер..
немаат врска со реалностаа..ке дојде 31 и ке видиме уште во првата минута каде сме, и дали има кохезија во тимот или пак ке останеме со рацете во џеп,,

ааа па и со мајорка починеме таман силен противник...ЛАУДРУП(ке видеме како ке биде пречекан на Кампот и на Бернабеу)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
абе да се ок ама според мене :smir:
..можеби не ја сакам Барса но го сакам Кројф и го почитувам кога вееке можеме да играме тотален фудбал и да доминираме на голема врата зошто да не ..кога може една Барса зошто и ние не можеме..сакам таков фудбал сакам тотална доминација,, со исклучоци некогаш треба и да мислиш и да сватиш дека најдобро е малку да ја подзатвориш играта,,
не се сомневам во Моу знам дека мможе да направи таква игра и зошто тој да не биде зачетник на нешто ви историјата на мадрид..
титулите -да
се бројат но да стигнеш до титула треба да играш фудбал а ова што ние го играме во последните 5-6 години не е фудбалот кој го играшт КРАЛСКИОТ КЛУБ:toe:..пак ке нагласам сакам доминција-кога ке седнам на ТВ сакам да се залубам во нив сакам да видам дека ја оставиле кожата на теренот , сакам ако треба да умрат за Мадрид..ние сме РЕАЛ МАДРИД ,.сакам ФУДБАЛ тотален фудбал:smir:
и кога ке погледнеш на стадионот сите се гладни за новиот Зидан ,Раул, Пушкаш Ди Стефано ,Лаудруп..сите сме гладни за генијалност.. и не треба да очекуваме ништо помалку, а кога не сме задоволни тоа ке го искажеме со се што е во наша сила..
чоек,минатата сезона дадовме 99 гола и имавме одлична игра,титула не освоивме пред се поради грешките на пелегрини,цела сезона ја изигра со 13 играчи и на крај немавме сили за финишот.+ да напоменам дека на почетокот се повреди роналдо,кога се врати се повреди игуаин,кога се врати се повреди кака,кога се врати се повреди бензема,и вдв беше повреден едно време така да и немавме мн среќа!! ако сте забележале,титулите во шпанско повредите ги решавале!!ние кога освојувавме,барса имаа проблеми со повредите на рондалдињо,деко,ињеста итн итн..исто барса кога ги освојуваше титулитре ние имавме доста повреди,пред минатата сезона имавме дури 13 играчи повредени,од кој повеќето беа првотимци!!

а за оваа сезона мислам дека ќе биде како што вика мурињо иако се надевам дека нема да биде така(секоја екипа врвот го допира во втората сеазона) ,земавме мн играчи и валдано изјави дека нема да запрат,така да играта ќе биде како и минатата сезона,мн нови играчи и ќе треба време да се уиграат,+ повредата на кака мн не уназади,каналес и ван дер варт се повеќе од добри но каналес е мн млад а вдв знае понекогаш и да не се забележи,да се надеваме во јануари ќе се врати Кака кога ќе биде највеќе потребно!!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.428
Поени од реакции
13.818


- Озил сака да игра во Реал Мадрид.

- Трансферот може да биде постигнат во наредните 24 часа.

- Озил: Од Вердер ми рекоа дека ја одбиле понудата од Реал, и јас сум многу тажен поради тоа. Среќен сум што тим како Реал се интересира за мене. Тоа е еден од најдобрите клубови во светот, и јас сонувам да играм таму.







 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
M. Diarra две недели аут, повреда на мускул во бутниот предел на десната нога. Време е да си оди.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
People: Реал нуди 10 милиони за ангажман на Дрогба

Според Sunday People Жозе Мурињо сака повторно да пазарува од својот поранешен клуб Челзи и овој пат ќе се обиде да го ангажира Дидие Дрогба Кралскиот клуб оваа недеала го комплетираше трансферот на Рикардо Карваљо вреден 8 милиони евра (околу 6,7 милиони фунти) и последните извештаи што пристигнуваат од Англија говорат дека Жозе Мурињо планира повторно да купува од својот поранешен клуб Челзи. ’Специјалниот’ неодамна откри дека посакува ангажман на еден дефанзивец и еден напаѓач и според Sunday People сега нова цел на Реал Мадрид ќе биде Дидие Дрогба.
Се шпекулира дека Жозе Мурињо веќе стапил во контакт со агентот на Дрогба, Тиерно Сејди и му индицирал дека сака да го ангажира интернационалецот од БСК.
Стратегот на Реал Мадрид е подготвен да одвои 10 милиони фунти (околу 12 милиони евра) и Мурињо се надева дека ќе може да го убеди својот поранешен клуб Челзи дека оваа сума е фер за 32 годишниот Дрогба, кој е во доцниот дел од својата кариера.
Но ваквите планови на Кралевите воопшто не се лесно остварливи бидејќи Челзи категорично негираше дека Дрогба ќе замине од Стемфорд Бриџ ова лето откако минатиот месец се појавија шпекулации кои велеа дека Манчестер Сити е подготвен да одвои 20 милиони фунти.
Најдобриот стлрец во Премиер Лигата за минатата сезона исто така имаше одличен старт на новата сезона откако вчера на дуелот со ВБА постигна хет-трик во победата од 6-0.
WTF?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom