Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Со повредава на Гарај, излеа ќе му се исполни желбата на Мур да го игра Рамос како стопер. :)

А очигледно, неможе да помине лето без исполнета желба на Валдано (Перез). Озил е мнооогу блиску до Мадрид. Според мене ова е непотребно засилување.

Точно дека Озил дава повеќе тактички опции од ВдВ. Може да игра и како крило, каде што ВдВ е ограничен (да не зборам за Гранеро). Значи според мене, единствен минус во споредба со ВдВ му е помалото искуство, кое пак го има повеќе од Каналес. А и не дека неможат двајцата (Озил и Каналес) да играат заедно, ако овој на пр. игра крило. Е сеа проблемот тука е што веќе имаме три крила. Доколку дојде Озил, сигурно е дека во случај на повреди на Игуаин и Бенз, како напаѓач ќе се прекомандува Роналдо.

Е сеа јас повеќе би сакал да земеме трет напаѓач, него вака... некој млад како Нејмар или Лукаку, или некој искусен а поефтин.

Пак за Озил, иако сметам дека е непотребно и дека е уште еден луксуз на Перез и Валдано, би бил за негово само доколку се продаде ВдВ (или Гранеро). Иначе стварно би имале пренатрупаност на тие позиции.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Озил...:tapp: Какви играчи имаме на таа позиција, а ние купуваме ли купуваме. Преку глава више...
И мене не ми е јасно што ќе ни е Озил:toe:
Во средина имаме играчи за извоз а ние пак купуваме:nesum:
Со одбранава некако се средивме,додека пак не ми е јасно што мисли Мур со нападов:uvo:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
се додека можеме треба да купуваме играчи кои заслужуваат да играат во реал е ок..на пример за мене марсело не е играч на нивото на Реал Мадрид но тоа е, не сме ние тие кои треба да кажуваме кои ке играат а кои не..
иако не ми се допага ,,фаца,,(едноставно ми е одвратен)тој е одличен играч..
треба да имаме составв исполнет со играчи кои во секој момент можат да влезат и
да го решат натпреварот а не како претходната сезона да остане без крилни напагачи и со рацете во џеп поради тоа..

едит:чисто сумњам дека ова е желба на Перез,,ако Моу не го сака Озил никогаш нема да биде првотимец..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.444
Поени од реакции
13.863


Како и што реков, можно е трансферот да се официјализира уште денес. Вака исто пишуваше и за Кедира, и ете го во белиот дрес.

Реал ја зголемиле понудата од 9 на 14 милиони, Вердер има 48 часа да одговори на истата. Озил очекува дека ќе го напушти клубот набрзо.



Денес е денот за Озил.

Е на чекор до Реал после последната испратена понуда. Побарал од својот клуб да не игра во Лигата на шампионите во Среда.

Мурињо: Ми се допаѓа Озил поради неговата поливалентност, т.е може да игра на повеќе позиции, баш као што кажа голубов. :)
 
B

boki10messi

Гостин
Има нешто точно во ОВА или нашиве лошо превеле од некаде? Да се продаде играч за само 100 евра е смешно.:)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Има нешто точно во ОВА или нашиве лошо превеле од некаде? Да се продаде играч за само 100 евра е смешно.:)
Ништо чудно да виделе од нашиов фан клуб и одма го пишале :pos2: Еден член некоја страна поназад пиша го продадовме Тебар за 100 евра (на заебанција очигледно), а тие сфатиле озбилно :pos2: Ццццц што не ќе видиш...
 
B

boki10messi

Гостин
Ништо чудно да виделе од нашиов фан клуб и одма го пишале :pos2: Еден член некоја страна поназад пиша го продадовме Тебар за 100 евра (на заебанција очигледно), а тие сфатиле озбилно :pos2: Ццццц што не ќе видиш...
НЕ МИ СЕ ВЕРУВА АМА ВИСТИНА Е!!!

Штотуку побарав на википедија и еве што најдов:
http://es.wikipedia.org/wiki/Marcos_Tébar_Ramiro


El 13 de agosto, se hacía oficial su fichaje por 100€ para tres tres temporadas por el Girona FC. :pos2:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Добро де Фабрегас го зедоа за кило семки или 16фунти поточно :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ништо чудно да виделе од нашиов фан клуб и одма го пишале :pos2: Еден член некоја страна поназад пиша го продадовме Тебар за 100 евра (на заебанција очигледно), а тие сфатиле озбилно :pos2: Ццццц што не ќе видиш...
Јас го напишав, и не се шалев ни малку... тажно но вистинито.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom