Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
абе да се ок ама според мене :smir:
..можеби не ја сакам Барса но го сакам Кројф и го почитувам кога вееке можеме да играме тотален фудбал и да доминираме на голема врата зошто да не ..кога може една Барса зошто и ние не можеме..сакам таков фудбал сакам тотална доминација,, со исклучоци некогаш треба и да мислиш и да сватиш дека најдобро е малку да ја подзатвориш играта,,
не се сомневам во Моу знам дека мможе да направи таква игра и зошто тој да не биде зачетник на нешто ви историјата на мадрид..
титулите -да
се бројат но да стигнеш до титула треба да играш фудбал а ова што ние го играме во последните 5-6 години не е фудбалот кој го играшт КРАЛСКИОТ КЛУБ:toe:..пак ке нагласам сакам доминција-кога ке седнам на ТВ сакам да се залубам во нив сакам да видам дека ја оставиле кожата на теренот , сакам ако треба да умрат за Мадрид..ние сме РЕАЛ МАДРИД ,.сакам ФУДБАЛ тотален фудбал:smir:
и кога ке погледнеш на стадионот сите се гладни за новиот Зидан ,Раул, Пушкаш Ди Стефано ,Лаудруп..сите сме гладни за генијалност.. и не треба да очекуваме ништо помалку, а кога не сме задоволни тоа ке го искажеме со се што е во наша сила..
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
абе да се ок ама според мене :smir:
..можеби не ја сакам Барса но го сакам Кројф и го почитувам кога вееке можеме да играме тотален фудбал и да доминираме на голема врата зошто да не ..кога може една Барса зошто и ние не можеме..сакам таков фудбал сакам тотална доминација,, со исклучоци некогаш треба и да мислиш и да сватиш дека најдобро е малку да ја подзатвориш играта,,
не се сомневам во Моу знам дека мможе да направи таква игра и зошто тој да не биде зачетник на нешто ви историјата на мадрид..
титулите -да
се бројат но да стигнеш до титула треба да играш фудбал а ова што ние го играме во последните 5-6 години не е фудбалот кој го играшт КРАЛСКИОТ КЛУБ:toe:..пак ке нагласам сакам доминција-кога ке седнам на ТВ сакам да се залубам во нив сакам да видам дека ја оставиле кожата на теренот , сакам ако треба да умрат за Мадрид..ние сме РЕАЛ МАДРИД ,.сакам ФУДБАЛ тотален фудбал:smir:
и кога ке погледнеш на стадионот сите се гладни за новиот Зидан ,Раул, Пушкаш Ди Стефано ,Лаудруп..сите сме гладни за генијалност.. и не треба да очекуваме ништо помалку, а кога не сме задоволни тоа ке го искажеме со се што е во наша сила..
Tе разбирам во потполност,бидејки и јас мислев порано така.....но сега веќе не.Фудбалот не е веќе ист,сега секој може да пбеди секого.......Има различни типови на екипи,и против тие екипи реба да се игра на различен начин.не постои екипа што не знае да ти изигра квалитетна контра,па затоа и не е така поволно против секого да се игра отворено.Мн ми се поважни 3-те бода и титула со никаква игра,одколку доминација,а пораз или да нема титула.....
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
добро но кога може една барселона да игра така зошто да не и ние кога имаме играјачи..
а заа второти си во право
не викам дека понекогаш треба да се изигра со глава и да се подзатвори играта..
ама ти викам за убава течна игра тоа го сакам ..а сигурно и Моу
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
да нно сето тоа е временски и минливо.......Барселона успеа да го вметне во поново време во мода системот 4-3-3......го искористи играчкиот кадар максимално,како и формациите на противничките екипи.Но затоа сега тренерите работат да го запрат тој систем.....Мур е еден од нив,а сигурен сум дека до крајов на сезоната доста екипи ќе и зададат мака на Барселона:smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857


Валдано потврдил дека испратиле понуда за Озил, но Вердер бараат повеќе пари.













Гарај со посериозна повреда на десното колено, утре на испитување, Марсело со модринка на мускулот на десната нога.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро де, да беше ова на пример финале на ЛШ, и да тепавме вака, немаше да бидете задоволни !? У такви утакмици каде што е битен победникот не резултатот, не е важно каква е играта!

Иначе не ја глеав, не бев дома. Пријателска е, се пробуваат тактики, али добро е што сме тепале.

Касиљас, no comment, се знае се за него, сега само покажа дека ќе биде новиот успешен капитен на Реал!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Чаби Алонсо изигра многу слабо денес,направи многу грешки и во напад и во одбрана,а Марсело ме изненади многу пријатно,изигра речиси без грешка во одбрана...се надевам ке продолжи со такви игри па нема да имаме потреба да купуваме лев бек
 
F

FilipMacedon

Гостин
Перформансот на Каналес ме изненадува,секоја чест за детето...
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Кедира и Карваљо феноменални,Касиљас МАСТЕР,Роналдо -Трактор,Maшина(трча спринт во 90 минута)....другите онака:)
Од овие двајца очекував да бида феноменални,:) а иначе од овие подцртаниве се подразбира дека се ЗВЕРОЈ !!!!!
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Каналес се изгуби, али добро е, се надевам и вие ке го разберете. Дете од 19 години да биде во прв тим на Реал против Баерн и слични големи екипи е огромен притисок, дете на таа возраст, неможе да одговори на соодветен начин. А тоа се добива со се повеке натпревари и стекнување искуство.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
А никој не го спомна Ласс,тој играше на неприродна позиција за него и беше многуууу лош,се живо изгуби таму горе и многу ги мачеше топките.Сигурно на Мурињо нема више да му текне да го стави пак таму.:)
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Бензема почна да ме изненадува :) се подобрил од претходната сезона,браво :),иначе за играта на реал уште не е таа,али се пробаваат тактики и такви ствари,треба поише пасови на средината на терен да се сврзува играта,а не само подај му и одма му прака висока надигната топка напред на било кој играч,малце поише пасови,нека се задржава топката малку,не само напред фурај со топката и дај гол,тоа не реал
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Мурињо синоќа по натпреварот беше запрашан за Озил.

"Estaría encantado si viniera. Su entrenador dijo no, pero vamos a ver cómo va ahora".

"Ќе бидам задоволен доколку дојде. Неговиот тренер вели не, но ќе видиме што се ќе се случи околу тоа."

За ова се би требало да се знае за два-три дена, затоа што на 17 август се пријавувањата за играчите во ЛШ, па ако биде купен после тоа нема да може да настапи во ЛШ, а тоа нема теоретски шанси да се случи.

--- надополнето ---

http://www.marca.com/debate/2010/08/1149/prevotaciones1149.html

Анкета на Марка за трет напаѓач. Највеќе гласови за Љоренте од Билбао, тешко да го дадат, но им го пуштаме Франко пак, и одма го купуваме.. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom