Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Е сега...не за друго,ќе ме интересира кој играчи ќе играат,а кој не:pos2:
Е,ова баш и мене ќе ме интересира.....Ароганцијата на Мурињо е голема.:smir:Така да од него можам се да очекувам :):)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Сигурно со ваков тим нема да ми игра дефанзивен фудбал против тимови како Еспањол, Сарагоса и остали. Кога е потребно ке мора, али не верувам дека тоа ке биде често.
Не нема да игра ама ич.Имајќи ги во тимот Алонсо,Диара,Ласс,Гаго и Гранеро нема да игра со тројца повлечени и еден креатор??Еве и пример што направи со Деко во Интер??Играчот си играше на неговата омилена позиција AM ама дојде МУР и одма DM притоа имајќи ги во тимот Занети,Камбијасо,Виеира и капак на све бараше да му се донесе Мунтари:nesvest:Или пак прашајте ги фановиве од Челзи со која формација играше Челзи додека беше Мур тренер во Челзи.Тој не викам не носеше трофеи ама ги носеше со анти-фудбал нешто што во Реал никогаш нема да го прифатат:toe:Пример:Капело.Кажите ми што му фалеше на Капело па да го избркаат???Човекот уште првата сезона кога дојде од потполно уништен тим направи да бидат прваци со анонимци:toe:Ама ѓабе му беше све :toe::salut:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не нема да игра ама ич.Имајќи ги во тимот Алонсо,Диара,Ласс,Гаго и Гранеро нема да игра со тројца повлечени и еден креатор??
Епа со Мур на чело, двајца од овие твојве набројани сигурно си одат. Така да нема да мора да игра со тројца повлечени и еден креатор.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
Освен со Барса, каде што мораше да игра со 3 ДМ, кога на друг натпревар Мур играл со 3 ДМ, кога на располагање ги имал сите играчи ?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па како сакате да игра во Интер бе?Кога само еден Снајдер знае да организира игра.И принуден беше од едни напаѓачи како Ето и Пандев да ги игра крила.Таа му беше единствена опција и се покажа успешна=тоа го може само Мур.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Мои 90% 9/10 :DD

Иначе бил понуден Ибра на Реал вчера и нашиве експресно го одбиле агентот на Ибра.
http://www.marca.com/2010/05/21/futbol/equipos/real_madrid/1274420013.html
sakav toa da go postiram ama ti si me predvaril :)
inaku bas sakav da ve prasam dali go sakate ibra vo real
siguren sum deka barsa i da se resi da go prodade ibra ova leto nema sansi da zamine vo real,tuku samo onaka cisto me intersira vaseto mislenje dali go sakate vo real :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
sakav toa da go postiram ama ti si me predvaril :)
inaku bas sakav da ve prasam dali go sakate ibra vo real
siguren sum deka barsa i da se resi da go prodade ibra ova leto nema sansi da zamine vo real,tuku samo onaka cisto me intersira vaseto mislenje dali go sakate vo real :)
Го сакаме ради Роналдо и Гути, догодина со Ибра многу појако ќе играат и двајцата.
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Ибрахимовиќ бил понуден на Реал од страна на неговиот агент , но Реал ЕКСПРЕСНО било одбиено
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
sakav toa da go postiram ama ti si me predvaril :)
inaku bas sakav da ve prasam dali go sakate ibra vo real
siguren sum deka barsa i da se resi da go prodade ibra ova leto nema sansi da zamine vo real,tuku samo onaka cisto me intersira vaseto mislenje dali go sakate vo real :)
Нема шо да мислиш ти дали Барса се решавала, Барса знае од кај може да добие 80 миљони за Ибра, само од Реал и Сити. Го понуди на реал доби корпа, сеа ќе видиме од Сити.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.018
Поени од реакции
24.945
Каков Ибра бе гони ми го, поред Игуаин и Бензема уште Ибра ми треба.

Мислам дека Мурињо нема да го донесе Маикон, пошо знае дека на Реал му треба лев бек а не десен. Така да Мурињо многу паметни трансфери ке направи ова лето ке видите, остајте ги Барса шо се палат со Виља и Фабрегас.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Каков Ибра бе гони ми го, поред Игуаин и Бензема уште Игуаин ми треба.

Мислам дека Мурињо нема да го донесе Маикон, пошо знае дека на Реал му треба лев бек а не десен. Така да Мурињо многу паметни трансфери ке направи ова лето ке видите, остајте ги Барса шо се палат со Виља и Фабрегас.
:pos:

Официјално: Ибра и Пике барале куќа во Манчестер :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
El Real Madrid ofrece 25 millones de euros por Silva

Понуда од 25 милиони евра за Силва. Оваа цифра не би требало да ја прифати претседателот на Валенсија, Мануел Љоренте, но се зборува дека ова ќе биде почетната точка за преговорите. Првичните информации беа дека трансферот на Силва би требало да биде комплетиран до Понеделник, но финалето во ЛШ, смената на тренер го спречија Силва да стане играч на Реал. Реал му нуди договор од 5 сезони, со плата од 4 милиони евра по сезона .
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Ако прочитав погоре добро..тогаш Мурињо ги бара овај Баскиецов,Де Роси и Џерард(односно некој од овие 3 ца)....што значи бара партнер за Чаби....што значи ЛАС:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom