Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Зошто би го направил тоа ? :)

Рамос на централен и Маикон десен бек би било најдоброто што може да испадне од се ова со Мурињо.
Се зафркавав за тоа :) Немогуче е.

Mое мислење е дека не треба да дојде Маикон, и Рамос да си игра десен бек.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
исплакнете очи од малиот!!!! :helou:

--- надополнето ---


еве каков треба да биде нашиот тренер :tv:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ако сеуште мислиш дека анчелоти е добар тренер, не знам... никогаш не ми се допаѓал, не е некој авторитет ќе го стаам на исто рамо со МП, дури и подолу иако донесе 2 титули во прва сезона во челзи, не сум импресиониран никогаш бил од него :toe:
имаше добри околности во оваа сезона, ради тоа освои 2 титули, според мене, далеку зад мур,венгер,ферги,дел боске,липи, капело...
Karlo ne bil dobar trener? woow Карло е меѓу најдобрите тренери, голем мотиватор, и има прекрасна игра, шо праеше со еден беден Милан, па и сеа со Челси. Топ 5тренери.

Иначе Мурињо дал зелено светло за Хави Мартинез :D Ајде овој као боље ќе испадне од Лас Мамаду и Гаго заедно.

 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256


3 сезони договор за Мур, 10 милиони. На здравје.



30 милиони е откупната клаузула на Хави Мартинез, до 2014 таа цена би можела да дојде и до 36 милиони. Мурињо бил консултиран и дал одобрување за овој трансфер. Гледа како идеален партнер на Чаби во средниот ред. Исто така заинтересирани сме за Де Роси и Џерард.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Е сега...не за друго,ќе ме интересира кој играчи ќе играат,а кој не:pos2:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Добар е Мартинез, добар е! Сеа ќе имаме баскиска средина :)

Де Роси можда би бил подобро засилување, али и овој не е лош.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Чекај,ова со Мурињо колку проценти се завршена работата т.е кога ќе потпише?
За Чави Мартинез не знам многу ниту го имам гледано како игра,да почекаме на СП колкава минутажа ќе има,да не избрзаме со трансферите.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Добро бе момци со вие изгледа со цел памет сакате Мур да дојде во Реал а??:uvo:И што после?Ќе го замрзите вашиот омилен тим гледајќи како игра анти-фудбал:toe:Ја невикам дека Му не е одличен тренер ама ако бидете задоволни со победа на Реал од еден гол разлика на секоја утакмица тогаш секоја чест.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Добро бе момци со вие изгледа со цел памет сакате Мур да дојде во Реал а??:uvo:И што после?Ќе го замрзите вашиот омилен тим гледајќи како игра анти-фудбал:toe:Ја невикам дека Му не е одличен тренер ама ако бидете задоволни со победа на Реал од еден гол разлика на секоја утакмица тогаш секоја чест.
Aj ај сеа...и ти трипаш ебагоо,кај играл Мур анти-фудбал?Тоа со Барса беше паметно,треба да си ств ретардиран да се отвориш на таков тим,Мур може да направи чудо со овие играчи што ги има Реал затоа бидете среќни што ке ви биде тренер..
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Добро бе момци со вие изгледа со цел памет сакате Мур да дојде во Реал а??:uvo:И што после?Ќе го замрзите вашиот омилен тим гледајќи како игра анти-фудбал:toe:Ја невикам дека Му не е одличен тренер ама ако бидете задоволни со победа на Реал од еден гол разлика на секоја утакмица тогаш секоја чест.
И јас сум против Мурињо за да не дојде оваа сезона, за некоја наредна можеби но за тоа дека Мурињо во Реал ќе игра дефанзивен фудбал грешите.

Голема грешка ќе биде Мурињо со тоа што поголемиот дел од омилените играчи ќе ги гледаме на клупа а можеби и воопшто да не ги видиме, незнам како сите пцуете по Перез а сите тука се попалувате на многу нови играчи ... а Игуаин, ВДВ, Кака, Лас и многу други тие каде ги гледате :kesa:
Генералниот директор на тимот, Хорхе Валдано за време на состанокот се обидел да го убеди шефот Перес дека Чилеанецот е добар но сепак од него добил само ладен гест со главата кои покажал дека тоа е невозможно.

Перез мадафака. :violent1:
Ова се е медиумска кампања пишуваат секогаш што ќе им текне. Пред некое време кога го прашуваа Перез каква ќе биде иднината на Пелегрини тој рекол дека за тоа одлучувал Валдано :toe:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Добро бе момци со вие изгледа со цел памет сакате Мур да дојде во Реал а??:uvo:И што после?Ќе го замрзите вашиот омилен тим гледајќи како игра анти-фудбал:toe:Ја невикам дека Му не е одличен тренер ама ако бидете задоволни со победа на Реал од еден гол разлика на секоја утакмица тогаш секоја чест.
Сигурно со ваков тим нема да ми игра дефанзивен фудбал против тимови како Еспањол, Сарагоса и остали. Кога е потребно ке мора, али не верувам дека тоа ке биде често.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе со оној скапан тим на Интер со 5-мина дефанзивци и само еден плеј во тимот кој ако е повреден 100% го губи натпреварот,видите до кај стигна.Имаше доста натпревари во кој победи со еден гол разлика но имаше и натпревари против МИЛАН на пример кога победи 0:4.Кога и со два играчи помалку не примаше гол.ОНА што најмногу ми се допаѓа кај него и тоа што пред голем натпревар(Милан,Лион и Ел Класико она што му фалеше на МП)знае да ги мотивира играчите и плус тој се боцка со медиумите и противникот а играчите мислат само на натпреварот.Мур е добредојден само да не го земе Маикон со него.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Не бидете сеа ко каталонциве, Мурињо играл анти-фудбал. Човекот знае перфектно да го прилагоди стилот на игра зависно од противникот и од ситуацијата во која е тимот.

Позитивна страна за мене кај него е тоа што ги користи сите играчи. Еве на пр. доколку играме некој натпревар како што беше Барса - Интер, јас немам ништо против да ги гледам Мамаду, Лас и Чаби на сметка да го гледам Бензема на клупа. Али не мислете ако така, со тројца ДМ добие еден дуел, дека така ќе игра и на другите натпревари. Ни во Интер не го прави тоа.

Една лоша... сеа можда и не е лоша страна... е тоа што ако еден играч му треба за крило да речеме, а овој игра напаѓач/бек/плеј, овој ќе го користи таму каде што му е потребен. Таков случај е со наш Пандев во Интер, па и со Ето кој во Барса играше класичен напаѓач.

Човекот сака да има на располагање играчи за да може да направи било каква тактита. Нема шанси со Реал да игра со дефанзивна формација против слабите тимови. А да игра дефанзивно во важен меч, на пример на Ел Класико, што има лошо во тоа? На таквите мечеви важно е кој ќе победи или ќе помине, не е важно со колку голови си поминал.

Реков... единствено што се плашам дека ќе стори е дека ќе го донесе Маикон и ќе донесе уште еден познат напаѓач.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom