Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Abe, vie stvarno si mislite oti Mourinho ke dojde kaj vas? :pos2:
Јас не би сакала,ама изгледа така ќе биде....Ако е точно што велат ова,овие од спортденес,оди Перез на втора фаза т.е.Донесување на Мурињо
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=7000:2010-05-20-10-19-31&catid=3:2009-12-26-20-23-56&Itemid=5
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Едноставно по доаѓањето на Виља во Барселона ,се крстам во Мурињо,односно неговото доаѓање...иначе:pop::pop:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
Јас не би сакала,ама изгледа така ќе биде....Ако е точно што велат ова,овие од спортденес,оди Перез на втора фаза т.е.Донесување на Мурињо
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=7000:2010-05-20-10-19-31&catid=3:2009-12-26-20-23-56&Itemid=5
Генералниот директор на тимот, Хорхе Валдано за време на состанокот се обидел да го убеди шефот Перес дека Чилеанецот е добар но сепак од него добил само ладен гест со главата кои покажал дека тоа е невозможно.

Перез мадафака. :violent1:
 
Член од
28 април 2010
Мислења
18
Поени од реакции
2
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАСИЉААААААС !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:jea:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Како што пренесува Ел Мундо Депортиво

Journalism at its best.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Генералниот директор на тимот, Хорхе Валдано за време на состанокот се обидел да го убеди шефот Перес дека Чилеанецот е добар но сепак од него добил само ладен гест со главата кои покажал дека тоа е невозможно.

Перез мадафака. :violent1:
thats my men
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Едноставно по доаѓањето на Виља во Барселона ,се крстам во Мурињо,односно неговото доаѓање...иначе:pop::pop:
По минатата фантастична сезона на Барса, летото кога дојде Ибра, со самото потпишување стана најдобриот напаѓач(речиси без да истрча на теренот). Ибра беше многу позвучен трансвер одколку Виља сега. Не е се така едноставно. Ако им дојде и Фабрегас, ке мораат и играчи од првиот тим у аут да идат.Со Ибра што ке се прави? Тој Бускетс, Туре, Кеита или као им играат ке мораат некој у аут, а и со Иниеста што ке се случува. Не чини баш тоа, али тоа е нивна политика.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Генералниот директор на тимот, Хорхе Валдано за време на состанокот се обидел да го убеди шефот Перес дека Чилеанецот е добар но сепак од него добил само ладен гест со главата кои покажал дека тоа е невозможно.

Перез мадафака. :violent1:
мене искрено ми е жал за МП... го ставија во огран му фрлија Роналдо,кака,бензема и остали, му избација оние кои ги сакаше да останат и сега ќе го шутнат, и ќе биде само уште еден од многуте кои се бројат како тренери на реал... жално, ова со мур требаше уше лани, а вака ни крив ни должен МП беше само алка за тест... а добар е како тренер само шо нема доволно авторитет и слобода :pred:
бај д веј среќен роденден Ики :costumed3

--- надополнето ---

 
В

Вори

Гостин
Мурињо е правиот човек за Реал Мадрид!
Факт е,дека тренери како него,Анчелоти,Капело се измислени за големи клубови и за големи играчи.
Потребен е авторитет,потребно е огромно фудбалско знаење,и доза на ароганција..кај Мурињо ја има и тоа малку повеќе.
Ако дојде кај вас,ќе им го најде лекот на каталонците и тешко дека ќе видат титула од Реал:tv:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Мурињо е правиот човек за Реал Мадрид!
Факт е,дека тренери како него,Анчелоти,Капело се измислени за големи клубови и за големи играчи.
Потребен е авторитет,потребно е огромно фудбалско знаење,и доза на ароганција..кај Мурињо ја има и тоа малку повеќе.
Ако дојде кај вас,ќе им го најде лекот на каталонците и тешко дека ќе видат титула од Реал:tv:
ако сеуште мислиш дека анчелоти е добар тренер, не знам... никогаш не ми се допаѓал, не е некој авторитет ќе го стаам на исто рамо со МП, дури и подолу иако донесе 2 титули во прва сезона во челзи, не сум импресиониран никогаш бил од него :toe:
имаше добри околности во оваа сезона, ради тоа освои 2 титули, според мене, далеку зад мур,венгер,ферги,дел боске,липи, капело...
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Среќен нека му е роденденот на Касиљас и уште многу години да е меѓу стативите на Реал. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom