Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Многу остра игра од страна на Ваљадолид но на сила убавина не бива:)
Во добра серија влеговме 8 победи по ред, наредната ја тепаме 100%
Е сега не очекуваат 5 тешки утакмици со Барса,Атлетико М,Мајорка(опасни се дома),Валенсија и Гетафе.

Дома имаме 13 победи во низа до крајот имаме уште 6 утакмици на Бернабе па не е лошо :tv:
Ај нека продолжат вака до крај со серијата :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Уште еден фраер на форумов...
уште колку само ќе дојдат, ама ако им се дава вода и повод,сами ќе сме си криви... стави ги на игнор ко мене и не се замарајте :smir:

Реал го посакува Ешли Кол за засилување на левата бековска позиција
почнаа шперкулациите пак... ахх :tapp:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Многу остра игра од страна на Ваљадолид но на сила убавина не бива:)
Во добра серија влеговме 8 победи по ред, наредната ја тепаме 100%
Е сега не очекуваат 5 тешки утакмици со Барса,Атлетико М,Мајорка(опасни се дома),Валенсија и Гетафе.

Дома имаме 13 победи во низа до крајот имаме уште 6 утакмици на Бернабе па не е лошо :tv:
Ај нека продолжат вака до крај со серијата :)
Оваа на домашен ја играме ако не се лажам
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Оваа на домашен ја играме ако не се лажам
Да да,само со Мајорка и Гетафе играм ена гости,мислам дека ако го тргнеме Ел Класико тие се натпреварите кај што можеме да кикснеме,но ко што рече Манга 90% Ел Класико ќе решава.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
јас мислам дека со вакви играчи тој не направи доволно успеси.Во лига на шамп. испаднавме,за купот да не збориме ми се плаче кога ќе се сетам,а во ла лига имаме само некој добри резултата против валенсија,атлетико и севиља и ако на ел класико во април не направиме ништо(ама не ми се верува) тогаш....
Ај преслушај се пак шо кажа ? Во купот испаднавме од Алкоркон. ДА. Ама ако следиш, можиш да забележиш дека Реал не игра за купо па еве ќе си земам за дозвола да речам "никогаш". Во лигата имаме и тоа како добри резултати. Незнам кај ги гледаш лошите, имаме 3 порази на многу тешки терени, од кои едниот е Ел класико, другиот севиља која стално ни задава проблеми, и третиот кој еве да речеме дека и јас не го оправдувам, со Атлетик. Но, имаме многу важи победи, како онаа со Валенсија на гости, со Атлетико гости, дома имаме префектен скор .. Во ЛШ решаваа поединци, како (не)играњето на Чаби, и промашената шанса на Игуаин. Оваа екипа игра заедно само 6-7 месеци колку за потсетување. :) Се надевам разбра шо сакав да ти кажам.

Ае :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.565
Поени од реакции
14.338
На почеток на сезона, пред да биде донесен Чаби, се ежев кога читав дека Снајдер би можел на таа позиција подобрO да одигра од него. :\
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
На почеток на сезона, пред да биде донесен Чаби, се ежев кога читав дека Снајдер би можел на таа позиција подобрO да одигра од него. :\
:pos2::pos2: Ова ми е ново не го имам прочитано..И сега пукам од смеа какви се глупости нема да прочитам.Али тоа е секој има право на свое мислење демократска држава сме.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Игуаин влезе во „клуб 50“

За сите хејтери ма марш у пи*ку матер. :) ПРОЧИТАЈТЕ ЈА ПОЛЕДНАТА РЕЧЕНИЦА ОД ЛИНКОВ! :)
Ова како надополнување:
He[Higuain] has cracked the top 20 of the Castrol Rankings, moving up 17 places to 14th, thanks to his phenomenal strike rate that has seen him tally 16 goals in just 14 league starts after 25 rounds in La Liga
Ова е без 3-те гола постигнати против Ваљадолид скок од 17 места и се наоѓа на 14 место на Кастрол ранкингот но мислам и уште ќе оди на погорните позиции :tv:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ај преслушај се пак шо кажа ? Во купот испаднавме од Алкоркон. ДА. Ама ако следиш, можиш да забележиш дека Реал не игра за купо па еве ќе си земам за дозвола да речам "никогаш". Во лигата имаме и тоа како добри резултати. Незнам кај ги гледаш лошите, имаме 3 порази на многу тешки терени, од кои едниот е Ел класико, другиот севиља која стално ни задава проблеми, и третиот кој еве да речеме дека и јас не го оправдувам, со Атлетик. Но, имаме многу важи победи, како онаа со Валенсија на гости, со Атлетико гости, дома имаме префектен скор .. Во ЛШ решаваа поединци, како (не)играњето на Чаби, и промашената шанса на Игуаин. Оваа екипа игра заедно само 6-7 месеци колку за потсетување. :) Се надевам разбра шо сакав да ти кажам.

Ае :smir:
toa se samo fakti ja navivam za real od kako znam za sebe...
na el classico bevme 20 puta bolji od barsa ama toa e i nemoj da me svakas pogresno,no edinstvenata greska e toa sto pelegrini e zaljuben vo marcelo i toj mora da igra vo sredina e tuka e..:kesa:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.565
Поени од реакции
14.338
Бензема и Дренте денеска го обработиле тренингот на терен, и според наводите би требало да бидат спремни за наредниот натпревар. Сакам Пелегрини да проба формација со два напаѓача, т.е да ги игра Игуаин и Бензема во прв состав. Ма да и со оваа формација со еден напаѓач не е лошо. 71 гол во 26 натпревари е доста импресивен скор.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ако добро памтам, со Валенсија игравме со Бензема и Игуаин заедно. Супер беше, зошто да не би пробал пак ? Спортинг и не се некоја екипа шо можи да ни задај проблеми, иако дома ни изваде нула :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ако добро памтам, со Валенсија игравме со Бензема и Игуаин заедно. Супер беше, зошто да не би пробал пак ? Спортинг и не се некоја екипа шо можи да ни задај проблеми, иако дома ни изваде нула :)
Тогаш не играше Роналдо.

И цело време играме со двајца напаѓачи, тројца ако го додадеш Кака или Рафа. Фората е што нема класичен напаѓач, и Игуаин и Роналдо се движат низ цел терен.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Бензема и Дренте денеска го обработиле тренингот на терен, и според наводите би требало да бидат спремни за наредниот натпревар. Сакам Пелегрини да проба формација со два напаѓача, т.е да ги игра Игуаин и Бензема во прв состав. Ма да и со оваа формација со еден напаѓач не е лошо. 71 гол во 26 натпревари е доста импресивен скор.
Ако добро памтам, со Валенсија игравме со Бензема и Игуаин заедно. Супер беше, зошто да не би пробал пак ? Спортинг и не се некоја екипа шо можи да ни задај проблеми, иако дома ни изваде нула :)
Со моменталаната формација Роналдо не игра класично крило туку како напаѓач или полушпиц, а Роналдо+Игуаин+Бензема мислам дека нема да видиме никогаш таков состав до крајот на сезоната и покрај тоа што би било добро Роналдо и Кака по крила Игуаин и Бензема во напад :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom