Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Со моменталаната формација Роналдо не игра класично крило туку како напаѓач или полушпиц, а Роналдо+Игуаин+Бензема мислам дека нема да видиме никогаш таков состав до крајот на сезоната и покрај тоа што би било добро Роналдо и Кака по крила Игуаин и Бензема во напад :toe:
Овие 4-ца да играат би било добро, али се зависи од МП. Ај може ќе им дае сеа шанса да играат сите 4-ца на следниот натпревар.:smir:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Со моменталаната формација Роналдо не игра класично крило туку како напаѓач или полушпиц, а Роналдо+Игуаин+Бензема мислам дека нема да видиме никогаш таков состав до крајот на сезоната и покрај тоа што би било добро Роналдо и Кака по крила Игуаин и Бензема во напад :toe:
Oва само во случај да губиме на утакмица со послаби екипи ама и да е некаде 65мин. е само во ваков случај ќе ги видиш овие 4-ца заедно:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266


Марка не поврзува со Агуерo, откупната клаузула му e 60 милиони. Ич не ми е по ќејф ова, не знам каде би играл Агуеро во оваа формација. Ако веќе се купува некој напаѓач, нека биде тоа некој снажен и силен во дуели, затоа што после Роналдо (дебелиот) сме немале таков напаѓач.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266


Марка не поврзува со Агуерo, откупната клаузула му e 60 милиони. Ич не ми е по ќејф ова, не знам каде би играл Агуеро во оваа формација. Ако веќе се купува некој напаѓач, нека биде тоа некој снажен и силен во дуели, затоа што после Роналдо (дебелиот) сме немале таков напаѓач.
руд ван бе, и хунти беа такви... прави шпицови а не техничари...
а и не верувам дека Агуеро сака да дојде кај нас... самиот изјави дека нема никогаш да заигра за тим што почнува на Р (мислејќи на реал)
а такви напаѓачи манга шо ги бараш еве ќе ти набројам некој како Торес,Џеко,Дрогба... мене ми е премногу очигледно дека нема сила кај нас во нападот
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
руд ван бе, и хунти беа такви... прави шпицови а не техничари...
а и не верувам дека Агуеро сака да дојде кај нас... самиот изјави дека нема никогаш да заигра за тим што почнува на Р (мислејќи на реал)
а такви напаѓачи манга шо ги бараш еве ќе ти набројам некој како Торес,Џеко,Дрогба... мене ми е премногу очигледно дека нема сила кај нас во нападот
Да, Руд го заборавив. Хунти не знам, за оние 6 месеци не ми остави голем впечаток, иако имаше импресивен скор. Можеби да останеше уште една година ќе видевме до каде е, затоа што додека беше во Реал скоро секогаш започнуваше од клупа, и повеќето од головите што ги постигнуваше беа при решен натпревар.

А Торес јавно има изјавено дека никогаш не би заиграл за Реал, Дрогба ти е 30 и кусур години веќе, Џеко, хм интересно, но не верувам дека ќе биде донесен, така да не знам кој напаѓач би внел сила во нашиот напад.. Руни можеби.. :tv:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Да, Руд го заборавив. Хунти не знам, за оние 6 месеци не ми остави голем впечаток, иако имаше импресивен скор. Можеби да останеше уште една година ќе видевме до каде е, затоа што додека беше во Реал скоро секогаш започнуваше од клупа, и повеќето од головите што ги постигнуваше беа при решен натпревар.

А Торес јавно има изјавено дека никогаш не би заиграл за Реал, Дрогба ти е 30 и кусур години веќе, Џеко, хм интересно, но не верувам дека ќе биде донесен, така да не знам кој напаѓач би внел сила во нашиот напад.. Руни можеби.. :tv:
сила да ама голови, не знам баш... во тандем со роналдо не му оди многу многу :tv:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Утакмицата со Атлетико М. се игра на 28 април (недела) во 21:00. Конечно и Манга едно дерби салам да изгледа. :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Oва само во случај да губиме на утакмица со послаби екипи ама и да е некаде 65мин. е само во ваков случај ќе ги видиш овие 4-ца заедно:toe:
А јас мислам на веќе решена утакмица со 3:0 да се проба а да губе Реал и да се проба тоа не ми делува возможно :toe:


Марка не поврзува со Агуерo, откупната клаузула му e 60 милиони. Ич не ми е по ќејф ова, не знам каде би играл Агуеро во оваа формација. Ако веќе се купува некој напаѓач, нека биде тоа некој снажен и силен во дуели, затоа што после Роналдо (дебелиот) сме немале таков напаѓач.
Абе што се секирате Реал ќе гази од другата сезона 200 играчи ќе дојдат во Реал и другите тимови ќе останат без играчи :pos2:
Ебате весниците секој ден нови трансфер цели дали старите не се интересни за читање или што е работата незнам :pos2::kesa:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
:pos2::pos2::pos2:... значи за тебе подобро да не ти дадеме да гледаш утакмица :tv:
Секогаш кога играме така потешки натпревари во недела, и кога ги гледам киксаме.. Севиља у гости, Билбао, Осасуна.. :toe:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Напијан си од сабајле.:tv: Кое киксање не заебавај. Може да биде тешка ама џабе. 3-2 или 4-3 :) :) :) Мора скорот на Бернабе годинава да биде перфектен.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Лани не поебаа мислам, 1 - 1, требаше да изгубиме убедливо, на контри не убија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom