Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
еве го тоа и тука http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=15209


инаку еве можен состав за вечерва

Dida; Abate, Favalli, Nesta, Zambrotta; Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Ronaldinho, Borriello, Pato.
Чим не е задоволен Хунтелар може и тој да почне.:wink:

Па нека со оди Хунтелар,нека го депортираат во Тотенхем и нека ни го пратат Бејл и некое милионче,зошто Галијани ќе не остави со Каладзе и Фавали :wink:
Бејл?А што направија со Адриано од Севиља?
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Многу снег во Фиренца а? Нешто слично како Скопје денеска изгледа:)
Штета за Клаас ако си оди ама таква тактика играме со еден класичен шпиц и тешко да фати место пред Бориело,ама Лео мора да го фура Клаас пред Инзаги.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Во Скопје врне снег и ова е остиот од Фиренца, којзнае како е таму, ама пишуваат дека имале инсталирано грејачи на стадионот т.е на теренот и ќе го стопел, плус се спремале за помаранџеста топка, стравувале само од патиштата кои водат до стадионот, биле замрзнати и страв им било од сообраќајно несреќе.
Колку што разбрав, истото се случило и со стадионот во Болоња и веројатно таа утакмица е одложена, за нас се чека, може и во 5 до 12 да ја одкажат.
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Во Скопје врне снег и ова е остиот од Фиренца, којзнае како е таму, ама пишуваат дека имале инсталирано грејачи на стадионот т.е на теренот и ќе го стопел, плус се спремале за помаранџеста топка, стравувале само од патиштата кои водат до стадионот, биле замрзнати и страв им било од сообраќајно несреќе.
Колку што разбрав, истото се случило и со стадионот во Болоња и веројатно таа утакмица е одложена, за нас се чека, може и во 5 до 12 да ја одкажат.
80% ќе ја откажувале, можда у вистинско време, некако формата не ни оди нагоре, а и нема да ги малтретирам вечер на слава сите да го гледаат Милан и ќе можам на рад да славам :wink:

http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=184506

Ќе се игра сигурно, сепак наебаа гостите вечер, ќе го гледаат Милан :wink:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
15:20 - Despite is taking shape, with each passing minute, the possibility that Fiorentina-AC Milan will play behind closed doors, the Curva Sud Milan to the mouth of the Baron, on an exclusive basis MilanNews, will follow the game, and will make players out Rossoneri the industry guests. "Whatever you decide, we will follow equality outside the area and guests will hear our voice to the boys in the field", so the Baron to MilanNews.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Losers since....ever:helou:

Knock, knock, Who is there ?
Ouch my head, hey Heinze it is me Evra
Wtf, where the hell is Kaka.
Over there celebrating
Fuck !

Me насмеа Марли со муабетов хаха:)

Ит вос мај плежр :pipi:
Па нека со оди Хунтелар,нека го депортираат во Тотенхем и нека ни го пратат Бејл и некое милионче,зошто Галијани ќе не остави со Каладзе и Фавали :wink:
Еј го нејќем више детево, жив баксуз ебате, кога играл он Тотенхем никад не победил, последно глеав Евертон - Тотнехам, води Тотенхам 0-2 у 70-та влага Бејл у игра, Евертон прае 2-2, и у 92 минута пенал за Тотенхам и Дефо го промашува, ебати чуекот, не сакам да дојде у Милан.
Ја сум појќе за Адриано или евентуално Дренте

Хунти сака да игра, многу нормално дечкото сака СП. Нека го пратат во Волфсбург тамо ќе игра :pipi:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Сто пати подобро е да дојде Адријано отколку тоа Бејл
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Сега гледав на сателитска вклучување во живо од Фиренца и момци таму има у п.м. снег...се чисти цел терен и трибините а за утакмицата уште не се знае дали ќе се игра ама како што гледам тешко :nesum:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.420
Поени од реакции
47.092
абе какво одложување не се праете будали, ова ни е шансата да го завршиме ова гостување позитивно, ќе ја презакажат кој знае кога, до тогаш ќе им се вратат сите повредени и ќе го јадеме немиен.
Нека се игра ако треба и со скафандери, ова мора да се победи!!!
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
у право си друже ама ќе видиме...судииве го имаат последниот збор! :salut:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дај не зафркавајте какво одложување..сега имаме шанса да ги растуриме кога не им игра пола прв тим :vozbud:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ц ц ц ја играв 0-2... е бее ме заебаа...

и за кога е закажана?
сигурно во 2010 :tv:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Некој да не може да стави слики од фиренца од стадионот да видиме како е?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom