Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
и Пеп Гуардиола беше мало залаче..прва сезона и го победи Ферги у финале....Ферги не е тој што игра.Ако на Лео му е прва сезона незначи дека нема да скрои добра тактика против манчестер..крај краева не е само Лео таму,ете Тасоти е асистент а со тасоти речиси повеќето тренери на Милан до сега соработувале,има искуства колку сакаш..така да не се плашете вие за нас,глеајте си своја работа ,па ќе гледаме во Февруари што ќе се деси !:smir:
Поздрав !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.536
Поени од реакции
43.084
1. Како клуб сме многууууууу поголем...со многу повеќе навивачи и историја....
2. Атмосферата на нашиот стадион , далеку е подобра од просечната во милано...
1. По кој основ сте поголем клуб, со подобра историја од нив ? Те прашувам колку да се обидеш да изгуглаш и да укапираш кој црн бисер го кажа.

2. Италија е единствена земја од оние топ 3 првенства каде помеѓу фановите постојат и ултрас групи, од навивање, до правење на декорации на трибини и слично во секој можан е*ан аспект ги јадат оние од Англија, али со оглед на она под точка 1 што го кажа, не ме ни изнедаува она наредното, просечната атмосфера на Сан Сиро. :tv:

Реално, фан си на голем клуб, еден од најдобрите на денешницата, клуб респектиран во цел свет, зашто бе вакви смешни бламажи мајкуму, едно ебано основно познавање немаш на работите а удираш на некоја експертиза. Која ти е поентата на долгите постови, кога уз кажана ваква работа никој не би те сватил сериозно.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Леле овие од Манчестер од секогаш биле давежи големи!
Имате ваша тема прајтесе таму јаки колку сакате, имате и тема за ЛШ, не замарајте овде...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
Тепал, тепал и тепал. Минато свршено време. Додека дое дуелот ке те служи воа, али после... :)
Пу бе, овие од Милан пак не тепаа :nerv:
И после следува славниот цитат на Бобанмацедониа "Го мразам Милан пошто од нив глава неможеме да дигнем.
Го мразам Милан, но више тоа го напишав..."

:pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Фан Клуб Манчестер се прогласува за најбебешки ете затоа не се чудете одат по другите фан клубови и во Ливерпул се лижат ако тепаат е тоа се..

Биле поголем тим кога бе братче ќе бидат може по сто години ништо не се знае..кога Манчестер ќе го достигне тоа што Милан го има направено кажи да правиме муабети а за атмосвера ви кажа Syn а и што е публикава на ОТ само седат како на кино да се.





едит некој србин Иванович од Стандард деновиве веќе требало да стави потпис а сигурен бил дека ќе пристигне 100%.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ХАха.. Манутд ни се паднаа синоке не можев да пишам нетот ми беше ТАПа !

Искрено и Милан и Манутд не се тие кои што беа , не се знае кој ке победи.
очекувам неизвесен дуел ! нека победи подобриот и посрекниот :milan:

За вечерва очекувам да немаме никаков проблем и да ги решиме како што ги решивме Сампдорија ! :милан:
ФорЗА МИЛАН !:vozbud::vozbud:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
1. Како клуб сме многууууууу поголем...со многу повеќе навивачи и историја....
2. Атмосферата на нашиот стадион , далеку е подобра од просечната во милано...
Losers since....ever:helou:

Knock, knock, Who is there ?
Ouch my head, hey Heinze it is me Evra
Wtf, where the hell is Kaka.
Over there celebrating
Fuck !

Me насмеа Марли со муабетов хаха:)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Da ve izvestam deka denes natprevarot moze da bide odlozen poradi losite vremenski uslovi vo Italija i FIrenza.U 13 h treba komisija da donese odluka
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
У Фиренца моментално си фура -2 степена и има снег. Демек упалиле греачи на теренот овие од Фиорентина ама мене некако ми изгледа дека за прв патк е ги гледам Милан со оранж лоптица:)
 

sivco

Ac.Milan FoReVeR !!!
Член од
19 декември 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Pozdrav do site se nadevam deka ste strasni navivaci na Milan,ova mi e prv post taka da se nadevam deka ke imame mn.za muabetenje :D pozz do site !!!
FORCA MILAN !!!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
P

PewDiePie

Гостин
Па нека со оди Хунтелар,нека го депортираат во Тотенхем и нека ни го пратат Бејл и некое милионче,зошто Галијани ќе не остави со Каладзе и Фавали :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom