Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Добро е што ни се падна Манчестер редовните пациенти, мислам дека со Севиља ќе беше потешко 3 пати.
Само да нема повредени играчи.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
уфф ќе биде јако... да видиме дали Ферги го променил пристапот против екипата која им е кошмар...
 
P

PewDiePie

Гостин
Редовни пациенти бе ќе си изгубат поштено и тоа е тоа. Бекс ќе ги отвори со пасови :vozbud:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Од кај свати жити све за ова со тестисиве ти се молим, со Син немам некојси муабет, Деко го имам на мсн , а со иосоно на форумов си имаме муабет од поодамна, тоа што тие навиваат за конкурентниот тим не значи дека ја треба да се мрзим со нив или да ги мрзим сите што не навиваат за Милан, ко Чомбе ваш или Тимче.
Ок енивеј ирелевант

Идемо сеа сериозно, не е битно колку е Милан слаб, кој е тренер у каква е форма Мила и што ти ја знам. Факт е дека Манчестер никогаш , пази НИКОГАШ не го прошол Милан у нокаут фазата, значи одма само по себе е смешно некој навивач на Манчестер овде да пише дека Милан биле пациенти :toe:

Онда идемо даље, за разлике од пред три години и Манчестер е многу послаб, го изгубивте Роналдо, Гигс, Сколс и Рио се 3 години постари а и последниве двајца аут оф форм, Оши и Флечер се стандардни првотимци, мислим не си ти во некоја посебна положба ко да е Манчестер супер фаворит па да ми попуеш овдека, реално гледано на работите.

Судијата на мечот беше катастрофален и го изјеба и ЧЕлзи и Манчестер така да тоа не ти е некое оправдуење, ондак освен тој Меч кој друг бил Манчестер оштетен, факт е дека имате помош од судиите дали свесно или несвесно и некоја среќна звезда го прати Ферги незнам.
Неможеш Милан и Интер да ми ги споредуеш овде, кој општо познато е дека Милан во ЛШ и СА се сасвим две различни екипе и дека Милан е поим за ЛШ со Реал сакале вие или не.
Го исплескавте Интер тоа да не викам не, али исто неможеш да го занемариш фактот ти дека и Милан има многу подобар скор на гости сезонава, така да не им е многу ни на нив битно кој домаќин кој гостин.

Милан игра добро со добри екипи у право си, е сеа ако си го ставаш ти тимот рамо до рамо со Цирих, ондак признавам ќе ни биде тешко.

Пак се враќамо на она за што ја почнавмо дискусијата, да напишеш ти овде дека Милан се пациенти, ти е идентично на Автогол, значи пред фактите и боговите клечат, а по ова прашање фактите се на моја страна.

Али како и да е да спуштимо секирите до фебруар, оваа дискусија во овој момент е банална :smir:
Ох бре. Јас викав за другар ти Дим4е дека е пациент шо не признава дека за Милан ке биде далеку потешко годинава одколку пред три.
Штета постот шо не постои да видиш дека за него зборував. И оттаму цела дискусија ни паѓа во вода освен тоа што го кажав за Милан. Не го ставам Манчестер во ниво на Цирих нормално, алудирав на цврстината на екипата. Сезонава во групите на гости игравме феноменално добро каде забележавме три победи со само еден примен гол. И со проблеми во одбраната ние забележавме тешко извојувана победа во гости со Волсбург а пази им требаше за да одат понатаму.
Факт е дека сезонава се далеку поцврсти и како шо викаш банално е сеа да зборуваме има време до Февруар за да се види форма, повреди и морал на тим. И иако досега не поминале Манчестер со Милан, сезонава е шансата да се случи тоа.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ич да не ви е гајле за манчестер ќе ги згазиме не се секирајте :smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Ох бре. Јас викав за другар ти Дим4е дека е пациент шо не признава дека за Милан ке биде далеку потешко годинава одколку пред три.
Па срамота е ти да гокажуваш зборот пациент во било која смисла

И мајкин што очекуваш да ти признаам? Тешка утакмица? Можеби ќе биде интересна но ништо повеќе од тоа според мене !

Како наваливте мајко му да ни објаснувате тука да бевте толку сигурни немаше да замарате туку ви се виде малце зорт па почнавте да објаснувате тука што не ви личи никој од нашиве не се нафати да ви коментира во ваш фан клуб вие дојдовте да солите памет па дури и мајкините бутаат видео од Палермо... На што ти личи тоа? На некој што ги напунил гаќите што неможе да се фали со своите успеси...хммм?

Бидете ма стенд бај до фебруари тогаш ќе правиме муабет ... а како што некои од вас сакаа да импровизираат т.е од муабет да се префрлат напровоцирање и да рече после дека реметел некој не му личи барем додека стои зад тоа дека навива за Манчестер :wink:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Интер бесе згазен на 29,08,2009 година...
Манчестер слаб е нзз што се го потцениле толку,Севиља би била појак противник.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Некој состав отприлика за со Фиорентина ?!
кај Виола има еден куп првотимци што нема да играат, мора да искористиме.


Dida, Romа, Storari, Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Borriello, Inzaghi, Huntelaar, Pato, Ronaldinho.

Players unavailable: Bonera, Oddo, Thiago Silva, Onyewu, Di Gennaro.

сепак Силва не се оправил

очекувам нешто вака

Dida

Abate---Nesta---Kaladze---Zambrota

Pirlo
Seedorf-------Ambrosini

Pato----Ronaldinho
Borriello

и Гатузо да влезе во второ! нормално ако водиме
инаку не го пуштал Хунтелар пошто уште не бил спремен :|


 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Иако сум скептичен од почетокот за Хунтелар ама според мене овој натпревар не ни треба јачина ни треба брзина ираздвиженост тоа може да го пружи Хунтелар! Мислам дека тој треба да добие предност пред Бориело што се однесува до мене!

Исто така треба да го прашаат Амброзини што размислува :) Ако мисли да ја одига утакмицата на високо ниво нека го пуштат од одма а ако мисли да дојде 2ро полувреме мислам дека треба да игра Фламини зашто повеќе добива на цврстина средниот ред за тоа би сакал он да игра ....Можеби ќе изгубиме на таа некоја си креативност што ја има Амбрзоини зашто не е типичен касап туку знае со топката ама мислам со поголема слобода на Пирло! Мислам тука треба да ја бараме шансата овој натпревар кај креативноста на Пирло зашто Прандели е доволно искусен и ќе знае како да го затвори Роналдињо ....со тоа не би требало да се разочаруваме доколку не му иде добро на Рони!

Одбраната мислам дека треба да пази на Варгас Џила сам да влезе во шанса е невозможно!
 
G

Gray Foxx

Гостин
Па срамота е ти да гокажуваш зборот пациент во било која смисла


Бидете ма стенд бај до фебруари тогаш ќе правиме муабет ... а како што некои од вас сакаа да импровизираат т.е од муабет да се префрлат напровоцирање и да рече после дека реметел некој не му личи барем додека стои зад тоа дека навива за Манчестер :wink:
Се е ок, само тешко дека не реметам некој кој го споредуе Цирих со Барнли. :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Се е ок, само тешко дека не реметам некој кој го споредуе Цирих со Барнли. :)
Па и се е тоа ок се додека Милан поминува во наредна фаза и после такви порази мене не би ми сметало сепак ова ќе се заборави како и на пример поразот на Манчестер од Барнли ( јаките) или пак сега кога ќе ми текне пораз од Макаби .... Али јас не се ситам на тоа се ситам мајкин на директните мечеви Милан Манчестер се ситам на тоа што сум го видел ...Јбг сега за сега немате такво искуство го немате тоа осетено па за тоа се служиш со постови во кои го величиш Цирих.. Ама ако тоа не прави посилни - Цирих го тепал Милан, а Милан го тепал Манчестер !
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Знаев дека ќе играме со некоја англиска екипа ама со најслабиот нивни претставник односно нашиот Т.Н ПАЦИЕНТ особено сакав да се паднеме и тоа се случи.
БЕЗ ГРИЖИ СИГУРНО ПОМИНУВАМЕ ПОНАТАКА.
НЕМА ДА МОЖАТ ДА ОДОЛЕАТ НА ИГРАТА НА БРАЗИЛЦИТЕ И НА БЕКАМ.
НАЈДОБРИ СМЕ ФОРЗА МИЛАН
 
G

Gray Foxx

Гостин
Па и се е тоа ок се додека Милан поминува во наредна фаза и после такви порази мене не би ми сметало сепак ова ќе се заборави како и на пример поразот на Манчестер од Барнли ( јаките) или пак сега кога ќе ми текне пораз од Макаби .... Али јас не се ситам на тоа се ситам мајкин на директните мечеви Милан Манчестер се ситам на тоа што сум го видел ...Јбг сега за сега немате такво искуство го немате тоа осетено па за тоа се служиш со постови во кои го величиш Цирих.. Ама ако тоа не прави посилни - Цирих го тепал Милан, а Милан го тепал Манчестер !
Тепал, тепал и тепал. Минато свршено време. Додека дое дуелот ке те служи воа, али после... :)
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Mnogu ste jaki na zbirovi vie od Manceste mnogu slusnav deka sme bile pacienti ti ili ne gledas fudbal ili pa sakas inat da vodis.
Kolku imate tituli vo liga na sampioni izbrojte i kaga ke gi stignete nasite moze so vas da zborime a za liga na sampioni moze samo Real Madrid so nego da se merime zosto on e broj 1 vo tituli,a za vas neznam koga ste ne pobedile sto zborite pacienti.
Sve ke se vidi vo februari ustvari proslata godina dojdovte do finale ama tamu Barsa ne vi dade topka da fatite i mnogu mnogu na zborovi site se jaki i da vi kazan nesto na vas od Mancester deka ima mnogu razlika od segasniov Mancester i Mancester od proslata godina toa vie sami go znaete.
Nego mnogu mi e merak uste ova ke kazam za Sinterite sto padnaa so Celzi ke neznaat glavata kaj im e za toa sum mnogu sreken zasto se kladam neznam vo sto deka Celzi ke gi zgazi pa da vidam posle Murino koj ke mu bide kriv.Pozdrav Milanezi ne se zamarame so Mancester do togas ima vreme sega e bitno vise da ne pravime kiksovi vo kalco a do februari ima dosta vreme mozda i ke se pojacame so nekoj kvaliteten igrac i Bekam mislam deka ke bideme konkurentni....:helou::helou::helou::helou::helou::helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom